מתאהבת ואז זורקת

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי
 
חברה שלי אכולת ספקות. היא תמיד מגיעה לשלב בו היא מתאהבת במישהו או לפחות מראה סימני התאהבות נפוצים (שרה במקלחת, כוססת ציפורניים, מדברת רק עליו, בוהה בצג של הסלולרי או מחפשת סמסים ישנים) ורק אחרי שהיא שבויה כליל, היא מחליטה שבעצם משהו כאן לא בסדר, כי לא יכול להיות שעברו רק שבועיים והיא כבר מאוהבת ואז היא מתחילה לחפש בו פגמים: הוא לא גבוה מספיק, הוא עובד המון, הוא אוהב רק עצמו, יש לו תסביכים עם אמא שלו, הוא מכור לאקסית הקודמת, הוא יותר מדי פלרטטן ועוד ועוד, תלוי בבחור, תלוי כמה עמוק היא חופרת בנשמה שלו.
החברה הזאת יכלה כבר מזמן להיות במערכת יחסים מדהימה, אבל מה, היא לא נותנת לעצמה צ'אנס להיות מאושרת.
והבחורים שלצידה? שעברו את הדייטים בהצלחה, שאפילו פגשו את החברים וההורים והציעו לה מגורים משותפים וטבעת וילדים פוטנציאליים? הם מקבלים ים של תירוצים. היא לא בנויה לקשר, זה הטיימינג שדופק הכל, היא בדיוק חשבה שבא לה קצת לבד, היא לא בטוחה שהיא עוד בשלה לקשר, היא תחזור אליו כשהיא תרגיש בסדר. בקיצור, הבחורה שמה רגל לכל קשר שיכול להפוך לסיפור אהבה וזו לא רק הנטייה שלה. רבים מאיתנו זורמים ומתרגשים ומתלהבים ואז לפתע חוששים ומטילים ספק ושואלים – אולי זה לא אמיתי כמו שזה מרגיש?
לא בטוחים שאתם בקשר הנכון? הנה כמה דרכים לבדוק האם זה הקשר, החצי השני או אתם. שום דבר מדעי, אבל נכתב מתוך הרבה ניסיון.
 
האם אתם נטפלים לשטויות ?
האם אתם מחפשים בכח מגרעות או שקל לכם מאוד לראות את המגרעות האלה עלפני השטח? אם יש דברים מהותיים שמפריעים ביצירת קשר, יתכן שבאמת אין כאן סיכוי ממשי לאהבה, אבל אם מדובר בדברים קטנים שניתן לשפצר או להבליג עליהם אז יתכן שאתם סתם הופכים דבר קטן לעניין גדול. לפעמים, שימו לב, החברים שלנו מאירים את תשומת ליבנו לדברים שמפריעים להם אבל ממש לא לנו ואז הביקורת הזו עלולה להפוך את התחושות שלנו ולבלבל. בחנו כל מצב בפני עצמו ואל תתנו לאחרים להקהות את מה שאתם מרגישים.
 
האם אתם שמים מעצורים לקשר ?
האם יש שלב זהה בכל הקשרים שהיו לכם עד כה שבו נעצרתם ועשיתם אחורה פנה? חלק מאיתנו מתקשים להגיע לדייט רביעי, אחרים אחרי שבועיים נמאס להם או משעמם להם, חלק מאיתנו ביטלו חתונה ברגע האחרון. שימו לב לתבניות שחוזרות במערכות היחסים שלכם – האם הבחירות שלכם מלכתחילה מוטעות או שאולי אתם חוששים לדלג על מכשולים מסוימים? אם החשש הוא אצלכם והוא מוטיב חוזר בקשרים רבים שהיו לכם, כנראה שזה לא הקשר עצמו, אלא משהו בכם שעוצר מבעדו להתפתח.
 
האם אתם נהנים מעכשיו אבל לא רואים המשכיות?
ולפעמים, אתם צודקים, התאהבות לא מחזיקה קשר. אולי כרגע נהדר לכם עם אותו בן אדם, אבל אתם יודעים שבטווח הארוך זה לא יעבוד. הוא לא הטיפוס שלכם, אתם לא רואים את העתיד עין בעין או אולי הוא בכלל בפאזה אחרת. שווה לנסות לעבוד על זה, לבדוק אולי לקשר כן יש בסיס איתן שיעזור לו להחזיק מעמד, אבל אם אתם מרגישים שכרגע זה נהדר אבל לא מספיק, אולי אתם צודקים ושווה להמשיך הלאה לפני שנקשרתם לקשר שלא עושה לכם טוב או בלי סיכוי להצלחה.
 
מה גרם לספקות לכרסם באהבה ?
נסו לשים את האצבע על השלב בו הפסקתם להאמין שאתם מאוהבים או בו הרגשתם פחות מאוהבים. האם זה בעקבות מריבת אוהבים? ביקורת שמישהו נתן? תגובה שהיה לא במקום? או סתם געגוע לאקס או חשש שהקשר לא יצליח? נסו להילחם במחשבות שהובילו אתכם לפקפק באמינות הקשר או באופי של אותו אדם בו התאהבתם ואם בכל זאת, הספקות לא נעלמים, כדאי לשבת עם החצי השני שלכם לשיחה או לבחון שוב את מערכת היחסים ולאן פניה מועדות.
 
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.046875