זהירות, המשפחה מאחורייך

 הכרויות

 

מאת: שי, מערכת החצי השני
 
לקח הרבה זמן עד שפגשנו את המשפחה שלה. בהתחלה היא שיקרה לגבי, אמרה להם שאני מהנדס חתיך, אחר כך הפכתי לגבר נשוי ובסוף לאינסטלטור.
היא אמרה שלא הרגישה בטוחה לגבי הקשר שלנו אז העדיפה להשאיר אותי באפילה ולפטם אותם בפרטנרים דמיוניים. האמת היא שלא רציתי לפגוש את ההורים שלהם, הרגשתי מאוים רק מלהסתכל בתמונה שלהם תלויה בחדר המגורים. הם נראו כל כך מאושרים, ממש בריידי באנץ' למי שבכלל זוכר, אמא, אבא, שלוה ילדים ואני בא מהמשפחה המפורקת הגרושה והמסוכסכת שלי. לא ידעתי איך אני אתמודד עכשיו עם כל האושר הזה בחיים שלי, עם משפחה אחרת, לא קל להיכנס לתא משפחתי שכבר בנה את עצמו. אבל איכשהו בסוף הסתדרתי, זה לווה בהרבה ציניות. בהתחלה ישבתי שם ושתקתי, אחר כך הייתי ארסי, הברזתי מכל מני אירועים מיוחדים והם כעסו והיא כעסה אבל יום אחד אמא שלה באה לפגוש אותי. היא ישבה בסלון של הבת שלה בו הייתי אוחר ואמרה לי תקשיב, מבחינתי אתה חלק מאיתנו וזה היה בשבילי הכל. מאותו רגע הפכנו אני והיא (אמא) לחברים וגם יתר המשפחה התרגלו אלי ואני אליהם.
משפחה של הפרטנר זה דבר מורכב. היא עברה אותו דבר עם המשפחה שלי, עליות ומורדות לתהומות, אבל הם חלק ממני כמו שהמשפחה שלה זה חלק ממני עכשיו ולהפך. לא בוחרים משפחה אז בהחלט טוב שבוחרים את הפרטנר שלך. מצד שני, לא בוחרים את המשפחה שלו.

איך מתמודדים עם המשפחה של הפרטנר? הנה כמה טיפים לסצנות אופייניות בחיי משפחה.

ארוחות שישי
קודם כל, חלוקה הוגנת. אל תזניחו צד אחד לטובת הצד השני. עשו לכם הרגל קבוע שישי פה ושישי שם או לסירוגין שבועיים כאן ושבועיים שם. גם אם בארוחות שישי או חגים אתם מתפצלים, נסו פה ושם לעשות את זה ביחד או לפחות להתאחד לקראת סוף הארוחה וסיום הערב כדי לחוות ביחד את האירוע המשפחתי.

ביקורת – כל אחד לצד שלו
מאוד קל למתוח ביקורת על משפחה של מישהו אחר ועוד יותר קל לעשות את זה כשאתם בעצמכם מלאים כעסים על המשפחה שלכם. תשאירו את הדעות שלכם בחוץ ואם אתם משתפים אז בבקשה בעדינות ולא מול המשפחה, אלא בארבע עיניים. אם משהו מפריע לכם במשפחה, מישהו אמר לכם משהו פוגע או סתם לא אהבתם את החמין של אמא שלה, רצוי להבליג או להגיד רק לה ושהיא תטפל עבורכם בעניין ולהפך. כל צד "מטפל" בצד שלו כי אם אתם תגידו ישירות לצד שלה זה עלול לפגוע בהם יותר מאשר שהיא תגיד להם את זה בתור הבת שלהם.

לא להעתיק את המשפחה
משפחה לא מעתיקים. נכון שכולנו גדלנו בסגנון חיים מסוים וחלק מאיתנו עושים בדיוק ההפך ממה שהמשפחה שלנו בעוד אחרים רוצים לחיות קופי המשפחה שלהם. חשוב שתהיו אתם ותבנו לעצמכם תא משפחתי משלכם בלי לנסות לחיות את החלום להיות כמו ההורים או האחים שלכם ובטח לא כדאי לכפות סגנון משפחתי מסוים על הפרטנר, במיוחד אם הוא בא מרקע אחר לגמרי. נסו למצוא את השילוב בין שניכם.

משפחה מתערבת
לבני משפחה נודניקים יש נטייה להתערב, בעיקר כשהם לא בטוחים לגביכם. הם יכולים להגיד לך כל מני דברים שלא תאהב לשמוע ואפילו להרחיק לכת ולהתייחס לפרטנר שלך בצורה לא אטרקטיבית בכלל. אם זה מגיע לכאן, ולדעתכם אין דברים בגו והפרטנר שלכם מופלא בעיניכם, עליכם לתפוס אותם לשיחה – הם לא אלה שיחיו עם הפרטנר שלכם אלא אתם ובין אם הם אוהבים אותו או לא – הם פשוט יאלצו לקבל אותו וזהו. חשוב ליצור קונקשיין בין הפרטנר למשפחה שלכם. לארגן ארוחות משותפות, לתת לו אפילו הזדמנויות לפגוש את המשפחה שלכם בלעדיכם, כדי שיכירו אותו איך שהוא באמת.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.09375