צינית? תישארי בבית

 מאת: רועי פ

איך בא לי לאהוב, להיסחף, לתת מכל הלב. אני מגיע לדייטים הכי רומנטיקן בעולם עם פרחים וחיוך גדול על הפנים ומה אני מקבל בתמורה? מכה מתחת לחגורה.
בחורות ציניות שמסתכלות על החיים במבט עקום, מחמיצות פרצופים ועל כל דבר שאני אומר בנימה אופטימית מהמהמות כן, משהו..או עושות טובה שבכלל מגיבות אלי, לא נותנות לי הזדמנות לשמוח, מסבירות לי שהחיים לא מדהימים כמו שאני חושב.
ברור לי שיש הרבה מאוד בחורות שנכוו במהלך חיי האהבה שלהן, שנתנו את עצמן וקיבלו סטירת לחי, אבל זה לא אומר שכל בחור שאתן פוגשות הוא רע מטיבו. אין לי שום כוונות זדון, אני מחפש אהבה בדיוק כמוכן ואין בכוונתי לפגוע בכן.

אם אין משהו טוב להגיד, אז אל תגידו
אבל זה לא עוזר, גם כשאני בא בשלום, נגיש בעדינות, מקשיב לקיטורים או לפרספקטיבה הצינית שלהם על החיים, עדיין הן לא מרוצות. עד שאני לא אקטר כמוהן על דייטים ועל כמה קשה לשכור דירה בעיר הזאת ועל זה שאין חנייה ושהעולם יפה רק בסרטים, הן יחשבו שאני הבעייתי ולא הן.
אז אתן יודעות מה, נמאס לי. כבר יצאו לי מכל החורים כל הקיטורים וההתמרמרויות, מספיק החברים הרווקים שלי יושבים בבית ויורדים על כל מי שטוב לו בחיים, אני רוצה לאהוב ולהתאהב במישהי כמוני, פוליאנה כזאת, שרואה מה טוב ולא מה לא בסדר ולא על כל דבר היא צריכה להתחכם רק כדי להגיד משהו שנון ולצאת מגניבה. מצידי אל תגידו כלום, תשתקו, לפעמים השתיקה יפה יותר.
הבעיה היא שאני מרגיש שכבר אין לי פרטנריות לרומנטיקה, שכולן רק חושבות שאני מתכוון לברוח להן אחרי הדייט השני, מפטירות לכיווני בטח לא תתקשר גם כשהבטחתי שאתקשר, ואחר כך בעצמן לא עונות לי או מסמסות לי שזה לא מתאים. אני רוצה שמישהי תגיד לי בוא נשים את הציניות בצד, בוא ניתן צ'אנס לאהבה אבל בפועל אני נתקל שוב ושוב בבחורות שחוקות מדייטים, מחיזורים, ממרדפים, מהנאות, שכבר לא מאמינות לאף אחד, שלא קונות אף מילה, שמישהו חייב להראות להן שנשארו עוד בחורים טובים ואכפתיים כמוני שמסוגלים לצחוק וליהנות בלי לבקש משהו בחזרה.

אולי לא שמתן לב, אבל יש בחורים טובים
חשבתי לעצמי לקחת כפרויקט מישהי ולתת לה הזדמנות להראות לי שאני טועה וזה בדיוק מה שקרה. כשפגשתי את עדי היא היתה שיא הציניות, כל רגע הייתה חייבת להעיר משהו שלילי על גברים בסגנון של טוב, אתה לא מבין כי אתה גבר או כן, בטח, רגיש, נו באמת והפכתי אותה למישהי עם חוויות טובות מגברים. אחרי סיפור האהבה שלנו, שאומנם הסתיים בנסיבות אחרות, כי פשוט לא התאמנו זוגית, היא כבר תוכל להגיע לדייטים ולהגיד שזה כיף, שאפשר להתאהב, שלא כולנו גברים טיפוסיים, שיש עוד סיכוי לאהבה. מה שעשיתי היה שפשוט ספגתי אותה מכל הכיוונים, בכל מצבי הרוח האפשריים, קיבלתי אותה בסבלנות אין קץ ועל כל דבר בו היא לא האמינה, אמרתי לה "אני אראה לך מה זה" והראיתי לה, איך אפשר ליהנות מפיקניק בנאלי, איך ארוחה רומנטית היא שיא הקלישאה אבל מהנה, איך גם גברים יכולים לנהל שיחות נפש ברגישות, איך לא כולנו דומים ואיך עוד מסתתרת אהבה בעולם הזה.
אז בנות, אולי עוד לא פגשתם אותו, אולי פשוט הזעפתן פנים והוא לא רצה להמשיך לנסות, אבל אם תהיו פחות ציניות ויותר נלהבות אולי תגלו שיותר קל לכן להתאהב. ציניות היא נחמדה כשהיא במידה, משעשעת, הומוריסטית, אבל היא לא הדרך הנכונה להשיג אהבה.


0