מה את רוצה ממני

 הכרויות אקדמאים

 מאת: ישי

שוב היא לא מרוצה, עומדת מולי זעופת פנים, נועצת בי מבטים מאשימים, אבל לא אומרת מה על ליבה. היא כועסת ואין לי דרך להבין למה ואם אני לגמרי אשם או שזה בכלל לא קשור בי.
אולי היא לפני מחזור, מישהו הרגיז אותה בעבודה, נהג מונית שעקף אותה ביאס לה את היום או אמא שלה שוב שאלה למה אנחנו לא מתחתנים.
לפעמים הבחורה שלצידי כועסת, זועמת, רותחת ושופכת את כל הלבה שבוערת בה בפנים ישירות עלי ללא רחמים ובלי להסביר את עצמה. עכשיו, זה לא שיש לה התקפות כעס יוצאות דופן, היא בחורה מתוקה ולבבית, עם חיוך ענקי ולב רחב, אבל כמו כל אחת וכמו כל אחד גם לה יש ימים אפורים ובימים האלה רצוי לשמור ממנה מרחק.
האמת שלא אכפת לי לתמוך בה, בגלל זה אני שם בשבילה, לספוג את כל הכאב והכעס ברגעים שהיא צריכה מישהו לחלוק אתו. הבעיה היא שהיא לא חושפת את המניע או את הסיבה שהובילו אותה לכעס ולמצב הרוח הנוראי בו היא שרויה ואז, במקום להתמקד במקור של הבעיה, היא מחפשת את כל התירוצים בעולם ודברים לכעוס עליהם. למה לא קפלת כביסה? איך זה כשאני באה הביתה אני צריכה להתחיל לסדר את הבית? תפסת לי את החנייה – אתה לא מתבייש?

עזבו אותי במנוחה
הרבה פעמים היו לי בחורות שפשוט רציתי לעמוד מולן ולצרוח מה אתן רוצות מהחיים שלי? מה עשיתי? למה כל דבר צריך להיות מריבה ענקית? מאיפה כל המלודרמטיות הזאת? למה אי אפשר ללבן עניינים ברוגע על כוס קפה באווירה רומנטית? למה מישהו חייב להיות אשם ולמה זה אני? מילא אם תפסתי את החנייה או שכחתי לשטוף כלים, אבל הבית המבולגן הוא בלאגן של שנינו וההחלטה לא להינשא חשבתי שהיא תהליך משותף ששנינו עוברים ביחד. בקיצור, אם גם אתם כמוני לא תמיד מבינים מה היא רוצה מכם וכל מה שמתחשק לכם ברגעים כאלה זה ללכת לאוטו, להתחפר מול ההגה ולשמוע סטינג כל הדרך על כביש 6, רחוק ממנה ומהקריזות שלה, המדריך הבא בשבילכם. איך לפתור סיטואציות תקועות במערכת יחסים:

אותות מצוקה
כמו מיגרנה, גם לכעסים ולמצבי הרוח שלה יש לפעמים סימנים מקדימים. אתם רק צריכים לפתוח את הראדר וללמוד לזהות אותם מגיעים. הפעם הזאת בחודש, העובדה ששמעתם שחברה שלה מתחתנת לפניה, היא חזרה מהעבודה מאוחר מדי וכנראה היו פקקים או שסתם הבוס הכריח אותה להישאר. ברגע שאתם מזהים טון זעוף או פוטנציאל לכעס, נסו להרגיע אותה עוד לפני שהיא מתפרצת עליכם. מוסיקה נעימה, ארוחה לשניים, חיבוק אוהב, מילים מלטפות או פשוט צאו מהבית לכמה שעות ותנו לה ספייס. אחרי שתכירו את הפרטנרית שלכם כבר תדעו מה היא מעדיפה ומתי.

נפלאות ההבלגה
לא כולנו בוב ספוג אבל יש סיטואציות שעדיף להתעלם בהן מהאשמות שמוטחות לשווא מאשר להיכנס לריב רק כדי לצאת ווינר. עדיף שתחבקו אותה מאשר תגידו לה שהיא טועה ועדיף שתפנקו אותה מאשר תפנו לה את הגב. כשאתם תצטרכו כתף לבכות עליה, תאמינו לי, תרצו את אותו יחס אוהב בדיוק. עם זאת, יש הבדל משמעותי בין להבליג ולהמשיך הלאה לבין להתעלם בכוונה. כשמישהו עצבני הוא רוצה שיקשיבו לו ולא יתעלמו ממנו ולכן, היו אנשים מכילים ולא אנשים שמתעלמים מדברים. כמובן שיש גבול לכל הבלגה ואם אתם מרגישים שסתם הופכים אתכם לשק חבטות, הסבירו לפרטנר שאין בעיה להכיל את הכעס שלו אבל גם לבור הזה יש תחתית.

מצאו פיתרון
קל מאוד להאשים ולהכות במילים ולהבליג ביחד ולעבור לסדר היום, אבל יש כעסים שלא מסתיימים אם לא מוצאים להם פיתרון או תשובה. אם הפרטנרית סוחבת תסכול מזה שאתם לא מתחתנים, חשוב לדבר על זה ולהבין איפה אתם עומדים או אתם היא מתוסכלת מזה שאתם לא נושאים בנטל של עבודות הבית, חשוב לנהל תוכנית משק בית הוגנת וכך למנוע תסכולים עתידיים.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0234375