איך להסתגל לקשר רומנטי חיובי

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי
 
כמעט לכולנו היה את זה: התנסויות שליליות, אהבות שהשאירו בנו צלקות, קשרים הפכפכים, מישהו שלא רצה בנו, תסבוכים באהבה. כל אלה מטענים שאנחנו נושאים עימנו ומשליכים קדימה, על עצמנו, על התפיסה שלנו באהבה, על מחזרים עכשוויים על קשרים עתידיים. משווים בלי סוף את מה היה מול מה יהיה ובואו נודה באמת, לפעמים זה גורם לנו להעריך, להתאהב, להתנהל אחרת ולפעמים זה פשוט מונע מבעדנו להיות מאושרים כי אנחנו אומרים לעצמנו שגם בפעם שעברה היינו כל כך מאושרים ובסוף הקשר התפוצץ לנו בפנים.
אבל אם עכשיו זה קורה לכם, ואתם מרגישים שהנה הוא בא – קשר רומנטי נפלא, פרטנר עדין ומתחשב, לגמרי לא האקס השובב, ובכל זאת, קשה לכם לקבל את זה ואתם רק בוחנים אותו ומחכים לרגע שהוא יארוז מזוודות ויגיד ביי – הנה טיפים שיעזרו לכם לעבור את תקופת ההסתגלות במחשבות ומעשים :
 
למדו איך להשתנות
טרם יצאתם לדרך, נסו לחשוב מה עצר מבעדכם להצליח בקשר הקודם. אי אפשר להאשים רק את הפרטנר, נסו לחשוב על דרך ההתנהלות שלכם בתגובה להתנהגות של הפרטנר הקודם. איפה טעיתם? מה יכולתם לעשות אחרת? איך תרצו להגיב ולהתנהג הפעם כשיתחיל הוויכוח הראשון וכולי ? עבודה עצמית זו תעזור לכם להתנהל תוך בדיקה עצמית וממקום בו אתם מאפשרים לעצמכם להיות חזקים יותר ונאמנים יותר לעצמכם. ועם זאת, אם יש דברים שאתם יודעים שמנעו מבעד הקשר הקודם ללבלב והיו תלויים בעיקר בכם, נסו להשתנות ולהגיב הפעם אחרת כדי לא לתת לזה לקרות שוב.

להתאהב בהדרגה
לפעמים בהתחלה מתעוררות חששות להתאהב ושזה יהיה כמו פעם קודמת. נסו ברגע הזה לא להיסחף לבילוי של יום שלם או טיול ארוך כבר בתחילת הקשר, אלא לזרום אך עדיין לנהל אותו בהדרגה כי לרכוש את הביטחון והאמון שאבדו לכם בהתנהלות של הקשר הרומנטי הקודם. אל תאיצו בעצמכם לפגוש את החברים או ההורים או לספר לכולם או לעבור לגור יחד – נסו לזרום בקצב האישי שלכם תוך כדי התאמה לפרטנר. פעילות שקולה באהבה יכולה פעמים רבות לסייע לכם להתמודד אתה טוב יותר וגם ליהנות מבניית הקשר והחברות.

לשתף את הפרטנר
אל תסתירו מהפרטנר שנכוויתם בקשר הקודם. חשוב שתתחילו את הקשר הרומנטי הנוכחי ממקום נקי וכנה וכך גם בדרך זו הפרטנר לא יכעס או לא יבין מה קורה אתכם ומדוע אתם נרתעים בסיטואציות מסוימות או מגיבים בכעס לא פרופורציונאלי לדברים שמזכירים לכם משהו מהפרטנר הקודם. ברגע שתהיה שקיפות בקשר שלכם, הפרטנר ידע להתנהג אתכם ביותר רגישות מכפי שהיה מתנהג עם מישהו שלא מגיע עם מטען כמו שלכם.

לגלות סבלנות כלפי עצמכם
גם אם אתם יודעים שהפעם מדובר בקשר רומנטי טוב ושונה לחלוטין מהקשר הרומנטי הקודם שלכם, זה לא אומר שיהיה לכם קל יותר להתמסר ולהתאהב. עדיין אתם צריכים לעבור סוג של הסתגלות וכאן עליכם להיות סובלניים כלפי עצמכם. דברים כאלה לא קורים ביום. ראשית כל, נסו לנתק קשר עם הפרטנר הקודם ולהתרכז במערכת היחסים הנוכחית שלכם. שנית, נסו לחשוב איך אתם מרגישים כלפי הפרטנר הנוכחי ולא בהשוואה או ביחס לפרטנר הקודם.

הפתעות חדשות בדרך אליכם
לאחר שיצאנו מקשרים קודמים שלא היו מוצלחים במיוחד אנחנו כבר שבויים בסוג של תבנית שיש תקופה בה הקשר מתחיל להתדרדר או המשיכה דועכת או כל מני סטיגמות שאימצנו כתוצאה מהתנסות שלילית. נסו לא לחשב או לחכות כדי לראות מתי זה יקרה לקשר הנוכחי, כי זה לא חייב להיות ככה. חשוב מאוד שתנסו לזכור שכל קשר רומנטי הוא קשר אחר וקשר העומד בפני עצמו. יתכן שתופתעו ודווקא בתקופה בה הקשר הרומנטי הקודם שלכם דעך, הרי שהקשר הנוכחי רק צומח ומתפתח.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625