בעד ונגד דייטים ספונטניים

 לקחנו שתי דעות שונות של חברם באתר בעד דייטים מהירים ונגד דייטים מהירים. מה דעתכם?

ליאור בן 31 – בעד לתפוס דייט בזמן
תמיד הייתי טיפוס  מתוכנן, מאלה שיודעים מראש מתי הם פוגשים חברם בחודש הבא, יוצאים לטיול בהמשך השנה, מזמינים מקום במלון חצי שנה מראש, קובעים סרט שבועיים, הכל מבעוד מועד עד שהגעתי לדייטים. פתאום קלטתי שזה קצת כמו שוק הדירות בתל אביב ועליך להיות מהיר החלטה. אם  לא תופסים ומזמינים בזמן, הפרטנרית הפוטנציאלית כבר תפוסה. בקיצור כל הקודם זוכה!
אני חייב להודות שהיה לי מאוד קשה עם הקונספט הזה, כיוון שכפי שהצגתי את עצמי בהקדמה הארוכה, הסברתי לכם שזה לא ב-
DNA שלי לעשות הכל ברגע האחרון או בהתראה כה קצרה. אבל מה לעשות, שכשבחור רוצה אהבה הוא כנראה רוצה אותה כאן ועכשיו והוא לא יכול לחכות לנצח.
פתאום הבנתי שאני חייב להיות החלטי יותר ומהיר יותר ושאני בסוג של תחרות מתמדת על הבחורות  באתר. כי אם אני לא אשיג אותן לפני מישהו אחר, כבר יהיה בחור אחר שישיג ואני אפספס אול אהבה גדולה.
נכנסתי קצת ללחץ, אבל אז לקחתי נשימה עמוקה ואמרתי לעצמי, אל תצא לדייטים רק כי אתה חושש שהדייט לא יהיה רלוונטי מחר, אבל ממצד שני, היה תמיד עם יד על הדופק. ברגע שאתה רואה בחורה יפה, מתוקה שנשמעת מעניינת באתר הכרויות אקדמאים, לחץ על העכבר ותכתוב לה שאתה מעוניין להכיר. אין צורך לנתח את הכרטיס, להתלבט, לחשוב כן או לא, האינסטינקטים לא משקרים. אם ראית מישהי שמוצאת חן בעיניך, אל תהסס לפנות אליה לא רק בגלל שאוטוטו יתכן שהיא תהיה תפוסה, בעיקר בשל תחושת ההחמצה שאתה תחוש אם תדע שמישהו אחר תפס אותה לפניך. אז אני על סטופר, מקבל התראות למייל בנייד, בודק הודעות, יוזם. את הרכבת הזאת אני לא מתכוון לפספס...

שני בת 26 – נגד דייט מהיום למחר
אני מאלה שישר קופצות לפאב, שיקראו לי לבוא למסיבה ואני אתייצב מתוקתקת לגמרי, אמא שלי יכולה להגיד בואי הביתה ואני כבר אהיה על אוטובוס בדרך לשם. אבל בדייטים, אני לא מוכנה להיות מהירה להשגה. לפעמים המנוי צריך להיות לא זמין! יש משהו בחיזור שלפעמים צריך למתוח כדי לבחון אם מי את יוצאת לדייט, כי לא כל אחד יתאים לך לפגישה עיוורת.
כמו שאני לא מדברת עם זרים ברחוב, אני גם לא יושבת עם זר בבית קפה. אני חייבת להתכתב, להרגיש אותו מבעד למילים, איך הוא מתנסח, מה הוא כותב, כיצד הוא מגיב ואחר כך עוברת לשיחת טלפון, לשמוע את הקול, לבדוק את הכימיה, לחשוב עם עצמי אם זה זה או לא זה. לא מדובר רק בעניין של זמן יקר אלא גם בציפיות שיש לי, אני לא רוצה להתאכזב דייט אחרי דייט, אני מעדיפה לקבוע עם מישהו שיש לי תחושה טובה לגביו, לישון על זה לילה ורק אז לתאם. אני חושבת שאם מישהו יידלק עלי הוא ימתין גם למחר בבוקר כדי לקב ממני
SMS. הרי הבה ומערכת יחסים זה משהו נבנה ולא בחטף או בחופזה. לכן, מבחינתי זה לגיטימי לגמרי, אם אני לוקחת את הזמן.
אני לא אומרת שעכשיו תחכו שבוע עד שתקבעו דייט, לא צריך להגזם, זה רק מייבש את הצד השני וגם מוציא לכם את החשק וההתלהבות. מצד שני, לא צריך להתנפל על כל דייט פוטנציאלי. צריך לבדוק מי הבחור ורק אז לקבוע דייט. יש דברים ששווה להמתין בשבילם.


0