פגשתי את האקס באתר הכרויות

יש מקומות שאת לא רוצה לפגוש בהם את האקס שלך, למשל, כשהגעת למסיבה לבדך או כשאת ביום תסרוקת נוראי וכשאת משוטטת באתר הכרויות ומגלה שהמאץ' שלך הוא האקס לשעבר. לא סתם אקס, המיתולוגי, זה שנטש אותך וריסק את ליבך ואחר כך סינן אותך שנים וחסם אותך בפייסבוק וביקש שתעזבי אותו במנוחה ובחר במישהי אחר על פנייך. מצד אחד, זו אנחת רווחה לגלות שהוא עוד מחפש, שזו שהחליפה אותך לא היתה האחת ומצד שני, הוא הרס לך את החיים בגלל מישהי שבקושי החזיקה מעמד והוא יודע שלא התאוששת מאז או לפחות לא מצאת מישהי כי עובדה, את כמוהו באתר הכרויות מחפשת מישהו להתרענן אתו בקיץ.
לא ידעתי איך להגיב כשראיתי את פניו אחרי הרבה זמן שכבר הספקתי לשכוח אותם. תווי פנים בולטים, חיוך כובש, עיניים עמוקות, כל הזיכרונות החלו לצוף, המשיכה שדעכה במרוצת השנים בערה בי שוב כאילו הוא לא זרק אותי ושבר את ליבי, כאילו כלום.
כל מה שהתחשק לי לעשות זה לשלוח לו הודעה שחזרתי, שאשמח להזדמנות שנייה, שאולי עכשיו כשעשור מפריד בין מה שקרה להווה יש סיכוי שנתאים יותר.

בשבילו הייתי פלירט, בשבילי הוא היה אהבה
אבל כמובן שלא עשיתי כלום. קפאתי על מקומי וקראתי בשקיקה מה שהוא כותב על עצמו: מסכת שקרים אני קוראת לזה, יותר נכון שפצור. מבחינה עובדתית, הכל היה נכון אבל מבחינת הפרספקטיבה שלי, התייפייפות גדולה. הוא אמר שהוא רגיש ואני זכרתי איך בחוסר רגישות הוא אמר לי ללכת, הוא כתב שהוא כנה ואני זכרתי שהוא בגד, הוא כתב שהוא מעולם לא היה מאוהב עדיין וזה צבט לי בבטן.
הרי כל כך הרבה פעמים בעבר הוא אמר לי כמה הוא אוהב וכמה אני האחת ואולי זה שקר שהוא סיפר לי ולעצמו ואולי בדיעבד זה נראה לו כמו רומאן ילדותי ומטופש עוד פלירט. בשבילי זו היתה חוויה זוגית מעצבת, התקשיתי לבטוח אחר כך במישהו אחר, לתת אמון, להאמין באהבה.
הוא עבר הלאה, דילג בקלילות לבחורה הבאה ואני נשארתי במקום, תקועה באהבה שלנו, לא מאמינה שזה נגמר, שהוא שם בלעדיי.
זה מגוחך כמה אצלי בראש זה תפח למימדים עצומים, הפך לסוג של אובססיה ובשבילו זה בסך הכל היה רומאן נעורים קליל. התחלתי לעקוב אחריו, מה הוא מעדכן, מה הוא כותב, התחשק לי להתחזות למישהי אחרת רק כדי לפגוש אותו לדייט ולהגיד לו אני כאן או לשלוח חברה שתסובב אותו וכשהוא יהיה מאוהב, תגיד לו שזה לא בשבילה, להחזיר לו בשמי.

לא חוזרת אחורה
הכי מצחיק שזה קרה בבית קפה, ישבתי עם חברות והוא ישב לידינו. קלטתי אותו בזווית העין והייתי המומה, הרי אתמול בערב ראיתי אותו באתר הכרויות, המעקב היומי והנה הוא יושב לצידי במרחק נגיעה. הוא ראה אותי וקם, ראיתי אותך כבר קודם, אמר וסיפר לי שהוא ראה אותי באתר, שאני נראית יופי, שהזמן שיבח אותי, שאם אני רוצה אפשר להיפגש לזכר הימים ההם, שבטח שנינו השתנינו. פתאום קיבלתי הצעה ממשית, יכולתי לסגור מעגל, להראות לו מה זה לרסק לב של בחורה צעירה אבל סירבתי בנימוס. יש דברים שמשאירים מאחור.


0