שנה חדשה, חבר חדש

מאת: לילכי

אז אתה החבר החדש של לילך? הם שואלים, כמדי שנה, לא מופתעים לראות אותי בארוחת החג שעל זרועי תלוי גבר שרמנטי ולא מוכר. אני ידועה כמחליפת חברים סדרתית, מאלה שאוהבות גיוון בחיים וגם באהבה. ואולי בעצם הגברים שאיתי עולים לי על העצבים מהר ואני להם. יש לי פתיל קצר, אני עובדת על זה, אבל איכשהו לא מצליחה להתמיד. מישהו מוצא חן בעיני, אני מתמסרת אליו, רוצה לראות אותו בלי הפסקה, לנשום אותו, להשתוקק אליו וכעבור זמן קצר – הוא דוחה אותי. משעמם אותי, מכעיס אותי, אני תופסת מרחק.
שנה שעברה ניסיתי להחזיק כמה שיותר מעמד עם החברים שהיו לי, ראיתי בזה אתגר אישי. היתה לי שיחה עם הפסיכולוגית שלי והחלטנו ביחד שאני חייבת לנסות להאריך קשרים, שאני חותכת מוקדם מדי ועל בסיס גחמות. באמת שניסיתי, אפילו הגעתי לארוחת פסח עם אותו חבר של ראש השנה, הקשר המשמעותי הכי ממושך שהיה לי אי פעם. ההורים שלי היו בשוק, שאלו אותי אם זה באמת הוא, רק כדי לשפשף עיניים ולא להאמין שהוא הצליח לסבול אותי ואני אותו.
סוף סוף הילדה מתבגרת, אמר אבא לאמא ומיהר לחבר להציע לו יין איכותי.

מחפשת חבר שיפצה על החבר הקודם
אבל גם שם הקשר התמוסס, לא ראיתי איך הוא מתקדם ועברתי לדייט הבא ולעוד דייט ולעוד אחד. משום מה, תמיד ליוותה אותי תחושה שמשהו יותר טוב מחכה לי בחוץ ורציתי לצאת כבר מהשר הנוכחי כדי לגלות מה יש שם בחוץ בשבילי. כמובן שגיליתי ששוב עשיתי טעות, כי זה לא שיש משהו יותר טוב או יותר מתאים, זה בחורים דומים שרוצים להעניק לי ואני זו שמתרחקת מהם.
אז הלכתי שוב לפסיכולוגית והבטחתי לה ולעצמי שהשנה אני עושה את מירב המאמצים לחזק את האהבה ולתת לעצמי צ'אנס לאהוב בנחת. מה שבוער בי, הבערה למצוא אהבה חדשה מיד אחרי שהקודמת נעזבה לאנחות, זה אקט שלילי, אמרה המטפלת ואמרה לי שאחרי כל בחור מגיע לי פסק זמן לחשוב וליהנות עם עצמי בלי שיהיה שם מישהו חדש.
אבל הבעיה שלי היא שאחרי פרידה אני לא אוהבת את הלבד ואני חייבת חבר חדש שיפצה אותי על הפרידה מהקודם, שימלא את ליבי שמחה או פשוט יעסיק אותי כשמשעמם.
הבדידות הורסת אותי, קורעת לי את הלב ולא משנה שאני יודעת שמהחבר החלופי אפרד כעבור שבוע שבועיים, לאותה עת זה מתאים לי ומרגיש לי נעים ונכון.

השנה אני מתחייבת לאהבה
אבל השנה אני משתנה. אני מבטיחה לעצמי מתנה לחג, חבר חדש, שיהיה לי טוב אתו לאורך זמן. פתאום זה נראה לי ילדותי להחליף חברים כמו גרביים, כשכולם סביב בזוגיות ארוכת טווח עם עתיק מתוק. מתכננים לעבור לגור ביחד או להינשא ואני עוד לא החזקתי מעמד עם מישהו שנה שלמה...
אז התחלתי לחפש, כתבתי שאני מעוניינת בקשר רציני ואני באמת מאמינה בזה. חסל סדר סטוצים או קשרים רומנטיים ארעיים, הפעם אני בונה על מערכת זוגית בריאה, על מישהו שאוהב ויהיה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. שאני אחשוב עליו בעבודה ובערב ושאתגעגע אליו בסופי שבוע בהם נהיה לחוד. חבר חדש ולא זמני, שיהפוך לבעלי. המילה שבעבר הפחידה אותי פתאום נראית לי נעימה, בא לי לשמוע מישהו קורא לי אשתי ומציג אותי בתור זוגתו או אשתו, המשמעות הזו של מחויבות רצינית קורצת לי בעוד בעבר היא הפחידה אותי .
אז השנה אני מאחלת לי ולכל הרווקות שלא מצאו אהבה או שלא הצליחו להתמסד, לגלות בעצמן צד רציני יותר, מתחייב, אוהב. שיהיה לנו שנה נפלאה מלאת אהבה!


0