איפה את כשאני צריך אותך

 איפה את כשאני צריך אותך

 מאת: רונן

טיימינג זה הכל באהבה. הבעיה היא שהפרטנרית שלי מחמיצה כל פעם את הרכבת ועולה רק אחרי שהעניינים כבר נרגעו והסתדרתי בכוחות עצמי. היא שם כשאני במצב רוח טוב, כשמתחשק לי לצאת ולקרוע את העיר, כשהחבר'ה שלנו מגיעים להסתלבט בסלון, כשנעים ונח – אבל בכל עת שאני מדוכדך או עושה קולות של בא לי עכשיו חיבוק, היא בלתי ניתנת להשגה.
פתאום חל בה ריחוק מפתיע או שהיא בכלל לא עונה לסמסים המתחננים ממני לתגובה חזרה. מסננת את רגעי העצב שלי ומגיעה רק כשכבר שבתי לעצמי השמח.

אוהבת אותי רק כשאני שמח
בחתונות הנוצריות אומרים שעליך להיות שם עבור הפרטנר שלך בחולי וברגעים הקשים, אבל לי יש תחושה שהזוגית שלי מעדיפה להיות איתי רק כשאני בריא ועליז. אז נכון, היא הגיעה עם מרק טו גו בחורף כשחליתי בדלקת ריאות וסעדה אותי בספרים ובחיבוקים תוך כדי שהשתעלתי שיעולים רמים לא אמרה שום דבר על זה שהיא פוחדת להידבק, אבל זו היתה רק התחלת הקשר בינינו ואולי אז היא נדרשה להוכיח את עצמה יותר.
היום, אחרי חצי שנה ביחד, היא מרשה לעצמה לברור מה לקבל ממני. מפרידה בין רגעי היגון לרגעי השמחה, מתלווה אלי לטקס קבלת התואר השני אבל מדירה רגליה מאירוע משפחתי מעיק שדווקא בו הייתי זקוק לנוכחותה התומכת.
כשדיברנו על זה שהיא אין ואאוט מהחיים הזוגיים שלנו, מתי שעולה על רוחה, הכחישה ואמרה שגם אני הברזתי ממספיק מועדים של ביחד, למרות שיכולתי להגיע - לא הגעתי. ואז מתחילים בינינו משחקי הכוחות של מי יותר משקיע ומי פחות בסדר ומאיפה לה לחזות את מצב הרוח שלי כשאני מתקשר וכמה בעצם היא יכולה כבר לעזור כשאני מבואס, הרי זה לא שאני מבואס בגללה.

להיות בשבילו גם כשלא מתחשק
שום דבר טוב לא יוצא ממטחי ההאשמות ההדדיים האלה ואנחנו חוזרים לסורינו. העדפה מובהקת לפרטנר שמח ומידורו ברגעי עצבותו.
כולנו היינו רוצים פרטנר שיהיה עליז נון סטופ, שתמיד יהיה פאן אתו, אבל לא כך הדברים. אנחנו בני אדם ולכולנו יש ימים טובים יותר וימים טובים פחות.
מרגישים שהפרטנר לא נותן לכם מספיק תמיכה או מתחמק כשאתם באמת זקוקים לו? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להוציא עז ממתוק.

פידבקים לאחור
אל תחששו להיות גלויים עם הפרטנר ולהסביר לו שחשתם שהוא נטש אתכם בסיטואציה לא נעימה או לא היה שם כשהזדקקתם לו. גם אם זה נשמע קטנוני או ביקורתי והפרטנר יחשוב שהוא הצודק או פשוט לא קלט בדיעבד שאתם במצוקה. חשוב שהמסר יעבור אליו ושלהבא הוא יגיב אחרת, יעזוב את העבודה להיות אתכם או יעשה מאמץ לתמוך יותר.

בקש עזרה
אל תרמזו לפרטנר שאתם צריכים אותו, זה לא משחק הניחושים. כשאתם זקוקים לו באמת הסבירו לו שתשמחו שהוא יבוא גם אם הוא לא הציע זאת בעצמו. לא תמיד בני הזוג שלנו מבינים את דחיפות המצב או יודעים איך לקרוא סימנים ולכן חשוב להסביר מפורשות מה אנחנו רוצים מהם.
  
תמיכה הדדית
אם תתנו לפרטנר את התמיכה המבוקשת כשהוא צריך – תקבלו ממנו חזרה. אבל אם מראש תחליטו שכשלא מתחשק לכם להתאמץ אתם לא מתאמצים אז הפרטנר יגיב בהתאם וכשאתם תצטרכו אותו לתמיכה הוא ימדר את עצמו ויתחמק מלהעניק אותה. אל תתמכו בפרטנר רק כי אתם חייבים או חוששים שלא יהיה מי שיעניק לכם חזרה, עשו זאת מתוך הכרה כי זו המשמעות של מערכת יחסים, תמיכה הדדית וקבלת האהוב בכל עת, כשהוא שמח, עצוב, מבואס וכולי עד הגבול אותו שרטטתם לעצמכם.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625