אחרי הדייט, מה עושים עכשיו

המשימה הושלמה בהצלחה, סיימתם את הדייט במצב רוח מצוין, שניכם מבסוטים, הכימיה היתה מדהימה, הדייט היה קסום, הוא ליווה אותך לאוטו, היא נתנה לך נשיקה קלה על הלחי, קבעתם לדבר. הבעיה היא שזוגות רבים מדווחים שאחרי הדייט, כשהם חוזרים הביתה או למחרת בבוקר, הבוקר שאחרי הבליינדייט, ישנה תחושת דכדוך קלה ואפילו לחץ. מי יתקשר ראשון? מה לעשות עכשיו – להתקשר או לחכות לטלפון? לספר לחברים איך היה או לשמור את הצלחת הדייט בסוד? לסמס או לשלוח מייל? הנה תשובות שיעזרו לכם להצליח באפטר דייט.
 
 
לספר או לא לספר?
 
הסיטואציה: חזרת מהדייט ואת חייבת לשתף את החברה הכי טוב שלך איך היה, אבל את חוששת שהיא תבאס אותך או שאם הקשר לא יצליח תהיי מאוכזבת שכל כך התלהבת מהבחור. מה לעשות?
הפיתרון: הכל תלוי בתחושה האישית שלך, אם את אוהבת לחלוק חוויות, את מוזמנת להרים טלפון לחברה, אבל זכרי שהיא לא היתה אתכם בדייט ולכן אין לה מושג איך הבחורה. את האינפורמציה היא מקבלת מבעד לפרספקטיבה שלך, כך שזה בסדר גמור להתייעץ אתה, אבל אל תתני לשיפוטים או מניעים חיצוניים לפגום בהתלהבות שלך. אם לא מתחשק לך להיכנס ליותר מדי פרטים ואת מעדיפה לחכות להמשך הקשר, את יכולה רק לסמס לחברה שהיה אחלה בלי לפרט או לשלוח לה מייל קצר בנושא או פשוט לדחות את השיחה לאחר שהבחור יתקשר או לאחר הדייט השני שלכם.

לסמס שהיה כיף או לא לסמס?
 
הסיטואציה: אתה בדרך הביתה ולא מפסיק לחשוב עליה ועל כמה כיף היה לכם ביחד בדייט ופשוט מתחשק לך לסמס לה שהיה לך מאוד כיף. מצד שני, אתה לא רוצה שהיא תחשוב שאתה נודניק ולפתע אתה גם לא בטוח אם היא באמת נהנתה או רק העמידה פנים. כיצד תתמודד?
הפיתרון: תמיד כיף לקבל פידבק חיובי וסמס בדרך כלל הוא הודעה קצרה וקולעת ולכן, תוכל לסמס לה שהיה לך כיף. אך אתה יכול כמובן לחכות עם הסימוס עד הבוקר, כדי להפתיע אותה על הבוקר. כמובן שאם אתה חש דחף מיידי לסמס כעת ולדעתך זה לא יפריע לה, אלא להפך, ישמח אותה – סמס זאת. במקביל, אל תיתן לפקפוק לכרסם בתחושת האופוריה שלך. אם היתה לכם כימיה והבחורה אמרה שהיא נהנתה והביעה סימני התעניינות מתי נפגשים שוב רוב הסיכויים שהיא לא עושה את עצמה נחמדה או מעוניינת, ולכן, אין לך שום סיבה להרגיש שאתה משלה את עצמך.

 
מי יתקשר קודם? לחכות או להתקשר?
 
הסיטואציה: מאז הדייט שלכם חלפה כמעט יממה ואת ממתינה לשיחה. את לא יודעת אם לחכות שהוא יתקשר או שהוא מצפה ממך שאת תהיי הראשונה. מצד אחד, את לא רוצה להטריד ומצד שני, את כבר לא יכולה לחכות עד שתראי אותו שוב. כיצד תפעלי?
הפיתרון: במקום להרים טלפון, תוכלי להשתמש באמצעים חלופיים כמו SMS או מייל. העדיפי SMS על פני מייל, כיוון שיכול להיות שהבחור לא כל הזמן מול מחשב ואולי היום הוא עסוק במיוחד (גם אם הוא לא הזכיר שהוא יהיה עסוק במהלך הדייט שלכם). אם הוא לא מחזיר לך תשובה ל-SMS יכול להיות שנגמרה לו הבטרייה או שהוא הבלי קליטה, אין סיבה להילחץ, המתיני לפחות יומיים ורק אז שלחי לי שוב SMS או מייל או התקשרי. את יכולה כמובן לחכות שהוא יתקשר, אבל אל תחששי לקחת יוזמה, אם הבחור בכל זאת לא בקטע חבל שתבזבזי זמן בהמתנה, עדיף שתדעי כעת אם קובעים ואם הוא מעוניין כדי לדעת אם להמשיך לבחור הבא.
 
עבר זמן מאז הדייט הראשון ועוד אין תאריך לדייט שני
 
הסיטואציה: הדייט הראשון היה מעולה וכבר דיברתם וקבעתם להיפגש, שני הצדדים הביעו נכונות להמשך הקשר, אבל משום מה בכל פעם שאתה מנסה לקבוע אתה תאריך, שעה ומקום היא עסוקה ואתה לא יודע אם היא פשוט מתחמקת וכבר לא מעוניינת או שהיא באמת עסוקה. כיצד תוביל לעבר דייט שני?
הפיתרון: אתה יכול כמובן לשאול אותה דוגרי אם זה רק תירוץ או שבוע לחוץ, אך עליך לקחת בחשבון שהיא עלולה להעלב מהשאלה, כיוון שאם היא באמת עסוקה אז גם אותה זה מבאס שהיא לא יכולה להיפגש אתך השבוע. מצד שני, אתה נורא רוצה לדעת ובטח לא ללכת שולל ולכן, אפשר פשוט להציע פשרה, כמו למשל, היא טוענת שאין לה אוטו השבוע, תוכל להציע מקום מפגש קרוב אליה או טרמפ. או לקבוע תאריך לשבוע הבא בתירוץ שגם לך יש שבועות עמוסים ואתה מאוד תשמח אם תתאמו מראש גם אם זה לעוד שבוע וכך אולי באמת תצא עם תאריך יעד לפגישה השנייה שלכם.
 

לפני כל דילמה או מכשול בקשר מומלץ לחשוב על כל דרכי הפעולה שניצבים בפניכם, לטקס עצה עם חברים או להתייעץ עם הפרטנר הפוטנציאלי. אל תפעלו באימפולסיביות כי חבל להרוס קשר רק בגלל אי הבנה או אי תיאום ציפיות. בהצלחה!   


.015625