פוחדים שיגנבו לכם את האהבה

 הכרויות החצי השני

 מאת: רוני, מערכת החצי השני

אני לא בן אדם של פוביות. אין לי בעיה עם צניחות חופשיות, זוחלים, מקומות סגורים או חושך, אבל כשזה נוגע לסיפורי אהבה, גיליתי שאני פרנואיד עם קבלות ופחדן אמיתי וחושד בקלות בכל מי שפוזל לכיוון הפרצוף של החברה שלי.
למעשה, בכל פעם שהתחלתי קשר רומנטי חדש, חששתי שמישהו, מתישהו, מאחורי הגב שלי, יגנוב לי את האהבה החדשה שלי. וזה לא שמישהו עשה לי את זה בעבר, אבל זה סוג של פחד שליווה אותי הרבה זמן עד שהחלטתי לשים לזה סוף.
גם אתם מרגישים ככה? חוששים שתפסידו את האהבה לטובת מישהו אחר או שהפחד הזה יצא מכלל שליטה? הנה כמה עצות למי שרוצה לשמר את האהבה בלי פחדים.

לחזר ומהר
באינטרנט קל מאוד ליצור קשרים, אבל אתם צריכים להיות מעודכנים ותמיד עם יד על הדופק. שלחו לכם מסר? אתם מעוניינים? אל תדחו את התגובה, כי בזמן שתחשבו על מועד מתאים לדייט או על משפט פתיחה מנצח, הדייט שלכם עלול להיתפס על ידי מחזר אחר, להתאהב ואפילו להינשא לו ואתם אלה שפספסתם הזדמנות נהדרת לאהבה.
בדקו תמיד מיילים, החזירו תגובות שקולות אך מהירות ואל תהססו ליזום שיחות, טלפונים ויציאות רומנטיות, כן, כן, גם אם אתם לא משוכנעים 100% בהבטחת הקשר או נמצאים בתקופה קצת צפופה. עדיף לנסות מאשר לדחות.

לשמור על הרצף
לא תמיד אנחנו יכולים לשלוט בזה, אבל הפסקות ארוכות בין דייטים עלולות לגרום לכך שהדייט יחשוב שאתם עסוקים מדי בשבילו ובמקביל "ינסה" דייטים עם אחרים ו"יבדוק" מחזרים אחרים. נסו לתאם ציפיות ואם גם אתם וגם הצד השני מעוניינים בשר, אל תהססו לקבוע את הדייט הבא בהקדם האפשרי. אין כללים כתובים: לא צריך לחכות יומיים עד לדייט הבא, עשו מה שאתם מרגישים, אך קחו בחשבון שהפסקות ארוכות בין דייטים עלולות להוביל לנתק או להזדמנות עבור הצד השני לבדוק את השטח.

ליווי צמוד
את הטיפ הזה אל תיקחו בבקשה למקומות קיצוניים: אתם לא כלבי השמירה של הפרטנר ובטח שאתם חייבים לתת לו ספייס ולסמוך עליו, אבל אם אתם מרגישים בנח וגם הפרטנר שמח על כך, אתם מוזמנים ללוות אותו לאירועים חברתיים וכדומה, כדי לא להרגיש שהזנחתם אותו ולכן הוא החל בקשר רומנטי עם אורח אקראי.
עם זאת, תנו לפרטנר גם לבלות ולצאת בלעדיכם עם חברים ואפילו עם עצמו. בזוגיות צריך גם פרטיות.

להסב את תשומת הלב
לפעמים הפרטנר מחוזר על ידי מישהו אחר ומתעלם מהחיזורים הנמרצים אך במקביל וללא כוונה, מאותת סימנים אחרים למחזר הפוטנציאלי, כגון נפגש עמו, מדבר אתו בטלפון, מזמין אותו ליציאות. יתכן שהפרטנר שלכם לא מעניק לכך משמעות אבל המחזר הנלהב קורא את הסימנים האלה באור רומנטי. כאן עלולה להיווצר בעיה: מעבר לכך שתקנאו מאוד בקשר המתהווה, אתם עלולים בסופו של דבר לאבד את הפרטנר לטובת מישהו אחר. חשוב שתסבו את תשומת ליבו של הפרטנר לכך שהידיד האפלטוני לא כל כך אפלטוני ותבהירו שהקשר הזה עלול להיות בעייתי – אך תנו לפרטנר להחליט כיצד לטפל במצב כדי לא להצטייד באור שתלטני או פרנואידי.

והעיקר – תאמינו באהבה שלכם
הדבר הכי חשוב בזוגיות זה אמון. חשוב שתבטחו בפרטנר שלכם ובמילה שלו ולא חלילה תעקבו או תחשדו וגם חרדות מיותרות דוגמת הוא יתאהב מחר במישהו אחר – מיותרות, כיוון שאי אפשר לפקח על הצד השני, הוא ישות בפני עצמה וברגשות לא תמיד אפשר לשלוט. השקיעו בקשר שלכם, אהבו ללא גבולות וההשקעה תעשה את שלה ותייצר ביניכם חיבור עמוק לאורך זמן.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625