לא רוצה להיות חברה שלך בפייסבוק

 הכרויות אקדמאים

 מאת: וירטואלית מסוייגת

בזמן האחרון, טוב מאז בעצם שמארק צוקרברג הביא לכאן את הפייסבוק, אני מרגישה חשופה ותחת מעקב צמוד. מרגע שיצרתי קשר עם בחור או הוא יצר איתי קשר, אני מקבלת הודעה מקבילה בפייסבוק, הצעת חברות, כביכול תמימה, אבל ברור לי מה מסתתר מאחוריה.
הבחור רוצה להיכנס לכרטיס שלי בפייסבוק כדי להצליב אינפורמציה ולראות עוד תמונות שלי, אולי באתר הכרויות שמתי את התמונות היפות ביותר? הוא גם רוצה לגלות עלי הכל, מי החברים שלי (אולי יש לי חברות שוות יותר?), מה אני כותבת, כל מני הגיגים קטנים שיתנו לו רושם רחב יותר על מי אני ועל עולמי הפנימי, האם אני פופולארית או לא, האם אני מחוברת הרבה או לא. אולי ככה הוא גם יוכל לעקוב אחרי עד הפגישה, אם למשל אמרתי לו שאני עסוקה ביום כלשהו ובשעה כלשהי ואז עדכנתי את הסטטוס שאני בבית ומשעמם לי. אי אפשר לדעת.

עוקב אחרי בפייסבוק
הפייסבוק רודף אחרי לכל מקום ולכל דייט. יש כאלה שיצאתי אתם וזה לא הלך, יפה אמרנו אחד לשני שלום ולא להתראות ואז אחר כך, מיד אחרי, כמה ימים אחרי ואפילו שבועות אחרי, הצעת חברות מתקבלת, הבחור החליט להפוך אותי לידידה שלו. לא ברור למה. אולי הוא רוצה עוד צ'אנס וחושב שמהמחשב נעבור לדייט חוזר פנים מול פנים או שפשוט מצאתי חן בעיני בתור ידידה וירטואלית. לא ברור מה הוא חושב. אבל ברור כשמש שהפייסבוק הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו הרומנטיים.
אוקי, אז נכון, גם אני אוהבת לבדוק מה קרה לאקסים שלי, האם הם בזוגיות או עדיין רווקים, היכן הם גרים עכשיו, במה עובדים ואיך נראית החברה החדשה שלהם והאם אולי הם יהיו מעוניינים לדעת מה קרה לי. זה הרבה יותר קל משיחת טלפון, פשוט הצעת חברות במייל והנה, כל הסודות מתגלים. האקס נשוי באושר פלוס שניים קטנטנים ואצלי שום דבר לא חדש.
הבעיה מתחילה שיצאנו לדייט והכל הולך מעולה ואז הפייסבוק נכנס. הדייטר שלך הופך לחבר וירטואלי ופתאום הוא כל הזמן שם. כבר לא נשאר על מה לדבר בדייט כי את יודעת בדיוק מה הוא עשה בשבוע כשלא נפגשתם, ראית תמונות שהוא העלה, קראת עדכונים, תגובות ופידבקים של חברים, את לגמרי עשית לו לייק כי כבר בפגישה החלטת שאת מחבבת אותו אבל כשעוברים לדייט הבא, אין פתאום ריגושים, הכל ידוע, הכל היה בפייסבוק ואולי אפילו התעצבנת שכל מני ידידות שוות שלו עשו לו לייק כמוני?

אז מה, את מאוהבת?
דבר נוסף שמשגע אותי לגבי הפייסבוק והדרך שלו להתערב לי בחיי האהבה היא החברים שלי. אלה שאמורים לעודד ולתמוך, מרגלים אחרי כל פעולה שלי. אם עשיתי לייק למישהו שהתחלתי לצאת אתו מיד כולם שואלים על גבי המסך, שכולם רואים, כולל אמא שלי שהפכה לא מזמן לחברה וירטואלית, מי הבחור החדש ומה אני חושבת עליו. משוכנעים שאגיב ואספר בפתיחות על כל מה שעובר עלי בחיי האישיים והרומנטיים. בעידן הזה כבר לא נותנים לך רגע של פרטיות לאהוב בסתר.
מצד שני, אני לא יכולה להגיד שהפייסבוק לא מחממם לי את הלב. יום אחד התעוררתי אחרי דייט נפלא של מישהו שהכרתי באתר הכרויות והפך לחבר פייסבוק, הוא עדכן בסטטוס שהוא מאוהב. איזה כיף להתעורר ולקרוא את זה, כל מה שרציתי באותו רגע זה לקחת את מארק צוקרברג ולנשק אותו. תודה תודה שנתת לי כזה בוקר נפלא. יש דברים שלא הייתי יכולה לדעת בלי הפייסבוק.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.367188E-02