יש כבוד בזוגיות

 הכרויות

מאת: מערכת אתר הכרויות החצי השני

"נפרדתי מהחברה הקודמת שלי כי הרגשתי שהיא פשוט פחות חכמה ממני", "לא יכולתי להיות אתו כי הוא התייחס אלי כמו אל חפץ, כל דעה שהיתה לי נשללה על ידו והרגשתי שהוא פשוט לא מכבד אותי".
רגילים להתפרץ זה לדברי זו? מזלזלים במה שהוא אומר או באיך שהוא חושבת? חושבים שאתם יודעים הכי טוב מכולם ובטח יותר טוב מהפרטנר שלכם?
יתכן שיש לכם בעיה עם כבוד בזוגיות וזה עלול להוביל מהר מאוד למשבר זוגי משמעותי, כי כשאין כבוד, מישהו מרגיש שהוא לא שווה ערך וכאן עלול להיות פיצוץ.
נתחיל מזה שאנחנו תמיד מחפשים עזר כנגדנו ולא מישהו שנרגיש שהוא נחות יותר, אנחנו רוצים להיות במערכת יחסים שוויונית כדי ליהנות ממנה ככל שניתן. נכון שלפעמים יש מעידות והתפרצויות ולא תמיד אנחנו מדברים אחרי שחשבנו אלא נסחפים בלהט המריבה, אבל כבוד הוא ערך חשוב בזוגיות.  
אז איך תרחשו זה לזו כבוד ואיך תבטאו את הכבוד הזה ביומיום של הקשר הזוגי? לפניכם מספר כללי ברזל לכיבוד זוגי.

קבלו גישה שונה
הסיטואציה: לרבים מאיתנו יש נטייה לא להקשיב וחוסר ההקשבה הזה הוא פעמים רבות קטע של אגו, תחושה שאנחנו יודעים יותר טוב ושלא ניתן לשכנע אותנו לחשוב אחרת.
הכבוד: ההבדל בין להיות לבד ובין להיות בזוגיות הוא זה שצריך לקבל דעה אחרת, כי לא תמיד בני הזוג יחשבו בדיוק כמונו. שנו את התפישה ומראש פתחו סובלנות והיו מוכנים להקשיב לאחר שהוא במקרה גם הפרטנר שלכם. הרי אם אתם אוהבים אותו, אתם צריכים לאהוב אותו על גישותיו השונות.

תנו לחצי השני לדבר
הסיטואציה: אנחנו מנסים להתנצח עם הפרטנר על דברים מסוימים רק כדי להוכיח לו שאנחנו צודקים.
הכבוד: נסו להפוך כל ויכוח לדיון ולהצביע על חולשות או חוזקות בטיעון שלכם או של הפרטנר, אבל אל תיגררו לכעסים מיותרים שקשורים לאג'נדות או תפישות עולם שונות. במהלך של שיחה, הקשיבו עד הסוף ותקבלו יחס דומה. כשהפרטנר מביע את שעתו בפני אחרים, חשוב לתת לו את הבמה ואת המרחב לבטא את עצמו מבלי להתקיל אותו באמצע, כיוון שהתערבות זו תגרום לו להרגיש עוינות מצידכם – ממש לא התמיכה שהוא מצפה לקבל מבן זוג אוהב.

הוציאו מילים מזלזלות מחוץ ללקסיקון
הסיטואציה: חזרנו מיום עבודה ארוך, מישהו עיצבן אותנו או פשוט הרגשנו ששמרנו הרבה דברים בבטן ואנחנו משתמשים בכל המועקה והכעס הזה נגד בן הזוג שלנו.
הכבוד: זכרו שנורא קל להיסחף בלהט הוויכוח או לפעול ללא תשומת לב ולדבר לפרטנר במילים מזלזלות כמו אתה לא מבין כלום מהחיים או עשה טובה וכל מני מילים שיש להן כוח לפגוע.
אבל חשוב לזכרו שהתנהגות מילולית שלילית פוגעת מאוד ועלולה להצית מריבה וכעסים. נסו לנשום עמוק לפני שאתם מדברים בוודאי שלפרטנר שאוהב אתכם ושאתם אוהבים בחזרה. למילים שלכם יש משמעות ואתם בוודאי לא רוצים שיפרשו אותן בצורה הלא נכונה רק כי באותו רגע של חולשה לא חשבתם על מה שאתם אומרים.

כבדו את החברים של בני הזוג
יש אנשים בחייו של הפרטנר שחשובים לו מאוד ואתם בוודאי לא רוצים להיות מאלה שתפסלו את החברים שלו ואז תצרו סוג של אי נעימות. נסו לקבל את חבריו וגם אם הם לא בדיוק מוצאים חן בעיניכם, אז עשו מאמצים להתייחס אליהם בכבוד ואל תשמיעו הערות פוגעות שעלולות לחבל בקשרים בין הפרטנר לחבריו ובקשר ביניכם לפרטנר.

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625