הכרויות סטודנטים, אהבה בתקופת המבחנים

סוף סוף הכרתם מישהו או מישהי ויכולתם להשקיע בקשר הזוגי כאוות נפשכם. חשבו כמה נפלא להכיר מישהו בחופשת הקיץ או בחופשת סמסטר, לאחר סיום הבחינות. 
אז הכרתם מישהו, נהניתם ביחד, אבל אז הופיעה לה תקופת המבחנים המלחיצה ובין אם אתם טיפוסים הישגיים ובין אם אתם פשוט רוצים לסיים את הסמסטר עם ממוצע ציונים סביר, הרי שלפתע אין לכם זמן לנשום, שלא לדבר על שהלחץ גורם לכם להגיב בעצבנות לכל דבר או גרוע מזה, אתם נקרעים בין לקבוע דייט לבין ללמוד עוד קצת לבחינה.

איך שורדים את תקופת המבחנים ושומרים על מערכת היחסים? טיפים שיעזרו לכם ללמוד ולהצליח בזוגיות.

בחן זוגי

 
לומדים ביחד
 אם במקרה אתם לומדים יחד באותה מחלקה או לקחת קורס משותף יש לכם מזל גדול. אתם יכולים לשמש כפרטנרים ללמידה משותפת, רק אל תשכחו גם ללמוד. תוכלו למצוא שיטת לימוד שמתאימה לשניכם כמו למשל, לשנן בעל פה, לכתוב ולסכם, להקריא זה לזו סיכומים של קורסים וכולי. בחרו מפעם לפעם לוקיישן רומנטי יותר ללימודים, בית קפה, חוף הים וכל מקום שעוזר לכם להתרכז אך גם ליהנות ביחד.  
המורה הפרטי שלי
 גם אם אחד מכם כבר סיים אבל יש לו ידע בקורס הספציפי הזה, הפכו אותו למורה הפרטי שלכם ונסו לדלות ממנו מידע חשוב.  ואם הפרטנר לא למד את אותו התחום? הוא תמיד יוכל להשתמש בכישורים שרכש כדי לעזור לכם. למשל, להכין לכם כרטיסיות למידה או לשאול אתכם שאלות מתוך מבחנים לדוגמא וכולי.
קשר און ליין
 אל תתנו לתקופת הבחינות לנתק אתכם לגמרי מהפרטנר. שמרו אתו על קשר טלפוני, הודעות טקסט מעודדות (אני קוראת על נפוליון אבל חושבת רק עליך או איך הלך בבחינה? אני הייתי נותן לך רק מאיות), סקייפ או מסנג'ר, אפשר להתכתב, להתקשר ולהתראות כשאפשרי בבקרים, בערבים או בסופי שבוע. בכל מקרה, תצטרכו להתאוורר קצת מדי פעם אז לפחות שתהיה לכם סיבה טובה לסיים את ההכנות ללימודים מוקדם יותר...
חוגגים אחרי כל בחינה
 סיום של כל בחינה היא חגיגה. אל תשכחו לפנק את הפרטנר לאחר כל בחינה בארוחה בחוץ, סרט טוב או סתם טיול לניקוי הראש והיו לצידו גם אם הבחינה לא הלכה טוב כל כך או לא כמצופה, נסו לעודד אותו ולעזור לו לעבור את תקופת המבחנים על הצד הטוב ביותר. אם הפרטנר משתתף בקבוצת למידה או שוהה זמן רב בסיפרייה, נסו לעשות מאמץ והגיעו לשם כדי לארח לו חברה או לפחות לאכול אתו ארוחת צהריים.

יסודות התמיכה 
 חשוב שהוא ירגיש שאתם סבלניים ומוכנים לעבור לצידו את תקופת הבחינות, זכרו שיש לו מספיק סיבות להיות לחוץ ולכן הימנעו ממשפטים כמו "אני מבואסת שאתה כל הזמן לומד" או "עד שסיימתי בחינה אחת התחילה לך בחינה אחרת". תמיכה היא מילת המפתח להצלחה בזוגיות בכל מצב, כן, גם בתקופת הבחינות.

בחנים זוגיים 
העובדה שאתם בתקופת בחינות לא אומרת שבמהלך החיים הזוגיים לא יעמדו בפניכם בחינות נוספות: הפעם הראשונה בה תפגשו את ההורים, את החברים, החופשה הראשונה שתיקחו ביחד, הטיול הזוגי הארוך הראשון מעבר לים, המגורים המשותפים ועוד. אם תצליחו לעבור תקופת מבחנים שהיא תקופה מלחיצה יחסית, יהיה לכם קל יותר לדלג מעל מבחנים זוגיים נוספים.

מאמרי הכרויות סטודנטים...

הכרויות חדשות ואהבה בלימודים

היכונו לציד, אהבה בתוך הפקולטה

אוהבת אותם אקדמאים


0