מתי תביא לנו מישהי?

 הכרויות

 מאת: שחף לביא

כל ארוחת שישי, ההורים שלי בדריכות מוחלטת. הם רק מחכים שהדלת תיפתח ותעמוד שם מישהי, שאולי תהיה הכלה שלהם לעתיד. שהם יתאהבו בה מיד (עוד לפני שהיא פתחה את הפה) ויאמצו אותה לחיק המשפחה ולא משנה מי היא בכלל. אם אני בחרתי בה, כנראה שהיא מושלמת.
כל פעם מחדש הם מתאכזבים, כי לפעמים אני עומד שם לבדי עם זר פרחים ולפעמים עם חבר טוב ולפעמים עם אח שלי שתפס איתי טרמפ מתל אביב. את הבחורות שהכרתי לא העזתי להביא להורים ולא משנה כמה הם והן הפצירו בי לעשות כך.

קבלו אותה, הכלה לעתיד
יש משהו מאוד הצהרתי בלהכיר בחורה להורים שלך כשאתה בן שלושים ומשהו, זה לא שאתה גר בבית ואין לך בררה ואחרת לא יהיה לכם איפה לישון. לי יש את הדירה שלי מחוץ לבית ההורים ולשם אני מביא את הבחורות או קופץ אליהן לדירה ולהורים כל אחד נוסע בנפרד. להביא בחורה להורים בגיל שלי זה אקט מחייב. משהו כמו להגיד במילים אחרות שאני שוקל להתחתן איתה או לעבור לגור אתה או אני בונה עליה לעתיד.
אני יודע. הגעתי עם בחורות להורים שלהן ושם קפצו עלי כאילו הם מעולם לא ראו בחור. וואו ואיך הכרתם ומה אתה עושה ורוצה עוד עוגה? פינקו אותי מכל הכיוונים, כמו מלך הרגשתי ומצד שני, נלחצתי. פתאום הבנתי שהם בונים עלי, שאסור לי לאכזב אותם, שאני כבר חלק מהמשפחה, שנקשרתי אליהם רגשית והם אלי ועם כל הכבוד, כל פרידה כזאת היתה לא רק מהבחורה אלא גם מהמשפחה שלה ולכן, החלטתי ונדרתי ואמרתי שאני לא אביא אף בחורה הביתה להורים שלי עד שאני ארגיש מוכן לגמרי.
לעומת זאת, ההורים לוחצים. הם נורא רוצים כבר לדעת מה עובר עלי בעיר הגדולה, את מי אני פוגש אם בכלל, הם רוצים לשאול אותה עלי עוד ועוד וגם להבין אם אני דואג לעצמי או שקוע בעבודה. הם לא מבינים מה הביג דיל, וגם הבחורות לא מבינות. הן משתוקקות שאני אביא אותן ולא כדי להכיר את הוריי, הם פחות מעניינים אותן כרגע, הן פשוט רוצות שאני אעשה צעד נוסף בדרך לחופה.
ברגע שאני אכיר להן את ההורים שלי, אני אומר להן אני רציני לגביכן. אתם יכולים להגיד שזה ממש לא ככה ומה אכפת לי לבלות ביחד ארוחת שישי עם החברה והמשפחה, אבל אני מרגיש שזה גדול עלי מדי, שגם הבחורה עלולה להתאכזב וגם ההורים שלי ובעיקר אני, מכך שכבר הכרתי לה את ההורים ובכל זאת נפרדנו. כי הורים זה לא מספי ולא משנה כמה הם יחבבו אותה והיא אותם, חשוב שהיא תחבב אותי ואני אותה. ההורים כאן הם רק צופים מהצד שמעניקים פידבק חיובי או שלילי על הבחירה הרומנטית שעשיתי.

עוד לא מוכן להכרות כזאת מלחיצה
אז מתי תביא לנו כבר מישהי? אמא שלי שואלת בעצבות, עוד שישי שהיא טרחה במטבח לשווא, משקיעה את הנשמה במקרה ובחורה כלשהי תבוא והיא תוכל לארח ולפנק אותה כמו שהיא אוהבת. הם אומנם שומעים מאחי הצעיר סיפורים על בחורות שעברו אצלי, שהוא ראה לשבריר שנייה, אבל הוריי רוצים לראות את הדבר האמיתי, וגם לקבל ממני הכרה כי הם בעצמם יודעים שבחורה שתבוא אליהם היא בחורה שבחרתי ותייגתי כבחורה רצינית.
אתם מבינים את גודל הציפיות? כולם מצפים ממך שתפגיש את הבחורה עם ההורים וכל אחד מגיע עם הציפיות שלך ואף אחד לא שואל אותך אם אתה בכלל מוכן למפגש המלחיץ הזה ולמשמעויות שלו. אז לא, עוד לא, עוד לא פגשתי בחורה שאני אביא להורים ושאכריז עליה בפניהם שזאת אהבה גדולה ובינתיים אני אוכל את החמין של אמא בפה מלא ומבטיח לה שהבחורה שאני אביא לא תגיד לא לצ'ולנט הזה כי אין עליו. אולי עוד לא הבאתי לה כלה, אבל מחמאות אמא שלי מקבלת ממני בלי סוף.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.367188E-02