צאו לי מחיי האהבה

החגים הביאו עמם כמויות גדושות של ארוחות משפחתיות, מעמד מעיק לכל מי שלא מרגיש בנח עם הלבד שלו או זה עתה יצא ממערכת יחסים כושלת.
החפירות בפרטיות והשאלות המציקות של הדודות כמו "איך זה שאתה עוד לבד?" או "מתי תביאי לנו כבר בחור?" לא בדיוק מסייעות במצב של לב שבור או ביטחון עצמי נמוך. למעשה, הן רק משיגות תוצאה הפוכה ועושות לנו חשק להגיד להן דברים שלפעמים רחוקים מהאמת כמו – טוב לי לבד או אף פעם אני לא אביא מישהו.
גם אתם סובלים מאנשים שמתערבים לכם? איך להתמודד עם ההצקות ולקבל שליטה מחודשת על חיי האהבה שלכם?
 
להגיד לאחרים את האמת
נתחיל מזה שתמיד אפשר להגיב בדרך שתגרום לכל המטרידנים למיניהם לשתוק כמו – אף אחד לא רוצה אותי או אני אביא לך כזאת כונפה שתצטערי שבכלל רצית שתהיי לי מישהי, אבל האמת היא שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם ההצקות המתמשכות היא להבליג ככל האפשר או להגיד פשוט את האמת. משפטים כמו "אנחנו ילדים גדולים ואנחנו כבר נדאג לחיי האהבה שלנו" או "יש לנו כרטיס באתר הכרויות, אנחנו לא פאסיביים כמו שזה נראה ודברים כאלה לוקחים זמן אז בבקשה תעזבו אותנו במנוחה וכשיהיה מה לספר – נספר" עובדים הרבה יותר טוב לטווח הארוך ובדרך זו אתם גם לא משקרים לעצמכם שאין לכם עניין במערכת יחסים.
 
לזרוק להם עצם
נכון שרבים מאיתנו קנאים לפרטיות שלהם ולא מתאים להם לשתף את אמא, אבא, כל העולם ואשתו בפרטים עסיסיים מהדייט של אתמול בלילה, אבל לפעמים כדאי לזרוק פה ושם עצם כדי שלא יקבלו עלינו רושם מוטעה ויחשבו שאנחנו לא עושים כלום. ניתן לדווח בקצרה ובצורה לקונית שאנחנו יוצאים עם מישהו או בודקים את האופציות ואפשר לספר גם יותר מזה ולבקש שיכבדו את הפרטיות שלנו ולא ישתפו במידע את השכנה ממול – הכל תלוי כמה אתם מרגישים בנח עם הקרובים אליכם ועד כמה אתם סומכים עליהם.  
כנ"ל לגבי תחילת הקשר הרומנטי, הבחור מתקשר ואמא שלך נורא רוצה לדעת עליו יותר? ספרי לה את המינימום האפשרי וזה ישמח אותה לזמן הקרוב או לפחות עד שתביאי אותו הביתה. כמו כן, אל תתנו לאף אחד לגבש דעה על הפרטנר לפני שהם פגשו אותו או הכירו אותו לעומק, נסו להתמקד בקשר ולא מה אחרים חושבים על הקשר – הסחות דעת רק יסיחו את דעתכם מהקשר המתהווה.
 
עשה ואל תעשה
לאסוף טיפים מהסביבה המנוסה זו שיטה מצוינת ללמוד על חשבון טעויות של אחרים, אבל יש הבדל בין לבדוק המלצות לבין לפעול לפיהן ללא הבחנה. אנשים אוהבים לייעץ ולא תמיד מבינים את הדינאמיקה המורכבת בין בני זוג, מה גם שכל מערכת יחסים לגופה וקשה להכיל על כלל מערכות היחסים – שמעו מה יש לאנשים לומר ואז בדקו האם העצה הזו תקפה במבחן המציאות. אל תתרגזו אם אנשים מייעצים לכם, הקשיבו להם אבל הפנימו רק מה שמתאים ומכל השאר התעלמו.
 
לפעול לפי הקצב האישי

זה ששואלים אתכם כל הזמן מתי תתחילו לצאת עם מישהו לא אמור להלחיץ אתכם, אבל מצד שני, גם אל תקפיאו את התוכניות רק בגלל שעיצבנו אתכם בשאלות פולשניות. הכי חשוב זה ללכת עם האינסטינקטים שלכם ולפעול לפי מה שמרגיש לכם נכון, לא חייבים כל היום לבהות בכרטיסים של דייטים פוטנציאליים, אבל גם לא לבדוק מיילים במשך שבועיים זה לא הפיתרון. חפשו את האיזון כפי שהוא מתאים לכם לחיפושים ואם אתם מרגישים שהלחץ מבחוץ מוריד לכם את המוטיבציה, זכרו שבסופו של דבר אתם מחפשים בן זוג לעצמכם ולא לאף אחד אחר.


0