אוהבת אותם אקדמאים

 הכרויות
  
מאת: דיטה עכשיו
 
אני יודעת, אני מאוהבת בדעות קדומות. אצלי כל החברים שהיו הם אותו סטריאוטיפ. אקדמאי, משכיל, גבוה, בעל קריירה מצליחה. בעצם, תעזבו את עניין הקריירה, מה שחשוב לי באמת זה שאהוב ליבי יהיה אקדמאי. לא בוגר תיכון, פליט מכללה או איש צבא מסוקס, אלא מישהו שמחזיק תואר אמיתי ביד ורצוי גם תואר שני, כי היום כמו שאומרים, אין מה לעשות בשוק בלי תואר שני. הם לא מדברים רק על שוק העבודה, אלא גם על שוק הפנויים פנויות.
 
בעל באוניברסיטה
 
אם תנסו לחקור לעומק ולתהות מאין זה בא – הרצון העז שלי להצטייד בפרטנר אקדמאי, בטח תגלו שזה הכל מתחיל במשפחה. שני ההורים שלי אקדמאים והם גידלו אותי ואת אחי בחממה אינטלקטואלית, שבה כל הזמן בלענו אנציקלופדיות, צפינו בקלטות מדע, דיסקסנו פילוסופיה בארוחות ערב ויצאנו יחד, בהרכב משפחתי מלא, לשמוע הרצאות אורח שונות באוניברסיטה. לא היה אומנם לחץ לעשות תואר וקריירה אקדמית, אבל בהחלט היה לנו מסלול מובנה. אח שלי מרד, הוא התחיל בעתודה ונשר לטובת תפקיד צה"לי נטול מיומנות. אחר כך הוא נסע לדרום אמריקה, חרש מסלולי טיול ועכשיו הוא בכלל עובד במובינג בארצות הברית. זה מה שקורה כשההורים שלה שואלים בלי סוף מה עם התואר...אבל אני, דווקא הייתי ממושמעת. איך שהשתחררתי, נרשמתי לאוניברסיטה ועם המסע שלי בנבכי האקדמיה, החל גם המסע שלי בעקבות פרטנר אקדמי. בתיכון ובצבא לא היה לי חבר רציני, אבל תמיד ידעתי שבאוניברסיטה בטוח אמצא לי בעל. וכמובן, בעל עם עתיד אקדמי מזהיר.
 
אקדמאי לייט
 
אז אומנם זה לא קרה כפי שצפיתי. אף בעל פוטנציאלי לא חיכה לי על המדשאות וגם לא ישב לידי בקפיטריה ובכלל, בהרצאות רובם אלה שהיו סביבי כלל לא תאמו את התדמית של אינטלקטואלי עם ברק בעיניים ותאווה לדעת, אבל בסופו של דבר, כפי שזה קורה בעידן של הכרויות וירטואליות, חיפושיי הקדחתניים אחרי אקדמאי הצליחו ולכדתי בחכה בן זוג אקדמאי. אלא שהבן זוג האקדמאי שלי היה אקדמאי לייט. מהסוג שעושה תואר כדי לסמן וי ברזומה ובכלל חולם להקים עסק ולהיות עצמאי ואת התואר הוא תולה על הקר, כדי שההורים יהיו מבסוטים והאורחים ישטפו את העיניים, אבל בפועל – התואר הוא קישוט בלבד. האקדמאי שלי פתח מוסך והוא כל היום על הרצפה, יש לו לב זהב, אבל עניין אינטלקטואלי? זה לא. אנחנו מאוהבים, אבל לפעמים נורא מתחשק לי לספר לו על הדוקטורט שלי ולשכנע אותו להירשם ללימודי המשך. וויכוח שתמיד מסתיים בעזבי אותי, יש משחק של מכבי...
 
אקדמאים רוצים אקדמאים
 
אז נכון, יש כאלה שיגידו שמגיע לי, הכל בגלל שחיפשתי אך ורק בן זוג אקדמאי והשגתי אחד כמעט מזוייף. ברור לי שיש לא אקדמאים מדהימים ושהתואר לא שווה בלי אישיות מקסימה, אבל בכל זאת, אי אפשר להתווכח עם העובדה שאקדמאים לרוב מחפשים בני זוג אקדמאים, ברמת אינטיליגנציה גבוהה לשלהם ובגלל שהם טרם פגשו את אותו אקדמאי זוגי אידיאלי להם, המבדק לסינון המתחרים על ליבם הוא תואר אקדמאי, קריטריון לגיטימי אם תשאלו אותי כמו לשאול אם מישהו מעשן...יש דברים שלא מתפשרים עליהם אף פעם.  
 
 
  
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.0625