אין לכם נסיון זוגי?

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי
 
אז כמה מערכות יחסים רציניות היו לך? הוא שואל ואני התלבטתי אם להגיד לו שאף אחת.
מה הוא יחשוב עלי במקרה הזה? שאני לא מספיק מנוסה? שאני לא באמת רצינית? שיש לי בעיה עם מחויבות זוגית? בעיה עם אינטימיות? שאני צעירה מדי בשבילו?
פעמים רבות הרגשתי שבחורים פסלו אותי על זה שאין לי רזומה עשיר כמו שלהם במערכות יחסים. אז נכון, ברוב הפעמים כיוונתי גבוה מדי – לבחורים מבוגרים ממני בכמה שנים טובות, אבל זה משום שחיפשתי מישהו שכבר ראה וחווה עולם ומעוניין בקשר רציני.
לצערי הרב, רוב הקשרים שהיו לי עד לפרטנר הזוגי הראשון המשמעותי שלי היו הבזקים קצרים של אהבה, יותר ריגושים, פחות מחויבות. מרוב שהתלהבנו, ניהלנו מערכות יחסים קצרות ואינטנסיביות עד שנמאס ולא ידענו לאן הקשר הזה הולך, אז פשוט הפסקנו אותו באמצע.
יכול להיות שזו אשמתי, שאני זו שבחרתי פרטנרים לא נכונים עבורי או לא גיליתי מספיק נכונות ומוטיבציה לקשר ממושך ומחייב, אבל אחרי שפסקו ייסורי המצפון, הבנתי שזה לא בסדר שאני שופטת את עצמי ואני גם לא חייבת דין וחשבון לאף אחד. אם מישהו לא רוצה לצאת איתי לדייט רק על סמך זה שקורות החיים הזוגיים שלי פחות עשירים משלו – אז זו בעיה שלו ולא שלי.
אתם גם מרגישים שפוסלים אתכם על חסכים במערכות יחסים לטווח ארוך?

הנה דרכים להראות שבכל זאת יש לכם מה לתת.

להתחיל שלב חדש בחיים
אם נשאלתם לגבי ההיסטוריה הזוגית שלכם שרצופת קשרים מזדמנים או קצרצרים, הרי שחשוב להגיד שעכשיו אתם בפאזה אחרת וכעת, בשלב הנוכחי בחיים שלכם, אתם כן מחפשים מערכת יחסים לטווח הארוך. בעבר אולי לא הייתם בנויים לקשר ארוך או מחייב ואילו כעת המצב שונה ואתם מכוונים למערכת יחסים ארוכה. נכונות להתחיל קשר רומנטי משמעותי הוא מה שחשוב לפרטנר החדש שלכם לשמוע, כי ברגע שאתם מראים לו שאתם מחויבים כמוהו, הרי שהוא ירגיש שאתם רציניים ואז לעבר שלכם אין יותר אחיזה במציאות.

ללמוד מטעויות עבר
נסו לחפור קצת בהיסטוריה הזוגית שלכם – מה בדיוק השתבש שם? מה לא עבד בקשר? מדוע הקשרים היו קצרים יחסית? האם אתם אלה שלא הייתם בשלים לקשר רומנטי לטווח ארוך או שפשוט הפרטנר לא היה החצי השני שלכם? נסו לבדוק מה לא עבד ולעשות דברים קצת אחרת בקשר הנוכחי, כדי שהוא כן יימשך יותר זמן ויהיה רציני יותר.

לא לחשוש מהזוגיות החדשה
אחרי שהיו לנו קשרים רומנטיים קצרים יחסית לפעמים מרתיע ואפילו מפחיד להיכנס פתאום למחויבות זוגית ולקשר זוגי רציני. אבל כאן, עליכם לשלוט בעצמכם ולא להגיב בבהלה אלא פשוט לזרום עם הקשר ולנסות להבין איך אתם מנהלים אותו בצורה שמרגישה לכם נכון. בין אם זה לתת יותר מעצמכם, להגיב בסבלנות, להשקיע בפרטנר, לשקול מעבר למגורים משותפים.

למדו מזוגות אחרים
תמיד טוב שיש מודל לחיקוי ואם אתם מכירים זוגות יציבים המנהלים מערכות יחסים ארוכות טווח, כדאי ללמוד מהם ולבדוק אתם מה הם עשו כדי שהקשר יצליח. אולי תלמדו כמה סודות חשובים כמו להקצות זמן איכות זוגי פעם בשבוע, לעצור כשרבים ולקחת פסק זמן ועוד.

התרגלו לשגרה זוגית
אחת הבעיות של זוגות רבים בתחילת דרכם, במערכת יחסים רצינית ראשונה, היא השגרה הזוגית. אחרי שהתרגלנו לריגושים ולמערכות יחסים קצרות אך מגוונות, קשה מאוד להסתגל לשגרה ולכן, זה אחד האתגרים הגדולים ביותר של קשר זוגי. חשוב מאוד שתמצאו זמן להתרגש ביחד, בין אם זה להעביר כל ערב ארוחת זוגית רומנטית ביחד או להתעורר מחובקים, לנסות ליהנות מהרגעים הקטנים של היומיום ביחד ועדיין, בסופי שבוע או בערבים לנסות למצוא זמן ולעשות דברים מסעירים יותר כדי להכניס פלפל לשגרה. איזון בין השגרה לריגושים יסייע לכם לנהל מערכת יחסים זוגית ארוכת טווח.
 
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625