רק שתדע, אתה אשם בכל

 הכרויות החצי השני

 

מאת: ירון מר אשם

"רק שתדע שאתה אשם בהכל", היא מטיחה בי באחד מהוויכוחים שלנו ומצליחה לנגן לי על מיתרי הלב הכי חזק שאפשר. מה לעשות, אני בחור עדין ורגיש ומאז שאני גם זוגי נאמן אני רועש כולי מרגשות אשם.
אולי אני לא אומר לה מספיק שאני אוהב אותה ושהיא הכי בעולם, אולי אני לא מראה לה מספיק שאכפת לי ממנה ואם שכחתי במקרה להחמיא לאמא שלה על הבישולים – אני מיד מתקשר טלפונית לעדכן שאהבתי כל ביס בחמין.
ולה? לזוגתי שתחיה? קל לה לגרום לי להרגיש ולהתפרץ מאשם נוראי, היא כבר קלטה היכן מוחבאת נקודת התורפה שלי ומאז יש לה כח עלי כמו שלי יש עליה בדרכים אחרות (מותק אל תאכלי את זה, זה קצת משמין ואת יודעת כמה אני אוהבת אותך רזה).
אני יודעת, זה לא בריא ההתכתשויות האלה והקטנוניות והרוע הפתאומי, אבל לכל זוג יש שד שהוא שולף מהבקבוק ברגע של כעס ובסיטואציות של מריבה.
אבל אני מנסה להביס את רגשות האשם כבר הרבה זמן. למעשה, עוד שהייתי רווק, הייתי ביקורתי כלפי עצמי בצורה הרסנית: למה למדת למבחני הלשכה והקפאת את המנוי באתר הכרויות? למה וויתרת על הדייט הזה ? למה לא עשית יותר מאמצים כדי לכבוש אותה? אבל לאט לאט הם דועכים, כל יום אני צובר ביטחון ומשחרר עוד מהם.
מסתובבים עם רגשי אשם בזירת ההכרויות והזוגיות? תפסיקו לאכול את הלב – הנה כמה דרכים להתמודדות עם ייסורי מצפון נפוצים ולא, זה לא רק לפולנים שבחבורה.
 
אני לא עושה מספיק למצוא אהבה
זו התחושה האולטימטיבית ובכל פעם שאתם עסוקים או דוחים דייטים, הסביבה הדאגנית והנודניקית שלכם וגם הצד החששן שבכם מזכיר לכם שאהבה לא שמים על ממתינה. אז נכון, היום לא הסתדר ומחר יום עמוס ובחודש הבא תכננתם לטוס לאמסטרדם ויש לכם עוד הרבה תירוצים בכיסים, אבל בסופו של דבר, אתם אלה שמתבאסים ולא מוצאים אהבה.
אז מדי פעם מותר לכם לגנוב הפסקה או לחכות לנסיכה שתגיע, אבל תנו לעצמכם הזדמנות להיות מאושרים ונסו לחפש אהבה בכל הכוח, מהסיבות הנכונות, כי אתם רוצים להיות בזוג ולא כי אמא שלכם פוחדת שתהיו תמיד לבד.

לא הייתי הכי טוב בדייט
בדייט עצמו בכלל לא בחנת את עצמך ואת ההתנהגות שלך, אבל דקה אחרי שהיא פנתה לדרכה אתה כבר כולך מתבשל ברגשות אשם. אולי לא שיבחת את עצמך מספיק? לא חילקת לה מספיק מחמאות? דברת יותר מדי על האקסית? לא היית במיטבך? אסור לטבוע ברגשות אשמה אחרי דייטים, זה פשוט גורם לך להרגיש רע עם עצמך וגם לא יעיל – כי הגלגל לא מסתובב לאחור. המקסימום שאתה יכול לעשות זה להגיד שעשית את המקסימום ולהזמין אותה לדייט שני.

אני רחוק וזה לא הוגן כלפיה
פגשת אותה ומיד יצאת לנסיעת עסקים? היא גרה בדרום ואתה אי שם בצפון? לא תמיד אנחנו יכולים מיד לגשר על המרחקים ולכן, אין סיבה להרגיש אשמה על עובדה נתונה. עם זאת, אפשר בהחלט לפעול כדי להתקרב. לעבור קרוב יותר, לבקש העברה בעבודה, לשלוח לה מייל של אני אוהב אותך גם מחדר בבית מלון בפאריז ולהבין שבהמשך הכל יסתדר וזה רק מצב זמני. ואם זה לא, הרי שכדאי שתלמד לחיות עם זה ואם אתה תהיה עם זה בסדר – גם אם תהיה.


אני לא נותן לה מספיק אהבה
בין אם היא רמזה לך שאתה קרירי ואדיש או פשוט שכחן (של ימי הולדת, ימי שנה או מסיבות עם חברים) או הגעת למסקנה הזאת בכוחות עצמך, חשוב שתזכור שאי אפשר לתת אהבה כל הזמן ומינון יתר הוא מינון מסוכן. נסה לתת כמה שאתה יכול ולתזכר את עצמך כשאתה שוכח ולקוות שזה יספיק לה וישמח אותה כמו שזה משמח אותך.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625