לא יכול להתחייב למערכת יחסים

מאת: נבגד בריבוע
 
יש לי בעיה במחוייבות. אני יודע שאין לזה תירוצים, שאולי אני לא בוגר או לא בשל מספיק או שהיא שוב לא היתה הבחורה הנכונה עבורי, אבל לדעתי הכל מתחיל מהבית. המשפחה בה גדלנו היא זו שתעזור לנו לנהל מערכות יחסים מוצלחות או כמו במקרה שלי, תהרוס אותן.
אבל תנו לי להתחיל מהתחלה. ההורים שלי התגרשו בגיל צעיר ולדעתי זה מה שדפק לי את חיי האהבה. הייתי צופה בהם רבים, הם היו מכסחים אחד את השני במילים הרסניות, כאילו אין ילדים מולם, למדתי איך זה לעשות מניפולציות, כי כבר בגיל צעיר הם שלחו אותי מאחד לשנייה – תגיד לאבא שאני לא מתכוונת לשבת אתו בסלון או אמא שלך לא מבינה מה עובר אלי ואני ואחותי ואחי הקטן כלואים ביניהם. בסוף הם התגרשו ולא ידעתי אם לבכות או לשמוח. מצד אחד, המריבות בבית פסקו ומצד שני, כבר לא היתה לי משפחה מלאה ומאושרת, נדדנו בין בתים, ראינו איך אמא יוצאת לדייטים ונכשלת ואיך אבא מתחדש מחדש ונולדים לו ילדים חדשים שעד היום אני בטוח שהוא אוהב יותר. בקיצור, יצאתי לעולם בגישה שאין אהבה אמיתית ושגם זוגות מאושרים נפרדים וככה התחלתי לצאת עם בנות, לחזר אחריהן ואיכשהו יצא שתמיד מצאו חן בעיני בנות מתוסבכות, כאלה שמאוהבות לא בי אלא במישהו אחר או לא יודעות מה הן רוצות מהחיים שלהן. אני וגילי היינו מבלים שעות מחובקים אבל הראש שלה היה במקום אחר, אצל האקס שלה באמריקה, היא התגעגעה אליו ואני אכלתי את הלב. היא היתה האהבה הראשונה שלי, אבל היא לא הרגישה כלפיי כמוני. שנתיים היא הוליכה אותי שולל, מבטיחה לי שהיא תשכח ממנו ושהיא חולה על התחת שלי, אבל בסוף זה התפוצץ. יום אחד היא פשוט באה אלי הביתה בריצה ובישרה לי שהאקס שלה כבר חודש בארץ ושהם חוזרים. לא הספיק שהיא בגדה בי ומאחורי הגב שלי ביססה לעצמה קן אוהבים, היא השאירה אותי שבור לגמרי, מיואש ושוב כועס על עצמי שנסחפתי ונתתי לעצמי להתמכר למישהי שעשתה לי רע.

קשר הוביל לקשר ולאט לאט מצאתי את עצמי בוגד בכל חברה. כלומר, מכל אחת רציתי להיפרד, הקשר מיצה את עצמו, אבל במקום להגיד לה יפה שלום, חיפשתי מישהי אחרת לדלג אליה ולא עזבתי עד שהיתה לי אלטרנטיבה וככה יצא ששברתי את הלב של הרבה בחורות ועשיתי להן מה שגילי עשתה לי. הבעיה אצלי, אני חושב, היא שאני לא יכול להתמסר טוטאלית ושאיבדתי את האמון בבנות וגם בעצמי. ואז הגיע נעמי עם השיער החלק שלה והעיניים הירוקות וכבשה אותי וסוף סוף היתה לי חברה ולא סתם מאהבת. יצאנו עם החבר'ה, הבאתי אותה לאבא ולאמא וכל אחד מהם, בנפרד כמובן, אמר לי שהיא האחת, שאיתה אני אתחתן וככה התנהלנו לנו מהדירה שלי על מי מנוחות אבל הכל היה מאוד לא רשמי, היא לא ממש גרה אצלי כי מעולם לא הצעתי לה והיא לא ממש היתה החברה שלי כי תמיד טרחתי לציין שאני לא מתחייב על הגדרות ובאיזשהו שלב היא כבר לא עשתה לי את זה. אולי זה הלחצים שהיא הפעילה שנכניס את עצמנו למשבצת ואולי זה אני שלא יכול להרשות לעצמי להיות מאושר, אבל גם נעמי עזבה ואם היא לא היתה עוזבת, רוב הסיכויים שאני הייתי עוזב אותי כי אמרתי לכם כבר, אני לא יכול להישאר במקום ועם אף אחת שבאמת רוצה אותי. כל הזמן אני מוצא את עצמי רודפת רק אחרי הבלתי מושגות, הסנוביות, שמסרסות אותי ומפלרטטות עם מישהו אחר ועושות לי רע בלב ובנשמה אבל משום מה גורמות לי להתנפל עליהן בלהט. הקיץ הזה הבטחתי לעצמי שאני נגמל, שאני מתאהב, שאני אחפש מישהי כמו נעמי שתיתן לי את כולה והפעם אני מקווה אני גם אלמד לתת בחזרה.
 
 
מאמרים נוספים בנושא יחסים
 

0