היית מתחתנת עם גרוש?

 הכרויות אקדמאים

 

מאת: הילה

היית מתחתנת עם גרוש? זה בדיוק מה  שחברה שלי שאלה אותי, כי היא ראתה שאני מסתכלת על כרטיס של מישהו חמוד לאללה באתר הכרויות אקדמאים. אז מה אם הוא גרוש, למה זה בדיוק צריך להפריע לי, כתוב כאן שאין לו ילדים אז הטייטל הזה גרוש ממש שקול בעיני למישהו שנפרד ממישהי וכאלה יש בשפע. גם אני הייתי פעם של מישהו, אז אולי לא הלכנו והכרזנו על זה בראש חוצות ושברנו כוסות והיינו צריכים להתגרש במעמד פומבי ברבנות, אבל יש כאלה שעשו טעות והרחיקו לכת ועלו על הטעות הזאת בזמן. למה הם צריכים לסבול מזה שהם גרושים? לפחות הוא אומר את האמת, עניתי לחברה, ונגעתי לה בנקודה רגישה של בחור שאמר לה שהוא גמר עם האקסית שלו ואחרי חודשיים זרק אותה למענה כי מסתבר שהיא מעולם לא הפכה לאקסית אלא פשוט טסה לחו"ל לכמה חודשים.
יש הרבה דילמות שעולות אצלנו כשאנחנו מחפשים בני זוג ויש דברים שאנחנו מוכנים לסבול ולספוג בעוד על אחרים לא נתפשר לעולם. הכל תלוי בסדר העדיפויות שלנו, יש כאלה שיעשו ביג דיל מגרוש בעוד אחרים לא יבינו מה הסיפור ויש כאלה שיסבלו מעשן גם אם לא עישנו בחיים שלהן והן אפילו אסמטיות בעוד אחרות לא יחצו את הקו האדום הפרטי ולא יכניסו מאפרה הביתה גם לא בשביל מאהב אדיר.

אז איך תדעו מה כן ומה לא? מה עובר אצלכן את המבחן ומי לא? שימו לב שרצוי לא להתחיל בקשר רומנטי עם מישהו שאין לו צ'אנס אצלכן, חבל על הזמן והרגשות של שני הצדדים.

דמייני את עצמך אתו לפני שהתאהבת בו
אל תראי מישהו שלא קיים, תחשבי על מעשן אתך בחדר, אם מגעיל אותך עשן בפאבים אז איך תסבלי מישהו שיצא כל כמה שעות (במקרה הטוב) למרפסת (במקרה הטוב)? לעומת זאת, אולי את אלרגית נגיד לחתולים ולבחור יש חתול שהוא משאת נפשו ואולי זה עלול להפריע בטווח הארוך או אולי הבחור מתכנן לעקור לצפון או לדרום וזה לא בא מבחינתך בחשבון? תעשי את השיקול לפני שאת נקשרת ואל תחכי להיקשר ואז להחליט, אחרי שמתאהבים קשה יותר לעמוד בפני בחירות קשות.

נסי לדבר אתו כדי לבדוק את הכוונות שלו
לא חסרים אנשים שמוכנים להשתנות למען האהבה וזה כולל, לעבור דירה, להחליף עבודה, להתחיל תואר שני, למצוא בית חם לחתול שלהם, להפסיק לעשן. עם זאת, חשוב שתשמעי מהבחור מה הכוונות שלו כי יש כאלה שיגידו לך מראש שהם לא מוכנים בשום פנים ואופן לשנות כלום בעוד אחרים יביעו נכונות. אז נכון שאין שטר ערבות לשום דבר, אבל לפעמים אם זה משהו באמת קטן ופחות מפריע, אולי הוא לא יפריע לך כפי שחשבת ברגע שתתאהבי בבחור.

חשבי על עצמך – האם את מוכנה להשתנות בשבילו?
יש פגמים שאנחנו חושבים שהם באשמת אחרים אבל בסופו של דבר מדובר בעקרונות שלנו, כמו למשל לא לצאת עם גרוש או לא לצאת עם מישהו שגר רחוק. אנחנו אלה שלא מתגמשות, אז מה דעתכן לנסות לשם שינוי לבוא לקראת הבחור ובדוק האם אתן מוכנות "להקריב" כמה מהעקרונות שלכן למען קשר רציני. כמו כן, האם את מוכנה לעמוד תחת הלחצים שהסביבה מפעילה, במקרה שבהמשך תשמעי ביקורת על זה שהוא גרוש או מעשן או נשר מלימודי התואר השני או הפסיק את העבודה בגלל סטארט אפ שלא ברור אם יצליח אי פעם. אם אמרת כן לכל אלה, את יכולה לבחור מישהו שבמבט ראשון חשבת שאין לכם סיכוי ביחד.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.078125