הכרויות ופורים היכונו לחשיפה עצמית

 הכרויות אקדמאים
 
אחד האתגרים הגדולים ביותר בזוגיות הוא לגלות מי הפרטנר שלך. מה עומד מאחורי החזות שלו, הכרטיס באתר ואפילו במהלך הדייטים הראשונים וחודשי ההכרויות הראשונים לא תמיד אנחנו מצליחים לפענח את הזהות של הפרטנר. משפטים כמו "אני לא בטוחה לגביה", "אני עוד לא יודעת מי הוא באמת" ואפילו "אם היא בכלל רצינית לגבי או רק עושה את עצמה" הם משפטים שנאמרים באופן טבעי, כששלב ההכרויות קורם עור וגידים. 

יש משהו מאוד יפה בתהליך הזה של ההכרות, תחשבו שכל יום מחדש אתם כמו ארכיאולוגים חושפים עוד חתיכה ומגלים עוד רובד בחייו או בדמותו של הפרטנר החדש שלכם. מצד שני, זהו תהליך מבלבל לא פחות משהו מרגש, כי אתם עדיין לא בטוחים שאתם מכירים אותו ותחושה זו עלולה לגרום לחוסר וודאות וחוסר נחת. אז כיצד מגלים מי האדם שמאחורי המסכה?
 
חשיפה הדדית – קח ותן בזוגיות

לאנשים סגורים או מופנמים קל יותר להיפתח כשמישהו אחר עושה את הצעד הראשון. אם אתם רואים שלפרטנר קל יותר לספר על עצמו כשאתם שואלים שאלות מכוונות, אל תהססו לראיין אותו. כמובן לא בטון פטרוני או של חוקר במשטרה, אלא של חבר נאמן, אבל נסו לבדוק אתו מה הוא מרגיש, מה הוא אוהב ואל תשכחו להביע את עצמכם תוך כדי השאלון. למשל, אם תספרו לפרטנר מה אתם מרגישים, יתכן שזה יקל עליו להיפתח ולספר לכם מה הוא מרגיש כי הוא יחוש שאתם מצדכם גם עושים מאמץ ובאים לקראתו.
 
החברים מעידים על עיסתו של הפרטנר
 
חשוב מאוד, באיזשהו שלב של הקשר הרומנטי, להיפגש עם חברים וקרובי משפחה של הפרטנר כדי לגלות עליו דברים שהוא עצמו לא סיפר. לרבים מאיתנו קשה לספר על עצמנו כי יש דברים שנראים לנו מובנים מאליהם ואנחנו עלולים לשכוח שאנשים מהצד לא רואים את מה שאנחנו יודעים על עצמנו. זו הסיבה שאנשים סביבנו לעיתים יכולים לעשות לנו שירות מצויין ולספר לבני זוגנו עוד על מה שאנחנו שכחנו, לטוב ולרע. חשוב שתיפגשו עם חברים ומכרים של הפרטנר ותדלו מהם מידע נוסף. אין צורך גם כאן לעשות חקירה מקיפה, אפשר פשוט לשמוע סיפורי ילדות, חוויות משותפות ותוך כדי לשאול שאלות. על סמך הסיפורים תוכלו להסיק דברים רבים, אך קחו הכל בעירבון מוגבל ואל תשפטו כלום בלי שבדקתם את טיב המידע עם הפרטנר, כי לפעמים הפרספקטיבה של החברים שונה לגמרי מהפרספקטיבה של בן הזוג שלנו והם עלולים להציג אירועים מסויימים באור שונה. המפגש עם החברים נועד להעניק לנו פרספקטיבה נוספת על הפרטנר אך ורק לצורך מידע נוסף ולא עמדה שיפוטית שתשפיע על הרגשות שלנו כלפיו.
 
לצאת החוצה – איך הוא מתנהג בחוץ?
 
בתור בני אדם אנחנו לפעמים מתנהגים שונה לגמרי כשאנחנו במצבים אינטימיים ובאירועים חברתיים, בעבודה ועם אנשים מסויימים. לפעמים יש לנו דמויות שונות והתנהגויות שונות שבאות לידי ביטוי באינטראקציות שונות – זו הסיבה שחשוב לגוון ולבדוק איך הפרטנר מתנהל בסיטואציות שונות ועם אנשים שונים. צאו לבלות, צאו למפגשים חברתיים ואל תשכחו לבלות גם זמן זוגי יחד, כך תוכלו ללמוד הרבה על הפרטנר ועל צדדים שונים באישיות שלנו.
 
זוגיות תחת לחץ
 
אין צורך להעמיד את הזוגיות שלכם למבחן, אבל אם אתם מתעקשים וחשוב לכם לבדוק איך הפרטנר מגיב בתנאי לחץ, תוכלו לצאת יחד לטיול אתגרי או לבלות סוף שבוע רק שניכם או להתבונן בו כשהוא במצב מלחיץ, למשל בתקופת עומס בעבודה או כשיש צורך להחליף גלגל לרכב או כשמישהו שואל אותו שאלות קשות יחסית וכך תוכלו לדעת מהן נקודות התורפה שלו. כמובן שזכרו שגם אתם מתנהגים שונים במצבים מתוחים ולכן, אין לשפוט אדם במצב של לחץ, אבל בהחלט אפשר ללמוד ממצבים אלה עוד על האישיות של הפרטנר.
 
זכרו, זוגיות היא אבולוציה ותוכלו להתפתח בה יחד, ליהנות מכל יום בו אתם מגלים זה על זו דברים חדשים ולכן, קחו את הזמן ועם זאת, עזרו לפרטנר מופנם להיפתח כי לפעמים הוא יזדקק מכם לתמריץ כדי להיקשר אליכם יותר.  
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625