איך להשיג דייט בחג

מאת: יהונתן

החגים זה הזמן למשפחה, ככה אמא שלי "הפולנייה" אומרת. אז אני מכבד את בקשתה ומוצא את עצמי בארוחות חג, עובר מסבתא לאמא, לדודה, לחברים, כולם מנסים להאכיל ולהאביס אותי במטעמים. כאילו החוסר של חברה ואהבה בחיים גורם להם לרצות ליצוק בי משמעות ואוכל וקלוריות. הם לא מבינים שבחור שמנמן זה לא בדיוק מושא התשוקה של בחורות ארצנו?
בכל מקרה, בחגים אני מוצא את עצמי בודד יותר מתמיד. לשבת בארוחה עם זוגות עולצים שנהנים מהחופש ביחד, מארוחה ראשונה אצל ההורים עם חבר/ה, מזמן איכות מתמשך, גורם לי לחשוב על הבית הריק שמחכה לי ועל השעות הפנויות שמחכות לי, שלא ברור כיצד אמלא מלבד הרהורים על מר  גורלי ועל המיטה הריקה.

בדידות בחג היא לא דבר מיוחד
הרבה חברים רווקים שלי נכנסים לדכדוך חגים והבעיה היותר גדולה שבמקום למצוא דייטים לחג, הם מוצאים נחמה בארוחות חג של חבר'ה רווקים, בהן אנחנו יושבים ומתמרמרים על זה שאין לנו דייטים לחג.
אז בראש השנה הזה החלטתי לעשות מעשה ובמקום לשבת בעוד ארוחת חג וליצוק עוד אוכל ולתפוס כמה הבטן שלי התנפחה בשלושת הימים האחרונים, מצאתי את עצמי מחזיק את האייפד וגולש באתר הכרויות אקדמאים. הייתי בטוח שזה יהיה כמו סופר נטוש, שרק אני מסתובב ואין אף אחד און ליין, אבל גיליתי שזה יותר כמו סופרמרקט לפני החג, עומס רציני של לבבות שמחפשים מישהו לחבור אליו בחג. כל כך הרבה בחירות ואפשרויות ואתה מוצא את עצמך מתלבט במי לבחור ובסוף שולח הודעה לכולן, כי אם כבר, אז כבר. בוא נממש את הפוטנציאל עד הסוף.
אז על בשרי למדתי כמה על דייטים בחגים, קבלו כמה טיפים שתוכלו לאמץ בחג הבא.

חגיגה לפני ארוחת חג
בשעות הערב רוב האנשים תפוסים על ידי בני משפחה, אז מומלץ להציע להם להתחיל את החג בדייט. כך הם מרגישים בנוח, כי יש להם תירוץ לעזוב במקרה שהדייט כושל (יש לי ארוחת חג ואני פוחדת שיהיו פקקים אז עדיף שאלך עכשיו) ורוב האנשים גם רוצים ליהנות מהשעות שלפני החג, כדי להרגיש שגם אם הם עדיין לבד בארוחת החג הנוכחית, יהיה להם מה לספר לאנשים שישאלו "אתם עדיין לבד?" ויענו "לא, במקרה היה לי עכשיו דייט עם מישהו". אז קדימה, תפסו את חלון ההזדמנויות וקבעו  דייט לפני ארוחת החג הבאה.

חגיגה אחרי ארוחת החג
גם  אם סיימתם לאכול ולחגוג, הלילה עוד ארוך. רבים מחפשים תירוץ לחתוך מארוחת החג באמצע, במיוחד רווקים שנשאלים כל הזמן שאלות מציקות ומקבלים הצעות לשידוכים הזויים. ברגע שתקבעו דייט אחרי ארוחת חג, משהו קצר אחרי הארוחה, שגם נשמע לא מחייב, קליל ונוח, יתכן שתיהנו מחג שמח יותר ומה שבטוח לא תחזרו מארוחת החג בודדים, כי לפחות יהיה לכם מישהו להעביר אתו את הזמן גם אם מדובר בדייט לא מזהיר, בכל זאת,  אתם לא לבד בחג.

ימים פנויים – זה הזמן להיות תפוסים
ברגע שיש ימי חופש, יש יותר הזדמנויות למפגש. אין עבודה מעייפת, לא חוזרים סחוטים מהלימודים, יש שפע של זמן לדחוס דייטים פוטנציאליים או לבלות יום כיף בדייט אחד מתמשך. קבעו דייטים לחופשות החג, ותוכלו ליהנות מיום חופש אמיתי. אפשר לצאת מחוץ לשגרה, פיקניק בחיק הטבע, יום בים, וכל העולה בדעתכם. נסו לבדוק לפני החג מי פנוי ליום כזה או אפילו באותו יום בבוקר, תתפלאו לגלות כמה אנשים כמוכם מחפשים דייט ליום החג.

 

 

 


0