לאהוב אותה, לעבוד איתה

 הכרויות בכירים

 מאת: דן מערכת החצי השני

כשפגשתי את זוגתי העכשווית, נקרא לה נעמה, הייתי מחזר צעיר ונמרץ וחיפשתי מישהי שהיא לגמרי בראש שלי. נעמה היתה כל מה שחיפשתי בפרטנרית, מישהו שמבינה אותי וכמה אני אוהב להיות חופשי ויחד תכננו לטייל ולראות עולם.
שנינו היינו נשמות חופשיות שכלואות בעבודה מסרסת, כשכירים שטוחנים שעות, ולא נשאר להם רגע דל לעצמם. החלום שלנו היה לחסוך כסף ולפתוח עסק עצמאי שיאפשר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים וככה נוצר החיבור הראשוני בינינו. סביב העבודה והחלומות שלנו לעבוד ביחד.
מי ידע שעבודה משותפת עם בת הזוג היא לא קייטנה? למעשה, היום, ממרחק של שנים בעבודה משותפת עם בת הזוג אני יכול להגיד בלב שלם שמדובר באתגר מורכב ולא משנה כמה בוסים קשוחים ניהלו אותי ולא משנה כבר הזעתי ונאבקתי לאורך הקריירה שלי – העבודה עם נעמה היתה קשה יותר.
הבשורות הטובות הן שהתגברנו על רוב המכשולים ונכון, עדיין יש ימים שאנחנו מתכסחים בטעות מול העובדים ושהיא לא מבינה על מה בזבזתי את התקציב החודשי ואני לא סגור על לוחות הזמנים שלה בעסק, אבל המצב השתפר ואם רוצים - אין זו אגדה. אפשר לנהל עסק זוגי בהצלחה.
נכנסים לשותפות זוגית ורומנטית? רוצים שזה יעבוד ביניכם גם בחיים האישיים וגם בעסקים? הרשו לי לעזור לכם בדרך.

האסטרטג והקריאטיבית
בחיים הזוגיים אני לא מאמין שניגודים נמשכים, תמיד חיפשתי את החצי השני שלי ולא מישהי שתהווה לי קונטרה, אבל הפלא ופלא גיליתי שמה שמחזיק טוב ביני לבין נעמה בעסק זה שאומנם יש לנו חזון עסקי משותף, שנינו רוצים להצליח ושנינו מסורים להצלחה של העסק, אבל כל אחד מגיע מעולם אחר. אני האסטרטג, זה שמתכנן את תוכנית העבודה, מנהל את העובדים, עוקב אחרי ביצועים, מגבש את המהלכים השיווקיים ונעמה היא היצירתית מבין שנינו – היא זו שמוציאה את התוכניות שלי לפועל ותורמת למשב המרענן של העסק שלנו. אני טוב ב"מאחורי הקלעים" והיא טובה בפרונט מול הלקוחות ועם אנשים.
חפשו גם אתם כיצד תוכלו להשלים זה את זו בעסקים. חלקו ביניכם את הסמכויות, מי אחראי על מה, לפי נקודות חוזקה של כל אחד מכם.  

תנו מרחב וחופש פעולה
כל אחד יודע מה הוא עושה בעסק ועל מי ומה הוא ממונה? אל תתערבו בקבלת החלטות שלא קשורה בכם אלא תלויה בבן הזוג. חשוב מאוד שאם החלטתם מראש שבן הזוג אחראי עם איקס ואתם אחראים על משהו אחר, שתכבדו את מה שהוחלט בהסכם ושכל אחד ישמור על הטריטוריה ושלו לא יפלוש לאחר, אלא אם כן הוא בא בשלום ולייעץ בלבד. תנו צ'אנס לפרטנר להוכיח את עצמו בתחום שלו – אם כל אחד מכם ידאג לאחריות שלו בעסק, תצליחו ביחד ללא ריבים מיותרים.  נסו להקצות טריטוריות נפרדות גם מבחינה פיזית: משרדים נפרדים, שעות פעילות מעט שונות בעסק (אבל במידה ושלא ייווצר מצב שאתה עובד בקרים והיא ערבים ולא יוצא לכם להתראות לא בבית ולא בעסקים). אפשר שאתה במשרד בעוד היא בפגישות עם לקוחות מחוץ למשרד ועוד הפרדות שיסייעו לכם לנהל חיים עסקיים משותפים וגם חיים עסקיים נפרדים בהם כל אחד יכול לממש את עצמו בנפרד מהאחר.

להשאיר את הוויכוחים בעסק
כמו שלא רבים מול הילדים, ככה לא רבים מול העובדים. למעשה, מול העובדים עליכם להציג חזות מאוחדת ובטח שלא לדחוף לענייני העסק דברים שקשורים בכלל במשפחה, ניהול משק הבית או ריב שהיה לכם אתמול בלילה ולא קשור בכלל לעבודה.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0625