האם כדאי להיפגש לאחר קשר רציני שהסתיים בפרידה

 אתר הכרויות
   
כשאנחנו נפרדים ממישהו, לרוב לאחר קשר רציני אנחנו נתונים בדילמה עמוקה: מצד אחד, נורא מתחשק לנו לראות אותו שוב, לסיים דברים אחרת או לבדוק אם יש מצב לחדש את הקשר הרציני שהיה או פשוט הגעגוע גורם לנו להזדקק לו שוב על אף שההיגיון אומר שהקשר לא יעבוד.מצד שני, הפגישות אתו לאחר הפרידה עושות לנו לא טוב, הוא כבר לא בעניין לקשר רציני או שמערכת היחסים לא מסוגלת לשחזר את הקסם או שכבר יש לו מישהי אחרת או שלנו יש דייט פוטנציאלי.

 
בקיצור, למרבית האקסים קשה לשנות  קשר רציני זוגי שהסתיים לסטטוס חדש שמחייב ידידות טהורה ואף קשה מאוד להמשיך הלאה, כשכל העת האקס עומד מול העיניים, אבל עתה הוא בלתי מושג.
זו בעצם הדילמה שמטרידה לאנשים כשהם בוחרים לצאת עם מישהו ממקום העבודה או הלימודים שלהם, ידיד טוב שמעוניין להפוך לבן זוג או מישהו מהחבר'ה. החשש שמא הקשר לא יחזור להיות קשר רציני באמת ונצטרך לבלות בקרב אותו אחד לאחר הפרידה מכשיל קשרים פוטנציאלים עוד לפני שהם התרחשו. 

למה כן
מצד אחד, חבל לוותר על פוטנציאל לקשר רציני עם מערכת יחסים מוצלחת רק על בסיס הפחד להתמודד עם פרידה בהמשך. יתכן שדווקא אדם קרוב שחווה את הדברים כמוכם, שמכיר את העולם שלכם כיוון שהוא חלק ממנו או בעל תפיסת עולם דומה לשלכם יתאים לכם יותר מבן זוג שהוא מתחום או מהוויה אחרת. חשבו כמה נחמד לצאת עם בן זוג שיש לו חברים שהם גם החברים שלכם, חסל סדר המריבות עם אילו חברים לצאת או האשמות שהחברים שלך לא מעניינים כמו החברים שלי. חשבו גם כמה כיף לקפוץ במשרד מדי פעם לבקר את בן הזוג שהוא כל כך קרוב אליכם וניתן אף לצאת אתו לארוחות צהריים משותפות או סתם לנופף לו מהצד השני של המשרד. אם אתם סטודנטים, תוכלו ללמוד יחד למבחנים ולקשקש בכיף בעת השיעורים, לרבוץ יחד על הדשא והתענג על ארוחות משותפות בקפיטריה. בקיצור, יש הרבה יתרונות לנהל קשר רציני עם מישהו שמגיע מאותו רקע או מקום כמו שלכם, גם אם תמיד חשבתם שלכם יהיה בן זוג בעל תכונות הפוכות או קונטקסט אחר לגמרי.

למה לא 
מצד שני, לאחר הפרידה יש לקחת בחשבון שעלולה להיווצר סיטואציה טעונה כשעליכם לעבוד יחד על אף המשקעים שנותרו מהקשר הרציני שהתפתח ביניכם. כמובן שלא כל קשר רומנטי מסתיים עם משקעים או בלב שבור. יכול גם להיות קשר רציני שיסתיים בהבנה הדדית שזה לא זה או קשר רציני אחר שצד אחד יסיים ועדיין זה לא יצבוט לכם בלב. אולם, אם קשר  רציני לא מסתיים בצורה אידיאלית, הרי שיתכן ויהיה לכם מאוד קשה לצפות מהצד בבן הזוג שלכם לשעבר לוקח בחורות אחרות לארוחת צהריים או את האקסית שכה אהבת יושבת ומתחילה עם סטודנט אחר בפקולטה.
 
אז מה עושים? 
משתדלים לשנות גישה: להפנים את העובדה שקשר רציני ביניכם לא עבד וככל הנראה גם לא יעבוד בעתיד. אם אתם אכן מאמינים בכך שהקשר לא נועד להיות, הרי שמומלץ לכם לוותר לחלוטין על הרעיון של חזרה או קמבק. ברגע שתהיו שלמים עם כך שאין מצב לחדש את מערכת יחסים של קשר רציני, יהיה לכם יותר קל להמשיך הלאה על אף הקשר הצמוד עם בן הזוג לשעבר. כמו כן, אם יש לכם אפשרות לצנן את היחסים, לבקש העברה בתוך המשרד או לבנות את מערכת השעות בשונה משל האקס, אולי רצוי שתעשו כך. זה יעניק לכם את האפשרות להרפות מעט ולשנות אווירה, להכיר אנשים חדשים ולהמשיך הלאה. נסו לא לחקור חברים משותפים ולשאול אותם מה שלומו של האקס ובקשו מהם גם לא לספר לכם או לידע אתכם במה קורה אתו וכך תחשבו עליו פחות. אם אתם לא מרגישים מוכנים לידידות ניטרלית ביניכם, שתפו אותו בנושא, אין בושה בלהודות שקשה לכם ואתם זקוקים לזמן הפשרה במערכת היחסים. ברגע שתחושו מוכנים, אתם מוזמנים לחדש יחסים בסטטוס ידידותי ואם אתם לא חשים מוכנים אף פעם, אל תכריחו את עצמכם. זה לא אומר שלא התגברתם עם האקס, זה רק אומר שנשארה לכם פינה חמימה כלפיו בלב ואתם מעדיפים שלא לעורר את התשוקות שהיו שם בעבר בזמן שהיה ביניכם קשר רציני. במרבית המקרים, כשתמצאו אהבה חדשה יהיה לכם יותר קל לפגוש את האקס ואף ליצור עמו קשרים ידידותיים. זאת בתנאי שאתם לא משתוקקים לחזור אליו. זכרו, יתכן שבמערכת היחסים לא הסתדרתם, אבל זה לא אומר שבתור עמיתים לעבודה או בתור סטודנטים או סתם חברים אתם לא מתאימים. נהפוך הוא: רוב הסיכויים שברגע שתחזרו לסטטוס ידידותי יהיה לכם כיף יחד אפילו יותר משהיה לכם בתור זוג בקשר רציני ורומנטי. אז אם אתם מוכנים לנסות, עשו זאת ואל תבטלו בן זוג פוטנציאלי רק משום שאתם פוחדים להתמודד עם התוצאות. זכרו, אם לא תנסו לא תדעו לעולם ויתכן ותפסידו בגלל החשש הזה בן זוג נפלא.
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625