איך לקדם מהר את הקשר

 הכרויות

 

מאת: שי, מערכת החצי השני
 
"אני ואתה עוד נתחתן, אתה תראה". ככה היא פתחה איתי כל בוקר, עוד לא הספקנו להתגלגל החוצה מבין הסדינים והיא כבר מדברת איתי על חתונה, רשימת מוזמנים, בופה, שמלה.
בהתחלה זרמתי איתה, אין כמו להתבדח על העתיד כשהקשר עוד בחיתולים והציפייה היחידה מכם היא שלא תיפרדו אחרי שבוע. אבל ברגע שעברתם את מחסום החודש-חודשיים, לצחוקים שנזרקים לאוויר כבר יש משמעות אחרת. מצד אחד, אני לא אוהב להתחייב ומצד שני, אני מבין אותה. היא הגיעה לקשר שלנו בשאיפה שהוא יתמסד ויהפוך למשהו רציני באמת ולא יהיה עוד פלירט מתמשך.
רוצים לקדם כמה שיותר את הקשר בזמן הקצר ביותר? הנה עצות מניסיון ומהמלצות של חברים שעברו לגור יחד תוך חודשיים והתחתנו כעבור חצי שנה. אבל לפני שנעשה היכון, הכן, צא – נסו ליהנות מהדרך עצמה ולא רק מהמטרה. מה שחשוב הוא שתהיו באמת בשלים ועם האדם הנכון לפני שאתם קופצים לתחנה הבאה.

נדלקתם? הגבירו את התדירות
אם היתה לכם פגישה ראשונה מדהימה, אין שום סיבה עכשיו לשחק משחקים ולסנן שיחות או לקבוע מועד לפגישה לעוד חודש מהיום. אלא אם כן, אחד מכם בשיא הטירוף בלימודים, ממריא לחו"ל או משהו בסגנון. אומנם לא צריך לדחוס פגישות בכח, אבל נסו להמשיך את המומנטום, את התרגשות שהיתה בפגישה הראשונה אפשר להרגיש יותר כשהפגישה השנייה מתקיימת במועד סמוך ולא כשהעניינים הצטננו כעבור כמה שבועות. כמו כן, סמיכות הפגישות יעזרו לכם לבחון את הקשר ולא לבזבז זמן, שכן אם הקשר לא נועד להיות, יתכן שסתם גררתם ופרשתם את הפגישות לחינם והנה עבר עוד חודש ואתם עדיין לא עם הבן אדם הנכון לכם.

דברו על מה שמפריע לכם
לפעמים יחסים נפגעים או נהרסים כליל רק בגלל שכל אחד מהצדדים שומר בבטן דברים שמבאסים אותו בקשר וככל שתמשיכו את מערכת היחסים בלי לדבר על מה שמעכב אתכם להגיע לשלב הבא, כך הסיכויים שלכם להתפתח ביחד יפחתו מפגישה לפגישה. נסו לבדוק ביחד מה מפריע לכם, מה מונע מבעדכם להתקדם וכיצד תוכלו לדלג מעל המשוכה ולעשות את הצעד הבא. חשוב גם מאוד לסנכרן ציפיות – האם הפרטנר מרגיש כמוך? רציני כמוך? רוצה כבר להציג אותך בפני ההורים? לעבור לגור ביחד? אם אתם מרגישים שהפרטנר מתעכב מאחור, נסו לבדוק מה מונע מבעדו להרגיש כמוכם והאם בעתיד בכלל תוכלו להרגיש באופן דומה לגבי העתיד.
בכל מקרה, אל תדחו שיחות על יחסינו לאן רק כדי להרוויח עוד כמה ימים ביחד. דברו עכשיו על מה שעובר לכם (אבל בטיימינג סביר, לא דקה לפני השינה או דקה אחרי שהתעוררתם או כשהבוס בעבודה עיצבן אתכם. חפשו רגע רגוע משותף).

לבחון את היחסים
אם אתם מתראים הרבה ומאושרים וטוב לכם ואתם רואים עין בעין את העתיד, שווה לעבור לשלב הבא – מגורים משותפים ולא, לרוב היא ישנה אצלי ואני אצלה הוא לא סידור פורמאלי. נסו לעבור לגור יחד באופן רשמי, כששניכם חתומים על החוזה או חולקים שכר דירה או לפחות חיים ביחד בלי סידור אלטרנטיבי. יש מבחנים כמו מגורים משותפים שאין טעם לדחות. מצד שני, אל תעברו לגור ביחד עוד טרם הרגשתם שאתם שלמים עם הקשר ושמחים בו.

לא סגורים על עצמכם?

זיכרו, קשר יכול להתפתח בקצב מואץ כל עוד ההתפתחות היא הדדית. אם אחד מכם לא סגור על עצמו במישורים אחרים, חיפוש עבודה, הכוונה מקצועית, לא סיים תואר, עוד לא עשה את הטיול הגדול בחו"ל, לא בטוח שמערכת היחסים שלכם תתקדם כמצופה ולכן, שווה להתלבט ביחד אם באמת לקדם את הקשר בצורה מהירה יותר. אל תדלגו על שלבים אם אתם מרגישים שאתם רוצים לקחת עוד את הזמן ולהבשיל ביחד. אף אחד לא עומד עם סטופר ומודד כמה דברים הספקתם לעשות ביחד.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.5195313