כדאי להתחיל עם מי שמכירים?

 הכרויות

 מאת: לירון, מערכת החצי השני

היום כשאתם פוגשים מישהו באתר הכרויות אתם מיד עושים עליו גוגל או מחפשים אותו בפייסבוק, כדי להתרשם מי הבן אדם, איך הוא נראה בכל מני תמונות נוספות ומי הם החברים שלו. אבל מה עושים כשמוצאים באתר הכרויות מישהו שאתם כבר מכירים ממקום אחר בחיים? ולא, אני לא מדבר על אקסים מיתולוגיים או אנשים שכבר יצאנו אתם, אלא על ידידים אפלטוניים למיניהם, חברי ילדות שלא ראיתם מאז בית הספר היסודי או פשוט אנשים ששמעתם עליהם או פגשתם בהם באורח אקראי ועכשיו יש לכם הזדמנות קונקרטית להתחיל אתם און ליין, בלי הפרצופים של החברים שלכם מסביב, לא באווירה של הקפיטריה בפקולטה והעיקר - לא פנים מול פנים.
עבור רבים מאיתנו זו הזדמנות מדהימה לנפץ את כל מנגנוני ההגנה ולהתחיל עם מישהו שבמציאות, בחיים האמיתיים, לא נוצרה מעולם הסיטואציה המתאימה להתחיל אתו או פשוט לא מצאנו את האומץ הדרוש להתחיל אתו.
אז מה תעשו? כיצד תתחילו עם מי שאתם מכירים? האם תסתירו את העובדה שאתם מכירים ותתחילו מהתחלה או תשתמשו ברקע הזה כדי לייצר תקשורת?

קול מהעבר
גיליתם שמאחורי הכרטיס האטרקטיבי מסתתר מישהו שאתם מכירים מהעבר הרחוק ? אם אתם מתלבטים אם להיחשף או לא, הנה מספר נקודות למחשבה שיעזרו לכם להכריע בסוגיה: ראשית, יתכן שהבסיס המשותף יסייע לכם ליצור קשר, כמו למשל, למדתם ביחד בבית הספר היסודי והייתם חברי ילדות טובים ומאז לא התראתם והנוסטלגיה הזאת יכולה לחבר אתכם גם בהווה. אבל אם אתם סבורים שהמידע לא יתרום אלא רק יגרע מהאפקט (לדוגמא, לא הייתם מהמקובלים בכיתה) אז לא כדאי להשתמש במידע הנ"ל בתור חכה לדיג אלא לדחות את המידע להמשך, כשכבר תיפגשו אם יהיה קליק ותרגישו יותר בנח בחברת הפרטנר, תוכלו להעלות את הנושא.

אני מכיר אותו אבל האם הוא מכיר אותי ?
שיקול נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הם הפרטנר הפוטנציאלי בכלל מכיר אתכם ושמע עליכם כמו שאתם מכירים אותו – לפעמים קורה שאנחנו שמענו על מישהו או פגשנו מישהו והזיכרון הזה נחרט אצלנו בתודעה, אבל מי שפגשנו בכלל לא יזכור אותנו.
כאן אתם כמובן אלה שמחליטים האם להעלות את ההכרות או פשוט להשתמש בה בתור חוויה חיובית שהיתה לכם מאותו פרטנר פוטנציאלי כסיבה מספקת להתחיל אתו.
אם אתם סבורים שהוא לא יזכור אתכם, תוכלו להשמיט את העובדה שאי פעם נפגשתם. עם זאת, לפעמים עצם זה שתפנו למישהו ותכתבו לו "הי נפגשנו בעבר אתה זוכר?" יכולה לעורר את סקרנותו ולהניע אותו לפעולה גם אם הוא ממש לא זוכר אתכם. ההחלטה היא שלכם.  

חברים של חברים
פגשתם אותם בסיטואציות חברתיות, הם חברים של חברים, אבל מעולם לא תקשרתם ישירות אלא רק שמעתם חוות דעת עקיפות? החבר של החבר שלכם עולה לכם בהתאמה באתר הכרויות? זו החלטה שלכם אם להתחבר אתו או לא. לפעמים כשמדובר במכרים משותפים שיפרגנו לכם וימליצו עליכם מכל הלב בפני הדייטר הפוטנציאלי שווה ליצור קשר ולציין את החיבור ביניכם. אבל אם אתם רוצים להשאיר את החברים בחוץ ולהעלים את המידע הנ"ל.

תנו צ'אנס לידיד
מפתיע, אבל החיים הם מפתיעים, ויתכן וידיד אפלטוני שלכם שמעולם לא חשבתם עליו בתור פרטנר רומנטי יצוץ לפתע באתר הכרויות בתור התאמה נכונה עבורכם. באינסטינקט ראשוני בוודאי תבטלו את ההצעה על הסף: הרי אתם ידידים ותו לא, אבל במחשבה שנייה, יתכן שרק עכשיו נפל לכם האסימון והידיד הזה ואתם זה זיווג מהשמיים. אל תפסלו אוטומאטית אנשים שלא חשבתם עליו בתור פרטנרים – אולי דווקא אם תפנו אליהם מתוך כוונות רומנטיות גם הגישה שלהם וגם הגישה שלכם תשתנה ותגלו שלהם חיכיתם כל הזמן הזה...

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.03125