למגנט את בן הזוג המתאים

אז נרשמתם לאתר הכרויות, וכבר יצאתם לכמה דייטים, אבל שום דבר לא נתפס. מה עוד אפשר לעשות בשביל למצוא את בן/בת הזוג המתאימים?

 
מדי פעם אני שומע הצהרה בסגנון של "איפה כל הבחורים הנורמלים?" או "אף בחורה שפגשתי לא מתאימה לי". התשובה שלי בדרך כלל היא "בני הזוג שלכם נמצאים, התפקיד שלכם הוא לדאוג שהם יגיעו אליכם...".  זה אפשרי? שואלים אותי, והתשובה הכי אמיתית שאני יכול לתת היא – "זה עבד אצלי, ואצל עוד כמה אנשים שאני מכיר, אז יש סיכוי שזה יעבוד גם אצלך".
 
דבר ראשון, כדאי להבין את המשמעות של בן זוג מתאים. אף אחד לא יוכל לחזות עבורכם (וגם לא אתם) מי יתאים לכם לאורך זמן, מה שאתם כן יכולים לדעת הוא האם ישנה התאמה לצורך הבסיסי שלכם בזוגיות. במקרה שלי הצורך הסתכם בבת זוג שאני נמשך אליה, מישהי שאני אוכל לחלוק איתה את כל חוויותי, ומעוניינת להקים משפחה (כי זאת היתה המטרה שלי בסופו של דבר). זהו. כל יתר הדברים הם רצונות וחלומות שיש לי, אבל לא קשורים באופן ישיר לצורך שלי בזוגיות.
וכך בכל פעם שפגשתי בחורה, פחות עניין אותי עד כמה היא דומה למה שדמיינתי, או קיוויתי למצוא, ויותר עניין אותי, האם היא עונה על הדרישות הפשוטות שהגדרתי לעצמי.
 
בשלב השני חשוב ליצור "מסר" שמציג את עצמך באופן כמה שיותר אוטנטי. ולמה? מכיוון שאנשים שמתאימים לך ירגישו חיבור אליך באופן טבעי, ומי שלא – כנראה לא מתאים.
גיליתי כשאני כותב בכרטיס באתר על עצמי באופן חופשי, וכולל רגשות ופרטים שמעבר לחיצוניות – אני מקבל יותר פניות רלוונטיות. וכך גם כשפניתי לבחורה במפגש או ארוע והצגתי את עצמי כפי שאני, ללא מסכות, ומבלי לנסות להציג תדמית כלשהי – נוצר חיבור בצורה קלה ומהירה יותר.
 
בפועל, אחרי שגיליתי את "הסוד" הזה לא הייתי צריך יותר משלוש פגישות עד שנוצר קשר מהותי. האם זה מקרי? אולי. אני בוחר להאמין שלא.
 
 
אורן אביטל, מאמן לזוגיות

0