לעשות אהבה עם פרטנר חדש

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם: חיי המין עם בני הזוג הקודמים שלכם היו נהדרים. זרמתם במיטה, נהניתם ביחד, שוחחתם על הנושא בחופשיות, דאגתם לפרגן אחד לשניה. ואילו כעת, משפגשתם פרטנר חדש עמו אתם עתידים להיכנס למיטה, אתם מתקשים לשחזר את הקסם ולמעשה, חוששים שהקשר הנוכחי לא יציע לכם חיי מין טובים כפי שהציע הקשר הקודם. 

למעשה, בנות, אתן אומרות לעצמכן בלב, בחיים לא יהיה לי סקס מדהים כמו שהיה לי איתו ופוחדות להתאכזב ובעיקר, לאכזב ואתם בנים עוד מפנטזים על אותה בחורה של לילה אחד שקשר מיני אחר טרם השתווה לה. ייתכן כמובן גם מצב הפוך: יחסי המין בקשר הקודם שלכם לא היו טובים, החוויה המינית השלילית הותירה את חותמה ואתם נשארתם עם טעם רע בפה, עד כדי כך שכעת אתם סבורים, שבכל הקשרים תחוו יחסי מין כה משעממים ושלעולם בעצם לא תפגשו את הפרטר המיני המתאים לכם. 

פעם הראשונה – שידור חוזר

לדברי ד"ר מיכל זיידיס, פסיכולוגית וסקסולוגית, התנסות מינית ראשונה עם פרטנר חדש מלווה לרוב בחששות.  אלה באים לביטוי באופן שונה אצל גברים ונשים.  אצל הגברים מדובר בעיקר בחשש מכשלון בביצוע.  לפעמים החשש נובע מכשלונות בעבר אך תמיד קיים רצון להצליח במיוחד בפעם הראשונה.  החשש מכשלון עשוי להפוך לנבואה המגשימה את עצמה כיוון שהלחץ פוגע ביכולת התיפקוד המיני שיכול להתבטא בשפיכה מהירה או באובדן הזיקפה..

נשים, לעומת זאת, פחות חוששות מכשלון ויותר מדחייה ומאי קבלה של גופן או התנהגותן, יש החוששות שישפטו כ"נותנות בקלות" רבה מדי.
 
לפי ד"ר זיידיס, יש לזכור שמדובר בחשיפה עצומה של שני אנשים שעד כה היו זרים יחסית.  לעתים קרובות הפעם הראשונה עם פרטנר חדש מאכזבת משום שכשפועלים תחת לחץ ההתנהגות אינה חופשית או טבעית ועשויה להראות מאולצת או מכניסטית".
הפעם הראשונה עלולה להיות מאכזבת גם בגלל ציפיות לא ריאליות שמבוססות על פנטזיות מהסרטים או על זיכרונות נוסטלגיים מהעבר.   ההתרשמות הראשונית לעתים מטעה כאשר החתיך השוויצר מתגלה כחסר בטחון גמור במיטה ולהיפך. לכן, מומלץ שלא לקבוע עמדה על סמך הנסיון הראשון. מי שעוזב אחרי פעם ראשונה מאכזבת עלול להפסיד את הזדמנות חייו בגלל נסיבות מקריות שאינן מעידות על הפוטנציאל של הקשר.
ד"ר זיידיס טוענת שכימיה והתאמה מינית הם תוצאה של התפתחות היחסים לא של תכונה מולדת ולכן אם בן הזוג מוצא חן בעיניכם כדאי להשקיע בו למרות האכזבה במיטה.   אסור לשפוט על סמך פעם אחת, רק בסרטים זה מצליח מהפעם הראשונה .    אם הקשר נראה מבטיח מכל הבחינות האחרות חוץ מהסקס כדאי להשקיע בשיפור הסקס ולא לוותר על הקשר.    הרבה יותר קשה למצוא בעל אופי מתאים מאשר בעל סקס מתאים. 
 
עוד כמה טיפים יעילים:
·         אין להשוות לפרטנרים קודמים ובמיוחד לא לאהבה הראשונה שזכרונה יפה בהרבה מהמציאות.
·         השימוש בדמיון ובפנטזיה משפר את הסקס בתנאי שלא עושים השוואות..
·         כדאי לפתור ריבים לפני שנכנסים למיטה ..
·         כיף להירדם אחרי הסקס אבל רצוי לא לשכוח לסיים בחיבוק או נשיקה אוהבת.
·         כדאי לעצב את הסביבה המינית נוחה ונעימה לשהייה משותפת.
·         אם אתם מרגישים שנכשלתם , תגידו לה שזה קרה בגלל שהיה לכם נורא חשוב להצליח דווקא אתו/ה (מה שנכון) ותציעו חיבוק כפיצוי.


0