הוא פתאום נראה מרוחק

 הכרויות

 

מאת: שירה דרורי

יכול להיות שזה שהוא היה איש צבא גרם לו לשחק אותה בדיסטנס ממני או שהוא פשוט היה בן אדם קריר, אבל הריחוק בינינו לא התאים לי מלכתחילה וסגרתי עניין. מאז ומתמיד נמשכתי לאנשים חמים ומלטפים, מאלה שיפגשו אותך בתור למכולת ויצמידו לך נשיקות רטובות על אמת ומכל הלב ולא רק כדי לצאת מידי חובה. הבעיה היא שעד שלא מכירים בן אדם קשה לדעת אם הוא קר או חם ולפעמים הריחוק פשוט נוצר אחרי תקופה, ריב רציני או פשוט התקררות במישור היחסים. בכל מקרה, רבים מאיתנו חווים לעיתים תקופות של ריחוק. לפרטנר אין חשק לתקשר איתנו ולנו לא מתחשק לחזר אחריו או שאנחנו חוזרים מהעבודה ובוהים אחד בשני או שהמגע האינטימי שפעם היה כל כך מובן מאליו הולך ודועך ויש מי מאיתנו שמרגישים ריחוק כבר על ההתחלה – נמשכים וכמהים לבן אדם אבל לא מצליחים לפצח אותו או לייצר אתו את האינטימיות המבוקשת. כיצד מתמודדים עם ריחוק ראשוני וריחוק בהמשך? הנה כמה דברים שלמדתי תוך כדי התנסות:

ריחוק מקוון – זה יכול להתפוגג בסביבה אינטימית
כן, זה יכול להתחיל כבר בשלב החיזור הוירטואלי. אתם מרגישים לגמרי בנח ובבית, אתם כבר שוחים בים ופגשתם כל מני דגים חלקם חייכנים וחלקם מבואסים, חלקם היו סבבה וחלקם היו לגמרי באאוט. אבל הדג הזה מוצא חן בעיניכם אבל משום מה בסיטואציה שהכי קל לתקשר בה, מרחוק, דרך המקלדת, הוא כבר יוצר ביניכם ריחוק מלאכותי. הוא לא מספר מה עובר עליו, הוא לא באמת חושף על עצמו משהו ואתם מרגישים שאתם צריכים לדוג ממנו כל מילה. בן אדם כזה מאותת ריחוק אבל אל תוותרו בקלות. נסו לייצר את הקרבה הנחשקת תוך כדי שיחת הטלפון – לתשאל אותו בצורה מכוונת ואחר כך בדייט עצמו, בחרו לוקיישן שמייצר אווירה אינטימית אולי כזה עם ספות בו תשבו זה לצד זו והוא ירגיש יותר בנח. חוץ מזה, אם תצרו תמיד קשר עין ותשרו נינוחות רוב הסיכויים שלאט לאט הריחוק ייעלם ואם הוא עוד שם ומציק לכם בגרון – יתכן שאתם לא עם הדייט הנכון.

ריחוק כתוצאה מקצר בתקשורת
לפעמים תהיו הכי אינטימיים בעולם ותרגישו שאתם זורמים עם אותו אדם ואז אחרי ריב מטופש בו התעקשתם לצאת צודקים במחיר של לא לדבר ולהתרחק אתם מענישים את הפרטנר או הוא אתכם – הוא עושה דווקא, מפנה לכם את הגב בבקרים או מסנן שיחות או פשוט מתעלם או מגיב לא לעניין. ריחוק יזום אפשר להרוס. מספיק שתבקשו סליחה, שתצרו שיחה, שתגידו ממשיכים הלאה, שתנסו להתעמת עם השד הזה שחצץ ביניכם ותוכלו לשים לריחוק הזה קץ.

ריחוק אחרי משבר אישי
ולעיתים זה בכלל לא אתם – זה לגמרי הפרטנר. משהו קשה עובר עליו בחיים והוא מתרחק כי הוא לא יודע איך לשתף ואתם לא תמיד מצליחים להכיל. כאן לפעמים תידרש תקופת צינון רק אל תפספסו את המומנטום, אל תתנו לפרטנר להיאבק בקונפליקט הפנימי שלו על חשבונכם. נסו לתת לו זמן אבל אמרו לו תמיד איך אתם מרגישים. שימו לב – לא מה עליו לעשות כדי להתאפס על עצמו אלא איך אתם מרגישים כתוצאה מהסיטואציה שנוצרה ונסו להיות שם בשבילו, להקשיב ולא לשפוט והעיקר שלא יחשוב שאתם מוותרים עליו כי הוא התרחק.

ריחוק במערכת יחסים ממושכת

בהתחלה הייתם לגמרי זה בקטע של זו, כל הזמן, נתתם את כל כולכם ולאט לאט עייפתם. מה לעשות גם הריגוש שוחק לפעמים. נסו לייצר אינטימיות וריגושים גם במסגרת השגרה הזוגית – מדי ערב נהלו ארוחת ערב או צאו לבילוי, שיחת נפש אחת לשבוע למשל בג'קוזי או במקום רגוע במיוחד יכולה לעזור לכם להשלים פערים. חשוב שלא תשקעו בריחוק ותתנו לו להשתלט על הזוגיות שלכם כי הוא יכול להישאר שם כבן בית לנצח וברגע שתתרחקו לגמרי כל אחד יחפש מישהו אחר להתקרב אליו ולשם אתם בוודאי לא רוצים להגיע.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625