פגוש את ההורים

      
אמהות מפלצות, אבות מסרסים. ההורים של הבן זוג מסוגלים לחבל בקשר הזוגי שלכם. אבל עם טקטיקות נכונות ומפגשים משפחתיים חמים תצליחו לעשות שלום בית ואפילו לקבל סבא וסבתא נהדרים לנכדים העתידיים שלכם
 
בקומדיה הפרועה, "פגוש את ההורים", נאלץ חנון מסכן להרשים את אביה המטורף של אהובת ליבו. מפגש הפסגה בין הבן זוג הלוזר,  אותו מגלם בן סטילר לאב הקשוח, אותו משחק רוברט דה נירו, מסתיים בשרשרת של טעויות קורעת מצחוק. לא בדיוק האיחוד האידיאלי לו קיוויתם, כשהחלטתם להפגיש סוף סוף בין הבן זוג להוריכם . אולם, הסרט שהפך למיתוס בכל הנוגע למפגשים מהסוג הזה, מתאר סיטואציה טעונה שאינה רחוקה מהעולם האמיתי: מפגש שמאחוריו עומדות לרוב כוונות רציניות, הצהרה סמויה אודות חשיבות הקשר ומעין רצון עז לקבל את אישור ההורים על הטיפוס ששבה את ליבכם.
אז איך מקיימים את המפגש בין הבן זוג וההורים בדרך הטובה ביותר? איך עוברים את המבחן שהציב לכם הבן זוג  או עומדים בחקירות הצולבות של הורי החתן או הכלה הפוטנציאליים? כל הסודות במדריך שלפניכם.
 

מי ילד של אמא?

 
ההורים, גם אם לא תודו בכך, הינם בעלי תפקיד משמעותי בכל קשר רומנטי. מערכת היחסים שלהם היא שלרוב עיצבה את דעתכם על מוסד הנישואים ועל זוגיות בכלל או לפחות, השפיעה ותרמה לגיבוש דעתכם בנושא. פעמים רבות, ההורים דוחפים את האף ומפעילים לחץ למצוא זיווג מתאים, להתמסד מהר או לסגת מזוגיות שלדעתם אינה טובה לכם. במקרים אחרים, הבן זוג שלכם עלול להיות תלותי בהוריו, לבקש את דעתם על כל מהלך בזוגיות שלכם ואף להעניק חשיבות לדעתם על פני דעת הבן זוג. לא חסרים הורים המגלים רכושניות כלפי הילדים שלהם, רכושניות המתבטאת לעיתים בביקורת נוקשה כלפי בן הזוג שנתפס על פיהם כמי ש"גנב" מהם את הילד היקר שלהם או כמי שאינו ראוי לאהבה של הילד שלהם. בקיצור, ההורים הם חלק בלתי נפרד ממערכות יחסים. לכן, חשוב לכבד את דעתם, אך עם זאת להציב גבולות.
 

אמא אבא, תכירו....

 
ההיכרות עם ההורים היא לרוב אקט רשמי. אתם מזמינים את הבן זוג להכיר את הוריכם או שבן הזוג יוזם פגישה עם הוריו. חשוב שמפגש זה יהיה מתוכנן מראש ולא יגיע בהפתעה. כיוון שהרושם שתעשו בפגישה אקראית איננו דומה כלל לרושם שתעשו כשתדעו מראש בפני מה אתם עומדים. עם זאת, חשוב שלא להילחץ או להתנהג בצורה מלאכותית ליד ההורים. אין צורך להעמיד פנים שאתם מישהו אחר או הטיפוס בו נדמה לכם שאותם הורים חושקים עבור הילד שלהם. חשוב שהפגישה תתקיים אך ורק עם הבן זוג וההורים ללא  נספחים אחרים מתוך המשפחה. מדובר במפגש טעון מספיק מבלי להוסיף אליו גם אחים, בני דודים וכדומה.
                                                                                                  להמשך המאמר
  
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0078125