מתאהבים ונעלמים

 הכרויות

 

מאת: ניר, החצי השני
 
החבר שלי מאוהב, הוא זורח, הוא קורן, הוא לא מפסיק להתרגש, הוא מדבר אליה בפרחים, הוא שיכור מאהבה, אבל מה, הוא נעלם מהחיים שלי. כן, ככה זה כשהחבר שלך מאוהב, הוא מתרכז באהבה שלו וכבר אין זמן להשקיע בי, בחבר הוותיק שלו, שהיה שם בשבילו בכל הרגעים, במשחקי ספורט בתיכון, באלונקות בצבא, בשיעורים המייגעים באוניברסיטה, יחד עברנו כל בחינה, ואחר כך גרנו ביחד, רבנו, השלמנו, שתינו, בילינו ואז היא הגיעה ומאז הוא כבר לא שלי.
עכשיו, שלא תבינו לא נכון, אני סופר מפרגן, גם לי יש אחת משלי, אומנם כבר מערכת יחסים ארוכה ואנחנו כבר גרים יחד, אבל אולי שכחתי איך זה ההתלהבות של ההתחלה ואולי זה רק הוא מגיב ככה לאהבה – נעלם מחיי החברים שלו לטובתה.
 
החברה שלו סיננה אותנו

יש קטע כזה, שאנשים מאוהבים מתמכרים אחד לשני ולא רואים את העולם וזה בסדר, עד גבול מסוים. ברגע שהוא התחיל לסנן שיחות אחרי הפגישה המשולשת בינינו הבנתי שהיא לא מחבבת אותי וכשהחברה שלי פגשה אותה, גם בה היא נעצה מבטים. לא הייתה שם יותר מדי כימיה, בניגוד לחבר ולחברה שלי שהסתדרו מצוין מהרגע הראשון, החברה החדשה שלו קטלה אותנו, לא הבינה את הבדיחות המשותפות, לא את הפרצופים המשעשעים וגם לא דיברה יותר מדי או ניסתה להתקרב אלינו, אלא רק לחשה לו סודות קטנים באוזן ושניהם צחקקו בלי לשתף אותנו במה שעובר ביניהם.
פתאום ראיתי את החבר שלי עוזב אותי ומחשבות מפחידות עלו לי בראש – איך היא אומרת לו עלי דברים רעים, היא קולטת אותי, אני הבחור שישאיר את החברה שלו בערב עם החברות שלה ויצא לפאבים והיא לא מהזן הזה והיא לא תסכים שהוא ישאיר אותה בערבים מול המחשב ויצא לסרט עם החברים הכי טובים שלו, בלעדיה.
אז ככה לאט לאט היא חוצצת בינינו, בהתחלה הוא מתקשר אלי כל ערב לספר ולעדכן, אחר כך התדירות יורדת ואז השיחות שלנו מלאות זעם או שתיקה, אנחנו רבים כל דקה וכשאנחנו נפגשים, היא לא מגיעה והוא יושב אצלנו על הספה כמו על קוצים, לא רוצה שהיא תחשוב חלילה שהוא נהנה בחברתנו. השמחה של פעם היא כבר לא אותה שמחה, המשפטים שלו קטועים, הוא לא מדבר עליה או עליו ובלי שאני שם לב אנחנו כבר לא חברים טובים.

איך לא להיבלע בקשר?

מרגישים שגם אתם נבלעים ומנתקים קשרים באופן טבעי או מאולץ? הנה כמה טיפים מתוך ניסיוני:
 
קצת פרגון
אם אתם לבד והוא בזוג, פרגנו, אל תקנאו, נסו להיתרם מהקשר החדש של החבר שלכם ולא להפך. זה שאתם לא אוהבים את הפרטנר החדש לא הופך אותו ללא מתאים עבור החבר שלכם, אתם לא אלה שצריכים לנהל את מערכת היחסים הזאת והוא כן, אז למה לגרום לו להרגיש רע? אם הקשר עושה לו רק טוב זה שלכם הוא קצת פחות טוב לא הופך את הקשר לפגום.
 
זמן בנפרד
אם אתם מאוהבים ומבחינים שתשומת הלב שלכם עד כה מרוכזת רק באהבה, נסו לבלות קצת גם לחוד כדי לא לאבד קשר עם העולם – תחביבים, חברים, אפילו לימודים, עשו דברים גם לחוד גם אם אתם תוך שנייה מתגעגעים. בסופו של דבר כשהקשר ייכנס לשגרה יהיה לכם עוד יותר קשה להדק את הקשרים שהתפוגגו ולכן, אל תגרמו לקשרים להתרופף מלכתחילה.
 
לחפש מכנה משותף

בין אם אתם המאוהבים או החברים, נסו תמיד שבני הזוג שלכם יסתדרו עם החברים הכי טובים שלכם. אל תפגישו את בן הזוג עם כל החברים בבת אחת אלא בהדרגה, כי לרוב יותר קל לנהל שיחה אמיתית ולתקשר בארבע עיניים ולא בארבעים עיניים. נסו לחפש כל מכנה משותף הגיוני, החל מזמר אהוב ועד תוכנית טלוויזיה אהובה, נסו לשלב בפגישות גם תוכנית אומנותית כדי לייצר את המכנה המשותף הזה, סרט, הצגה, הופעה וכל דבר כדי ליצור חוויות משותפות ביחד.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625