זוגיות משימה בלתי אפשרית

בחירת בן זוג - איזו משימה. זו יכולה להיות משימה נעימה, מסקרנת ומלאה, אך גם משימה מלחיצה ושוחקת. בדרך כלל, כשאנחנו מדברים על בחירת בן זוג, אנחנו מדברים על התאהבות. על אותה תחושה נפלאה של משיכה, של פרפרים בבטן, של המחשבה שבן הזוג ימלא את כל משאלותי ושיהיה מימוש חלומותי. אם זה כל כך נפלא, אז למה זה כל כך מסובך? ההסבר לכך נמצא במספר גורמים.

אחת התשובות היא שאנחנו שמים על פרויקט מציאת בן זוג את סל הפנטזיות והכמיהות שלנו לקשר אהבה שיהיה מושלם, כזה שעד היום התממש רק על ידי הורינו או האנשים הקרובים לנו ומצפים שמושא אהבתנו יהיה כמעט בלתי אפשרי. אנחנו בוחרים לנו בן זוג כזה שעונה על צרכנו, כזה שבתת מודע אנחנו רוצים שימלא חסרים שלנו ושיעשה כל מיני תיקונים על  חוויות קודמות, לרוב לא מוצלחות. האמת היא שקשה להשיג בן זוג אידיאלי כזה, וכשהציפיות מתנפצות הדרך אל התסכול והאכזבה קצרה.
על מנת להתמודד עם ציפייה זו, אנו אמורים להבין שעלינו לקחת אחריות על מימוש החלומות שלנו ולא על השלכת מימושם על בן הזוג שאנחנו בוחרים לנו. הציפייה שהאושר יגיע רק דרך בן הזוג מוטעית מיסודה.
הסבר נוסף לקושי במציאת בן זוג טמון בכך שפעמים רבות אנחנו בודקים איך יתקבל בן הזוג שבחרנו על ידי הסביבה הקרובה והרחוקה שלנו, ובתור שכך די קשה לו לעבור מסך. אנחנו משקיעים אנרגיה רבה ב'מה יגידו' ולא ב'האם אני רוצה בו'. חשוב להבין שיש לנטרל תחושות מעין אלה ולהתמקד במה שנכון עבורנו, ולא עבור הורינו למשל.
עוד גורם, שיכול להקשות בדרך למציאת בן או בת הזוג, הוא שפעמים רבות אנחנו מתייחסים למה שאין וחסר אצל בן הזוג המיוחל. חשוב לדעת למצוא ולהבחין במה שיש. אך יותר מכך, צורת הסתכלות של 'חסר' ו'אין' שכזו מזמינה אכזבה וראיה לא חיובית. היא גם עשויה ליצור את התחושה ש'אם לא הצלחתי למצוא לי בן זוג עד עתה, בוודאי משהו לא תקין אצלי'. עלינו להיות סלחנים עם עצמנו, להאמין במי ובמה שאנחנו ועם תחושה ומחשבה זו לצאת לדייט. אנחנו שווי ערך גם אם טרם מצאנו לנו בן זוג, ומי שכבר מצא כזה אינו מוצלח מאיתנו. חשוב לזכור שבתהליך של חיפוש בן זוג יש דרך ארוכה יותר ודרך קצרה יותר, כמו שיש אוטובוס מאסף ויש אוטובוס ישיר. צריך לראות את ההזדמנויות שבכל דבר. בנסיעה מהירה, של מציאת קשר מהיר, לא נהנים מהנוף והאנשים שנקרים בדרך...
 
יש  להתמקד בתהליך החיפוש ולא בתוצאות. הרי אנחנו משקיעים המון זמן ואנרגיה בפיתוח הקריירה, אך במציאת בן הזוג יש לנו שאיפה שהדבר יעשה ללא השקעת עבודה. שהכל יתרחש באופן ספונטאני. אם ניקח את משימת מציאת בן הזוג כחוויה נעימה, מסקרנת, מאפשרת מפגש עם סוגים שונים של אנשים, נהנה מהתהליך ולא נרצה רק בתוצאות מהירות, הדברים יקרו מאליהם. בואו נתייחס לכל דייט כאל פגישה עם מישהו שנלמד ממנו משהו, נכיר לו את עצמנו, ניפגש עם עולם ומלואו וניתן לדינאמיקה של החיים לסייע לנו במשימת מציאת בן הזוג המתאים לנו. הדרך מאתגרת, מסקרנת ומעשירה, בסופה גם נגיע אל המטרה.
 בכתבות ההמשך נדבר על הדייט, ההתכוננות אליו, ההתנהלות במהלכו ועוד, נדבר על ההבדל בין התאהבות לאהבה ונלמד איך לתחזק את הקשר ולפתחו לצמיחה אישית וזוגית.
בהצלחה.
עדנה דולב הינה מנחת קבוצות ומרצה בכירה במכון אדלר המתמחית בזוגיות

0