פרטנרים מכורים לעבודה

 אתר הכרויות

 

מאת: טוש דלוק
 
בהתחלה היא אמרה שהיא חוזרת מאוחר, אחר כך היא התקשרה ואמרה "יותר מאוחר" ופתאום היה כבר אמצע הלילה, התעוררתי כי הכלבה נבחרה כמו מטורפת, ושמתי לב שהמיטה ריקה בצד שלה. התקשרתי אליה לנייד, דאגתי נורא, כבר דמיינתי כל מני תסריטים הזויים בראש, שמישהו חטף אותה בחדר המדרגות או שהיא בעצם יוצאת עם ידיד שלי, ואחרי כמה צלצולים – היא ענתה.
"הי מאמי", פלטה באנחה, אבל רגועה יחסית, שמעתי אותה מקלידה במרץ.
"מה קורה? למה את לא בבית?", שאלתי נסערתי, עכשיו כבר התחממתי.
"שמע יום עבודה עמוס מחר אני מבטיחה לקחת חופש ולבלות אתך", הבטיחה.
 
רומן עם וורקהולית
 
אז הבטיחה. למחרת היא עבדה שוב עד השעות הקטנות וככה בעצם מאז שאני מכיר אותה. רק אחרי חודש הכרות הבנתי שיש לי עסק עם וורקוהולית, מהסוג הקשה, שעושה הכל כדי להתקדם ומעדיף את העבודה על חשבוני. בהתחלה היא הכחישה: "מה פתאום מאמי, אני חולה עלייך פשוט תקופה לחוצה", אבל אנחנו כבר כמה חודשים והתקופה הלחוצה היא החיים שלה. בעצם, היא חיה בשביל הלחץ, הריגוש שלה זאת העבודה לא אני. הייתי חייב להיפרד ממנה, כי העדפתי כבר בחורה מובטלת או מזכירה שסוגרת את הבאסטה בחמש, מישהי שתבלה איתי ולא תדבר כל הארוחה בסוללרי מבלי לשים לב שהסועד מולה עצבני ורעב.
כשאמרתי לה למה אני רוצה שניפרד, היא נורא כעסה וטענה שאני גבר שוביניסט ושבטח אני רוצה אותה כמו את אמא שלי, מבשלת במטבח ומטפלת בילדים. לא רציתי להודות שעברה לי כזאת מחשבה בראש, אבל לא מפני שאני מזלזל בכישורים שלה, אלא מפני שהיא הגזימה עם מוסר העבודה שלה ושהקצב שבוא היא מגלגלת משימות בקושי דומה לקצב שבו אנחנו כבר מתנשקים.
 
נפרדנו.
 
הרי את מפוטרת
 
גם אני עובד, אבל בבית ברגוע, אז נכון, תגידו, יש לי מזל שמצאתי לי עבודה כפרילאנס ואני יכול להקים בטווח שבין הסלון למטבח חדר עבודה מאולתר, לשבת רגל על רגל ולבהות במחשב וגם להוציא מזה מספיק כסף לשכר דירה. אבל גם לבחורה שלי יש מזל, אני פנוי בכל רגע שהיא מתקשרת, אין לי בוס על הראש, אני הבוס של עצמי. לרוע המזל, אני נדבק כמו מגנט לבחורות שאפתניות או פשוט כאלה שאוהבות את המשרד יותר מאשר את הבית החם שאני מציע להן.
עם הבאה כבר לא וויתרתי.אמרתי שאם אנחנו ממשיכים בקשר, אני חייב להוריד לה הילוך, שתבין שאחרי העבודה יש גם חיים רומנטיים. הנה כמה עצות לעוד בחורים שיש להם חברה שעובדת קשה:
-          אם היא לא עונה לך בנייד כי היא עסוקה, תתקשר למשרד, שלח מיילים, סמס, תטריד אותה קצת, שתשים לב אלייך, שתתייחס, שתגיד לפחות שהיא עסוקה, רק שלא תסנן.
-          מגיע לביקורי פתע במשרד שלה עם פרחים, להראות לה שאיזה כיף שנותנים לך תשומת לב. זאת בניגוד לבוס הקר שלה שמפנה לה את הגב וזורק פקודות.
-          אומר לה שסיימתי להיום ואני מחכה לה באוטו למטה. לא עושים את זה הרבה, אבל כשכבר מעיזים, שימו לב איך הבחורה עוזבת הכל ויורדת אתך לכוס קפה. גם אם מלית בררה, בסוף היא נהנית בטירוף.
-          מנסים לחשוב עבורה על אופציות תעסוקה אחרות, גמישות ונוחות יותר במשכורת הוגנת. לא מקצצים לה את הכנפיים, אבל מראים לה שיש עולם אחר בחוץ. לא חסרים אנשים שבשלב מסויים התפרקו מעומס בעבודה ועשו הסבת מקצוע. שתתעניין.
-          מריעים לה על המשכורת ונותנים לה לפנק אותך בארוחה על חשבונה, צימר ועוד פינוקים. לפחות שתהנה מהכסף שהיא מרוויחה ושגם אתה תהנה קצת ממנו, מה יש.
-          ואם כל זה לא עובד? מתחילים גם לעבוד כמו מטורפים, להזדהות אתה, להעסיק את עצמך או אולי כשהיא תראה כמה אתה עסוק בטירוף היא פתאום תבין שגם היא נשואה לעבודה ושזה לא תמיד כיף שהיא פתאום חתכה היום מוקדם ואתה עם לקוחות. לך תדע, אולי היא תחליט לפחות על יומיים בשבוע שבהם היא יוצאת מוקדם ותעמוד במילה כלה. כך או כך, אתם חייבים שלא לתת לעבודה להפריע לכם בחיים האישיים.

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625