מה זה משנה מי זרק את מי

 הכרויות

 מאת: רחלי

פעם שאלו אותי בראיון עבודה אם פיטרו אותי אי פעם. בטח שפיטרו, כשהייתי בת 16 עבדתי בחנות בגדים ולא הסתדרתי עם הבוסית וכשמלצרתי, לקוח אחד הלשין עלי שהפלתי מגש.
כל פעם שסיפרתי שפיטרו אותי, המראיין עיקם את הפרצוף, יכולתי לראות איך ירדו לי אצלנו כמה נקודות, אבל זה לא מנע ממני לקבל את העבודה.
בדייטים, לעומת זאת, כל פעם שבחור שואל אותי אם אי פעם נפרדו ממני או זרקו אותי ואני עונה את האמת, שכן, קרה, שלא היו מעוניינים בי ולהפך, אני יודעת לפי הבעת פניו הלא מרוצה שלדייט הזה לא יהיה סוף טוב.
כאילו שזו אשמתי שלא כל הכרות שהיתה לי עלתה יפה. הרי אם דברים היו מסתדרים לא הייתי כאן היום נכון? הייתי כבר תפוסה חזק או נשואה ולא בסשן של דייטים.
אבל מה שחשוב לבחור זה לא איך זה שאני רווקה אלא מי זרק את מי. כאילו זה מה שיהפוך אותי לבחירה טובה ומוצלחת. אם אני זו שזורקת אז אני בררנית וחשובה לי האיכות, אבל אם זרקו אותי, אולי משהו לא בסדר איתי.
אני כבר יכולה לראות איך הוא מסדר את החלים בפאזל בראש שלי. אם זרקו אותי יותר מפעם אחת אולי יש אצלי משהו בעייתי? אולי מישהו עלה עלי לפניו והבין שאני לא זוגית מספיק?

תפסיקו לשפוט
בדייטים שופטים אותך, בין שתרצו בזה או לא. כשלא מכירים מישהו אי אפשר להיות סנטימנטאליים וההיגיון הבריא אומר לנו לאתר כמה שיותר מוקדם איזה פאקים יש לפרטנר מולנו לפני שאנחנו מתאהבים בו.
כמובן שאם זרקו אותך אי פעם זו שאלה לגיטימית, אולי קצת מציצנית וחושפנית, אבל זה בדיוק כמו שתשאלו אם פיטרו אותך. סימן לכך שמשהו לא עובד אצלך או לפחות לא עבד בקשר כלשהו. הבעיה היא שאותי זרקו כמה פעמים ואולי אני בהכחשה, אבל זה לא היה בגללי, אני לא הייתי הבעיה, גם הבחור לא היה הבעיה. הבעיה היתה בהתאמה בינינו, לא היתה כימיה, לא היתה הדדיות, לא היתה שאיפה להמשך. יכול להיות שהיה עדיף שאני הייתי אומרת ראשונה בוא ניפרד ומקדימה אותו, אבל זה היתה יוזמה של הבחור, של כמה בחורים, שהחליטו לפניי שהם לא מעוניינים. הרי למה שאני אזרוק מישהו שכן מוצא חן בעיני רק כדי לצאת שאקלית? רק כדי שבעתיד בדייטים אוכל להתרברב שזרקתי המון בחורים? שאף אחד לא מספיק טוב בשבילי?

להקדים פרידה למכה
יחסי הכוחות האלה עלו לי ביוקר וכבר נקלעתי למערכות יחסים שכל אחד רצה להיות זה שאומר ראשון שהוא פורש. במקום שנשב יחד לשיחה כנה על יחסינו לאן ונחליט שהם לא מתקדמים לאף מקום, היו לי בחורים שעשו הכל כדי לזרוק אותי לפני שאני אזרוק אותם. סימסו, טלפנו, השאירו הודעה קולית או פשוט אמרו לי והסתלקו לפני שהיה לי צ'אנס להגיב. כנראה שקשה לאנשים לסיים קשרים בכבוד ומה שחשוב להם זה האגו, שאף אחד לא ירסק להם אותו.
אם הדייטים שלי היו מבקשים ממליצים, הייתי יכולה להפנות אליהם מספיק בחורים שאהבו אותי, שאני החלטתי לא להיות אתם בקשר, אבל הם לא רוצים ממליצים, הם רק רוצים לשמוע עובדות בשטח. כמה פעמים הייתי במערכות יחסים ומי זרק את מי וכמה פעמים נזרקתי.
ושתבינו, קשה לחוות שוב ושוב, כל פעם מחדש, את הפרידות האלה, את הזריקות, את האופן שבו התייחסו אלי לא בנעימות ולספר על כך לבחורים חדשים.
אם כי, אני מודה, לא כל פעם שנפרדו ממני הייתי הרוסה. היו פעמים שהעדפתי שיזרקו אותי לפני שאני נפרדת, ככה אני יצאתי זאת שנעלבת ולא זאת שצריכה לפגוע במישהו. אבל איך אני אסביר את זה לבחור חדש? אז אני אומרת לו שזרקו אותי מספר פעמים וששרדתי ואם זה מפריע לו הוא יכול לחפש מישהי אחרת. ככה, ישר ומדויק וזה עובד, הבחור מחייך וכבר לא אכפת לו שזרקו אותי. מסתבר שגם אותו זרקו כמה פעמים ואנחנו תיקו. עכשיו שאמרתי את האמת כי זה לא חשוב מי זרק את מי אני יכולה להתחיל מערכת יחסים חדשה ולקוות שהפעם אף אחד לא יזרוק אחד את השני, שהפעם נישאר ביחד לתמיד.

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625