כל כך הרבה זמן ביחד והיא עדיין מתביישת ממני

 החצי השני

 

מאת: יוחאי

תכבה את האור, היא פוקדת עלי, ולא מוכנה להסיר את השמיכה עד שאני עושה זאת. אתם מבינים, שלוש שנים והיא עדיין מתביישת ממני ומוכנה להיחשף רק בחושך אבל מילא זה היה מסתיים בזה. היא גם מתביישת להגיד לי דברים כמו למשל, שכעסו עליה בעבודה או שהיא רבה עם חברה טובה או שהיא כועסת עלי על משהו ומרגישה לא בנוח לומר לי בפנים אז במקום זה – היא כותבת לי, חושבת שהפתק יגשר על המבוכה. אולי כי היא גדלה ללא אבא וללא אחים, אולי כי היא פשוט כזאת ביישנית בכלל ואולי כי אני לא מספיק נותן לה להרגיש בנוח? אין לי תשובה, כל כך הרבה פעמים דיברנו על הנושא, דשנו בו כבר מכל הכיוונים האפשריים ועדיין, לא ברור לי מה הבעיה. ניסית לרכך אותה, להסביר לה שבשבילי היא כל העולם, ששום דבר שהיא תגיד לא יגרום לי לכעוס עליה, שהיא יכולה להרגיש איתי הכי בנוח שיש, אבל אלה רק מילים שלא חוצות את המרחק בינינו.
אם קורה משהו אני לא האדם הראשון  שהיא תפנה אליו וזו לא שאלה של אמון, כך הבטיחה לי, זו שאלה של נוחות, שאנחנו זוג וזה אחרת, זה לא שאתה החברה הכי טובה שלי, אמרה ונעלבתי. בשבילי, היא כן החברה הכי טובה הרבה לפני חברים שאני מכיר מבית ספר יסודי.
אז איך אוכל לגרום לה להיפתח כלפיי, לגרום לה להשתחרר בקרבתי? על בשרי למדתי כמה טקטיקות שאולי תרצו לאמץ למען הצלחה וקירבה בקשר האינטימי ביניכם.

 
בלי לחץ
אי אפשר לזרז מישהו להרגיש קירבה מבלי שהוא חש בה באופן טבעי ולחץ כמו יאללה, אנחנו כבר מלא זמן או מתי תרגישי כבר בנוח לא עוזר אלא יכול לייצר תוצאה הפוכה – ריחוק. לכן, במקום להאיץ בפרטנר, מומלץ להעניק לו תחושה של סביבה חמה, תומכת ואוהבת, מקבלת ומכילה. כמו, הכל בסדר, בואי לכאן, נתכרבל ביחד, את יכולה להיות חולה לצידי אני אנגב לך את הדמעות וגם את הנזלת.
לא רק מילים, הראו במעשים – אי אפשר להבטיח למישהו קירבה ואז לייצר ריחוק. זה שאמרתם שמרגישים אתכם בנוח ואז כשהפרטנרית רצתה שתחבקו אותה או תקשיבו לה או תבינו מה עבר עליה כשהיא עשתה משהו והגבתם בכעס או  זילזול ברגשות לא תורם לתחושת הביטחון שהיא או הוא יחושו בקרבתכם. עליכם לקיים את מה שהבטחתם ולהראות זאת במבחן האמת. שלטו ברגשות האימפולסיביים שלכם.


תנו ותקבלו בחזרה
אי אפשר לדרוש פתיחות ולתת סגירות. אתם חייבים להיות באותו ראש ובאותו תהליך כמו הפרטנר שמרגיש מבוכה בנוכחותכם. ברגע שתראו לו שאין לכם בעיה להתהלך בעירום לידו או להיות חולה לידו או לנהל שיחות בטלפון לידו או כל דבר אחר שאולי הביך אתכם בהתחלה, תראו שהוא מרגיש בנוח כמעט כמוכם. תמכו בו, עשו מה שאתם מבטיחים ולאט לאט זה יחלחל וישפיע.
חשוב לציין שבסופו של דבר הכל שאלה של אמון. אם סיפרו לכם משהו אינטימי והבטחתם שזה לא יצא לאף אחד, עליכם לשמור זאת כדי שבאמת הפרטנר ירגיש בנוח לספר לכם את האמת ולא יחשוש שתגלו מאחורי הגב שלו את האמת שלו לכל העולם ואשתו. כמו כן, זיכרו שנוחות נבנית בתהליך ולא בהכרח נוצרת באופן מיידי, בוודאי לא אצל אנשים שנפגעו בעבר או גדלו בבית שמרני או נכוו בקשר רומנטי אחר ולכן, סבלנות חיונית למעבר מוצלח של תהליך הקירבה ושבירת המבוכה.

 

 

 

 

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0625