תראו מי מדבר - תקשורת נכונה בדייטים

 דייטים

 

לא חסרים דייטים בהם בוודאי מצאתם את עצמכם יושבים ועוד רגע נרדמים לנגד עיניו של הדייטר, שממילא מרוב שהוא שקוע בעצמו, לא היה שם לב בכלל אם הייתם עוצמים עיניים ומנסרים בקולי קולות או להפך – גיליתם שיש אנשים שיודעים רק לענות על שאלות ומחכים שישאלו אותם משהו כדי להתבטא.
מתקשים לפתח שיחה אמיתית בדייט? גולשים לקלישאות או לסימפטום ראיון העבודה הידוע לשמצה? הנה כמה דברים שיעזרו לכם לדבר בדייטים בלי להרגיש שאתם נואמים, מרצים או מתראיינים.
 
דיבור ישיר בדייטים

יוזמים שיחה:
אל תחכו שהפרטנר יתחיל לספר על עצמו או לתחקר אתכם, היו אתם אלה שמובילים את השיחה למקומות בהם אתם מרגישים בנח עם עצמכם, בין אם מדובר בדברים שאתם רוצים לדעת עליו או להגיד על עצמכם. אין כמו אפקט הראשונות, ברגע שתחשפו מידע חיובי על עצמכם שמעמיד אתכם באור חיובי זה כבר יעשה את ההבדל בניגוד לכך שישאלו אתכם שאלה שעם התשובה שלה אתם לא מרגישים בנח ומכאן אתם עלולים להיות באנטי או לחוש מאויימים וסתם ציניים – מה שירתיע את הפרטנר ויגרום לשתיקות מביכות או למתח.

דברו לאט:
אבל גם אל תרדימו אף אחד. אם יש לכם נטייה לרוץ קדימה, לדבר מהר, לבלוע את המילים, חשוב שתערכו סימולציה מקדימה לדייט ותתאמנו על האופן שבו אתם הוגים משפטים כדי שתהיו ברורים ככל האפשר אך גם תדברו בקצב נעים – שימו לב שאתם מדברים בדקדוק נכון, אתם לא רוצים בדייט להתבלבל בין זכר לנקבה וכדומה.
אם באמצע הדייט מצאתם את עצמכם מדברים בשצף, עצרו ונסו להאט. כמובן שההתלהבות כאן היא חשובה ואין כמו להגיע לדייט אנרגטיים ומלאי התלהבות, אבל בין התלהבות לאובר התלהבות יש הבדל עצום. נסו להקשיב לעצמכם בזמן השיחה ולבדוק איך אתם מתבטאים.

כמו בדייט ראשון:
אל תדברו רק כדי להישמע, חשוב שהדיבור יהיה ממוקד עם הקשר ואל תרוצו רק מנושא לנושא כדי להספיק לכסות את כל מה שצריך לדעת עליכם. מצד שני, אתם אולי בבליינד דייט חמישי לשבוע הנוכחי, אבל זה הדייט הראשון שלכם עם אותו אדם ולכן אל תדלגו גם על פרטים חשובים על עצמכם.

דברו אל הפרטנר:
נטייה של רבים מאיתנו היא לדבר על עצמנו, אז כמובן שזה חלק בלתי נפרד מדייטים, אבל גם אל תשכחו שיש לכם כאן פרטנר שישמח אם תשאלו אותו על עצמו או תתנו לו את הבמה להתבטא. יש אנשים שלא יתחילו מיד לדבר ולכן חשוב לפנות אליהם. אם תבררו מראש, דרך הכרטיס או בעת ההתכתבות והשיחות הטלפוניות המקדימות לדייט, מה מעניין את הדייטר שלכם תוכלו בקלות להגיע לנושאים שקרובים לליבו ושימריצו אותו לפתח שיחה זורמת.

קשר עין:
אחד הדברים החשובים לשיחה הוא קשר עין, חשוב לשמור על קשר עין. ולא, לא מדובר בעיניים חודרניות שגורמות לצד השני להרגיש לא בנח כשאתם מביטים בו, אלא במבטים משמעותיים שמעבירים את המסר – תרגיש בנח, נעים לי להקשיב לך. כמו כן, קשר עין עוזר לשמור על ריכוז במהלך השיחה.

פרטנר שמדבר מהר מדי:
אם הדייטר שלכם יורה לכל הכיוונים משפטים, נסו לעצור אותו באלגנטיות ולשאול רגע, בוא תפרט יותר או באמת היית שם? נסו לגרום לו להבין שמה שהוא אומר אכן מרתק, אבל אתם רוצים להתעמק בפרטים ולכן חשוב להאט את הקצב.

נפלאות הדו שיח:
במהלך השיחה עליכם לשאוף לדיאלוג אמיתי, א תאתרו נושא שמעניין את שניכם וכל אחת ידבר עליו מהפרספקטיבה שלו יתכן שתגלו דברים משותפים ודברים שמבדילים ביניכם, אבל אם תרגישו שיש לכם אוזן קשבת ולגיטימציה להתבטא תוכלו להגיע לדיאלוג אמיתי. לכן, חשוב לתת לצד השני להקשיב ולהביע את דעתו כשעכשיו תורכם להקשיב לו.
 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625