הדייט תקוע, אייך לצאת מזה בכבוד

 דייטים

 

מאת: שירה דרורי

לכל דייטר במהלך קריירת הדייטים שלו יש רגעים של שתיקה מביכה, כפות ידיים מזיעות, הרגע שבו אתם שואלים את עצמכם לאן הדייט הזה הולך ומגלים שהוא לא הולך לשום מקום.
אבל רגע, לפני שקמתם מהכסא החם וברחתם לאוטו הממוזג, כדאי שתבדקו אם אפשר להציל את הדייט הזה לפני שהוא נגמר. תפסו אתכם על שקר קטן? נגמרו לכם המילים? ראיתם שלפרטנר יש חצ'קון מוגלתי ועכשיו אתם לא יכולים להפסיק לחשוב על החצ'קון הזה? איבדתם את הפוקוס? ככה תחזירו לעצמכם את הלהט בדייט יבש.

חשיפה אישית
אין כמו לעבור מהמישור של ראיון עבודה, איפה למדת, כמה אתה מרוויח, תוכניות לעתיד לנושאים אינטימיים. אל תמהרו, אבל ברגע שהשיחה ממשיכה לזרום לכיוון הלא נכון, כלומר אוטוטו הגעתם לכמה אתה משלם שכירות או מתי הוצאת רישיון נהיגה ועוד פרטים טכניים שלא ממש יחזקו את הקשר הרומנטי ביניכם, תטילו את הפצצה וספרו משהו פיקנטי היסטרי על עצמכם – פאדיחה, דייט הזוי שהיה לכם או מה עבר עליכם אתמול. תמיד תוכלו להמציא מראש סיפור משעשע שאפשר לחזור עליו כל דייט מחדש כשאתם מרגישים שהדייט משעמם לכם או לפרטנר.

הסחות דעת
אמרתם משהו לא במקום? אל תיתנו לחוסר טקט לעלות לכם בדייטים. נסו פתאום לדבר על משהו בבית הקפה, להסב את תשומת ליבו של הפרטנר לאיש המוזר שיושב מאחור או תצלצלו לעצמכם בסוללרי – זה עובד. רק זהירות, נא לא להיתפס על חם.
גיחה לשירותים: לא, לא לצאת מהחלון ולחזור הביתה אלא פשוט להתרענן. בשירותים תוכלו להיזכר מה עוד רציתם לשאול או להגיד, לשטוף את הפנים במראה כדי לחזור עם אנרגיות. רבים מאיתנו זוכים להארה ומקבלים את רוב ההברקות שלנו דווקא בחדר האינטימי הזה, אז באמצע הדייט קפצו להתרעננות קלה וחזרו לשולחן כשאתם יודעים בדיוק איפה הפסקתם.

מחמאות ופינוקים
אנשים אוהבים לשמוע מחמאות, אז אם במקרה אתם לא יודעים מה להגיד כי לפתע יש לכם בלק אאוט או פשוט שכחתם מה אמרתם, תוכלו להחמיא לו או לה על המחרוזת היפה, העיניים הבורקות ולהעביר את השיחה למי את דומה – אמא או אבא? או אין לך איזה אחות לסדר לחברים שלי? תוך כדי שהיא/הוא עונה תוכלו לחזור למרוץ עם נושאי שיחה חדשים.
 
הכינותי מראש
חשבו מראש על תסריטים שבהם הדייט נתקע והכינו עזרים ויזואליים. למה הכוונה? לפ טופ עם סרטונים חמודים מיוטיוב, תמונות יפות בסוללרי מהטיול האקזוטי האחרון שעשיתם בפרו, ספר מומלץ ש"במקרה" אתכם בתיק ועוד דברים שיהוו מקור השראה לשיחה. אם כל אלה לא עובדים, תמיד טוב לשאול את הפרטנר על איזה ספר/סרט/מסעדה הוא ממליץ.

לנצל את השתיקה
שתיקות מביכות עלולות להזיק לדייט כי מישהו מכם עלול לפרש אותה בקטע של אין לנו על מה לדבר או משעמם לי. לכן, חשוב לנצל את המומנטום ולהפוך את השתיקה לחיובית – להסתכל לה עמוק בעיניים או לדגדג לו את קצה האצבעות ולהפוך את השתיקה כביכול לרגע אינטימי ורומנטי שבו רק הגוף מדבר והפה שותק. תתפלאו, לפעמים זה בדיוק מה שאתם צריכים כדי להתקרב בדייט זה לזו.
 

משנה מקום, משנה מזל
לפעמים אתם זקוקים לגיוון לוקיישן כדי לחלץ את הדייט התקוע מהמקום בו הוא נמצא. אין צורך להזמין גרר או שחקני חיזוק, החברים ש"במקרה" עברו בסביבה יכולים רק לסיים את הדייט ולאו דווקא לעזור לו להתרומם. נסו להציע לדייט שתלכו לטיול קטן באזור, סרט, בית קפה אחרי המסעדה לקינוח מתוק ושווה במיוחד וכל מה שעולה בדעתכם. לפעמים שינוי האווירה יקרב ביניכם ויעניק לכם את המוטיבציה האבודה.

 

מאמרים נוספים בנושא דייטים...

 

 

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625