איך הדימוי העצמי משפיע על הזוגיות

מאת: יעל שדר *
 
בשנים האחרונות המגזינים, ירחוני האופנה והפרסומות משדרים לכולנו כי גוף חטוב, רזה הוא היפה, בזכותו אפשר להשיג הצלחה בעיקר בתחום הזוגיות.
עקב כך, מסתובבים בחורים ובחורות צעירים מתוסכלים מהמראה שלהם או מהמשקל ומשדרים לסביבה: "אני לא שווה כי אני שמנה", "אני לא מספיק רזה וחתיך כדי למשוך תשומת לב של בחורה וליצור זוגיות" ועוד מיני משפטים, אשר יוצרים חסימה בדרך לזוגיות ואותם אנשים אכן נשארים ללא זוגיות.
 
לעומת זאת, ניתן לראות פעמים רבות בחורות שאינן עונות לקריטריונים שבפרסומות, הן אפילו שמנות, אך מלאות בביטחון עצמי והערכה עצמית ויצרו זוגיות.
או בחורים שמנים או נמוכים מאד, שהמראה שלהם אינו לפי האידיאל המופיע במגזינים ובכל זאת יש להם הצלחה מסחררת בקרב המין השני.

 
כלומר, הכל תלוי בדימוי העצמי שלנו, באיך אנו תופסים את עצמנו, מעריכים את עצמנו ואת מה שמגיע לנו ואין לכך כל קשר למראה. ברגע שאדם משדר שהוא בטוח בעצמו, אוהב את עצמו ויודע שמגיע לו את הטוב ביותר עבור עצמו – הוא אכן ישיג את הדברים שהוא רוצה .
 
ק' רווקה בת 32, נאה מאד ומרשימה, הגיעה אליי לקליניקה בייאוש שאינה מצליחה בתחום הזוגי. היא יוצאת כבר כמעט שנתיים לדייטים, פגשה עשרות בחורים, אך אחרי כל דייט מתאכזבת בכל פעם מחדש, כי מעבר למערכת זוגית של חודש (במהלך השנתיים הללו) שום קשר לא מתבסס.
תוך כדי המפגשים אצלי היא קלטה עד כמה היא אינה מעריכה את עצמה, היא חושבת שאינה מרשימה, ושהיא מלאה.
בכל מפגש עם בחור שמוצא חן בעיניה בדייט היא חושבת: "אין סיכוי שבחור כזה מרשים ירצה מישהי כמוני", "אני צריכה להוריד כמה ק"ג כדי להיראות טוב ואז יש סיכוי שהגבר הזה ירצה לפגוש אותי שוב".
 
ברגע שהיא קלטה עד כמה טבועים בתוכה משפטים שליליים על התדמית שלה בעיני עצמה היא הבינה שהיא קודם כל צריכה לשנות אותם למשפטים חיוביים על מנת להתקדם בהערכה העצמית שלה.
בעזרת טכניקות משולבות של דמיון מודרך וNLP, היא שינתה את האמונות שיש לה לגבי עצמה
והנחיתי אותה לחזק את הביטחון העצמי שלה והערכה העצמית, דרך התת-מודע.
במפגשים הללו היא "ניקתה" גם זכרונות ופרשנויות מהעבר שלה כילדה שהוטמעו בה וחסמו אותה במהלך כל חייה הבוגרים, כמו במסיבות כיתה בביה"ס היסודי כשאף אחד מהבנים לא הזמין אותה לרקוד, שם היא החליטה בתוכה שהיא לא שווה והיא שמנה ואף אחד לא רוצה אותה.
 
דמיון מודרך היא שיטה שבעזרתה מנחים את הדמיון דרך הרפייה ורוגע להגיע אל תת המודעומשם לדמיין את המציאות הרצויה.
מחקרים מדעיים הוכיחו כי בעזרת הדמיון בלבד ניתןלדמה את המציאות והגוף מגיב כאילו
הוא באמת חווה את החוויה במציאות ולא רקבדמיון.

NLP – הינו מודל לתקשורת, שבעזרת טכניקות מובנות יוצרות לאדם שינוי בדפוסי החשיבה, בהרגלים, שינוי אמונות מגבילות.
 
בעקבות השינוי הפנימי בחשיבה שלה על עצמה, החלה ק' להתלבש בצורה שונה, החלה לקבל מחמאות מהסובבים אותה על השינוי שחל בה, היא התהלכה יותר זקופה כי נהייתה יותר בטוחה בעצמה והתחילה לאהוב את עצמה, לגלות שהיא מאד מושכת ומרשימה כמו שהיא.
 
לאחר ששינתה את הדימוי שלה בעיני עצמה היא יצאה אל העולם לשדר שהיא שווה, מרשימה ושיש לה מה להציע.
באתר ההיכרויות היא הכירה גבר בן גילה שמתאים בדיוק למה שחיפשה וביחד הם זוג כבר 3 חודשים.
 
 
 
 
אז אני מזמינה אותכם נשים וגברים, לבחון מחדש את דימוי הגוף שלכם בעיני עצמכם ואם הוא טעון שיפור, אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשנות אותו:
 
1.       עימדו מול המראה במשך 10 דקות וציינו בפני עצמכם אילו נתונים אתם אוהבים במראֵה שלכם.
פשוט "הוציאו" את מחלקת הביקורת שבכם לחופשה ותתרכזו רק בחיובי, במה שאתם כן אוהבים בעצמכם.
רשמו את כל נקודות החיוב על דף ואני מבטיחה לכם שתמצאו כמה.
קראו את הרשימה הזו יום יום לפני השינה ואמרו בקול לעצמכם: "אני אוהב/ת את ____ בגופי", "יש לי _______יפות" וכן הלאה.

 
2.       דאגו להבליט את המקומות החיוביים בגופכם, בפנים - בעזרת איפור לנשים, בעזרת אביזר אופנתי, בעזרת בגד מסויים שמחמיא לכם. וכשתקבלו מחמאה על כך, ענו בחיוך ובהבעת תודה ושמרו מחמאה זו בתוככם.
 
3.       רשמו משפטים חיוביים ומחזקים, כגון: "אני אוהב/ת את עצמי כפי שאני", "אני דואג/ת לאכול תזונה בריאה ומאוזנת הנכונה עבור גופי", "אני מוצא/ת את בן/בת הזוג הנכון/ה לי, המקבל/ת אותי כפי שאני" ועוד.   – את המשפטים הכתובים הללו דאגו לשים על השידה ליד המיטה, על שולחן העבודה שלכם ובכל מקום על מנת שתראו ותקראו את המשפטים הללו יום יום, עד שהמשפטים ייקלטו ע"י תת-המודע.
חשוב לבנות את המשפטים בזמן הווה, כאילו זה כבר קורה, גם אם אתם עדיין לא ממש מאמינים בכך, או לא ממש מיישמים, למשל, תזונה מאוזנת, אך ברגע שתת-המודע קולט אותם אפילו מתוך הדמיון שלכם – זה הופך למציאות שלכם ואז אתם מוצאים את עצמכם מיישמים דברים חדשים.
 
ואם אתם מעוניינים בשינוי מעמיק של דימוי הגוף בעיני עצמכם וחיזוק ההערכה העצמית
כדי ליצור זוגיות, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר בטלפון : 050-5696977 ואשמח להנחות אתכם בעזרת התת-מודע.

 
מאחלת לכם שתאהבו את עצמכם:
 

יעל שדר
אירידיולוגית, דמיון מודרך ו NLP

אתר: www.yaelshadar.com


.0234375