לא מצליח להיפרד ממנה

תבנית חוזרת בחיי היא הקלות להתחיל עם בחורות והקושי להיפרד מהן. עד שכבר החלטתי שזה לא מתאים לי להיות אתה, ההחלטה התבשלה במוחי זמן רב, ישבנו בבית קפה אינטימי וסיפרתי לעיניים הדומעות שלה שאנחנו לא נכונים זה לזו – היא פרצה בבכי ואמרה לי - איך אתה לא מתבייש? בדיוק ביום שפיטרו אותי מהעבודה! כאילו הייתי אמור לנחש שזה מה שהיא הולכת להגיד לי ושהבוס שלה חשב בדיוק כמוני באותו יום בדיוק.
עם אחרות היו קשיים אחרים וזה לא היה רק הטיימינג הלא נכון בו בחרתי להיפרד מהן, אחת רגע לפני שעברה דירה והשנייה שבוע אחרי שפרצו לה לאוטו, לכל אחת היה תירוץ אחר להוציא אותי כמי שלא בסדר, האשם העיקרי בפרידה.
במערכות יחסים אחרות הן האשימו את הדרך בה נפרדתי מהן. לא נאה בעיניהן שנפרדים מהן טלפונית ולא יפה מצידי שאני נפרד מהן מול אנשים אחרים במסעדה או שבמקרה אמרתי לחבר משותף אחרי דייט אחד שאני לא מעוניין יותר והוא דאג לעדכן אותה לפניי. איכשהו תמיד יצאתי זה שנפרד בצורה מלוכלכת.

הקושי הזה להתמודד עם רגשות האשם של אחרי או הקטנוניות של אחרי (הסמסים שהיא סימסה לי או הרכילויות שרצו אחרי בטוקבקים בבלוג שלי) הפך אותי למישהו שלא נפרד. למישהו שעושה את כל המאמצים שיזרקו אותו או למישהו שגוררים קשרים הרבה הרבה זמן אחרי שהם כבר הסתיימו.
לא מצליחים להיפרד מהפרטנר? היה לכם דייט ואתם לא מעוניינים להמשיך הלאה? חוששים לפגוע ברגשות של מישהו אחר? ראשית, חשבו שכדי לצאת הוגנים עליכם להתמודד עם התגובות שלו ולא להוליך אותו שולל. להישאר בקשר רק כדי לרצות, קשר בו לכם רע והצד השני מרומה, הוא לא הסיטואציה הנכונה ולכן, עליכם להיפרד. נקודה. ועדיף מוקדם מאשר מאוחר. עכשיו שהבהרנו את הנקודה הזאת כמה אפשרויות  שיעזרו לכם להיפרד בצורה מכובדת

חפשו את הטיימינג הנכון
יש שיאמרו שאף פעם אין טיימינג נכון לפרידות כי הן תמיד כואבות בלב וזה נכון, במיוחד אחרי קשר ממושך, אבל נסו לעשות את זה בלי לייצר רושם מוטעה. לא באווירה רומנטית, כשהיא חושבת שאתה הולך לשלוף אוטוטו טבעת אירוסים וגם לא עם אנשים כשרועש והומה, מיוזע ולא נעים ולא בלילה כשאתם עייפים וגם לא דבר ראשון על הבוקר.
חפש יום בו אתה יודע שהיא פנויה, תן לה להתארגן לעבודה או להתאושש אחרי שחזרה מהלימודים, חכה לסוף השבוע כדי שיהיה לה זמן לעכל את זה בלי שהיא צריכה להתחיל יום עבודה לחוץ.

דברו ברור
חשוב מאוד להיפרד בצורה רגישה ולא לחתוך פורמאלית קשר שכבר היו מעורבים בו הרבה רגשות. אתם יכולים להכין נאום קצר עם משפטים רלוונטיים או לערוך סימולציה מקדימה אבל זה לא תמיד יעזור לכם להתמודד עם הקונפליקטים שיעלו בשיחה זמן אמת.
נסו להסביר לפרטנר לשעבר שלכם מאיזה מקום אתם מגיעים ולתמוך בו ולא רק לחפש איך אתם יוצאים צודקים. אם החלטתם להיפרד, היו החלטיים ואל תסיימו את שיחת הפרידה בתחושה שאפשר לתת צ'אנס נוסף אלא אם כן אתם באמת שוכנעתם שבחרתם לא נכון.
 

מיכה רגשית
עודדו את הנפרד בעת הפרידה, הסבירו לו שהיה לכם הרבה רגעים יפים, שאכפת לכם ממנו (כל זה כמובן אם זה באמת נכון) אבל גם אם לא היתה מעורבות רגשית עמוקה, חשוב לעודד אותו כדי לצאת טוב מהשיחה הזאת כמו יש בשבילך אנשים הרבה יותר מתאימים ממני וסך הכל זו היתה חוויה. אל תשמיצו, אל תגררו למסכת אשמות של מי הרס את הקשר. אם אתם קולטים שזה הולך לכיוון הזה, הפסיקו את השיחה והגידו משהו כמו עדיף שנסיים כאן.
 
אחרי הפרידה
נסו להיות עקביים ואם אתם כבר מכירים את עצמכם ויודעים שקשה לכם להישאר ידידים עם אקסים או לשמור על קשר לסירוגין, אל תיכנסו לזה. אל תתקשרו לשאול מה שלומה, בדקו זאת עם מכרים משותפים, נסו לתת לפרטנר לשעבר הזדמנות להתחיל מחדש ממש כמו שעשיתם בחרתם לעשות.


0