אייך להתמודד עם מחזרים טורדניים

 החצי השני

 מאת: שרית ח

כמו זבובים הם נדבקים אלי, מתקשרים, מסמסים, שולחים מיילים, לא מסתפקים בתשובה חד משמעית והחלטית. לא זה לא, כמו שאומרים ולא כן, אולי, יש מצב.
מצד אחד, אני בעננים מזה שאני כל כך נחשקת. מצד שני, יש כאלה שמעיקים ולא נותנים לי לנשום, לא מוכנים לוותר עלי אבל תוך כדי רומסים כל פירור של רצון טוב שנשאר בלי כלפיהם.
אולי גם לכן, בנות החצי השני, זה קרה בעבר: דייט שהתחיל באווירה טובה והתפתח עקום ונקטע בשיאו, כשהצד השני לא מוכן להסתגל למציאות.
הוא עדיין באופוריה מהנשיקה שלכם ואת כבר קבעת דייט ראשון עם מישהו אחר.
אז נכון שיש בנות שלא יודעות איך לחתוך ופשוט מתאדות, אבל אני דווקא מהנחמדות, אלה שמרימות טלפון מנומס שמודיע (רצוי ישירות לתא הקולי) שזה לא עבד וצר לי, והיה נעים להכיר והמון הצלחה בהמשך.
לעיתים אני אפילו עונה לשיחה תמהה מאותו בחור ששואל יתכן? כי אתמול חשבתי שאת לגמרי בעניין. אבל יש כאלה שלא מסתפקים בשיחה או שתיים, סימוסים ופינג פונג מילולי ודורשים פגישת הסבר, כאילו התחתנו או משהו.
במהלך השנים של הכרויות, חיזורים ועניינים שבינו לבינה, פיתחתי לעצמי ושאלתי גם מחברותיי כמה טקטיקות מוצלחות להרחקת מחזרים לא רצויים:

מאוחר מדי, אני כבר תפוסה
אם המחזר סבור שיש לו עוד צ'אנס הוא כנראה יוצא מנקודת הנחה שאת עדיין תפוסה חזק. זה הזמן לבשר לו בעדינות שכבר יש לך מישהו, שברגע שחתכתם כבר קיבלת הצעה נחשקת או יצאת לדייט מטריף, שאת לגמרי להוטה אחרי מישהו אחר ושזה בלתי הפיך לשוב למה שהסתיים ממילא. מומלץ כמובן שזה אכן יהיה אמיתי ולא באוויר, לטובתך כי מגיע לך להתאהב על אמת, אבל התירוץ השחוק הזה לעיתים עובד על מי שלא נכנע אחרי דייט כושל.

זה לא אני, זה אתה
מניסיוני, מחזרים טורדניים לא מפסיקים לחזר במרץ אם את פוטרת אותם בתירוץ שזה לא הם, זו את, שזה הטיימינג שלא מתאים. הם בטוחים שמצבים דינאמיים כאלה הם יכולים לשנות ולכן, תירוצים כאלה רק ממריצים אותם לרדוף אחריך עד שהתזמון יהיה מתאים ועד שתחליטי מה את רוצה מעצמך בחיים. זו הסיבה שהם חייבים להבין שהפרידה היא לא כי את עכשיו לא בקטע של דייטים אלא כי את פשוט לא בקטע שלהם – שלך ספציפית. אתה לא מתאים לי ולא כרגע אלא בכלל, כלומר, בכל תקופה בחיים ככל הנראה לא הייתי בוחרת בך. ולא, זה שתשנה תספורת או תדבר יותר באדיבות לא ישנה את העובדה שלא היה ביננו קליק ושאני לא מעוניינת.

דייט אחד מספיק
נכון שלפעמים צריך כמה דייטים כדי לגבש החלטה אמיתית ולעמוד על טיבו של הפרטנר הפוטנציאלי, אבל אם דייט אחד הספיק לך כדי להבין שזה ממש לא יעבוד ביניכם וחבל לך לבזבז זמן איכותי על דייטים שווים, עליך להסביר לאותו מחזר שאם בדייט אחד כבר הבנת שזה לא יעבוד בחיים אז דייט שני לא ישנה את המצב. היי החלטית, דברי לעניין ותחתכי את השיחה לפני שהוא מתחיל להתחנן לקבל ממך צ'אנס נוסף (אלא אם כן בתוך תוכך את מאמינה לו שיש סיכוי מזערי שזה אכן יסתדר ביניכם).

שדכי לו מישהי אחרת
דואגת לאותו מחזר? חושבת שהוא שידוך טוב אבל לא בשבילך? אם יש לך אלטרנטיבה בשבילו שתסיח את דעתו ואת ליבו ממך – עשי זאת. מצאי לו ידידה שתמלא את המשבצת במקומך כך שתוכלי גם להסב הנאה לחברה טובה, לאותו מחזר ולהתפנות למישהו אחר שהוא באמת בשבילך.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625