פרטנרים שלא מצליחים להחליט

אוהב, לא אוהב – התמודדות עם פרטנרים לא החלטיים

מי שמחפש יציבות במערכת יחסים, בוודאי יברח כל עוד רוחו בו מהקשר הזה: פרטנר שלא מוכן להתחייב, שקובע דייטים ומבריז, שאומר לך יום אחד בשיא הריגוש שהוא לא יכול בלעדייך ולמחרת מסנן אותך בטלפון, מציג אותך לפני ההורים שלו – אבל בתור ידידה, על אף שאתם זוג לכל דבר ונבהל כשאת אומרת לו שאת אוהבת אותו או משמיע קולות היסטריה בנוגע לדירה משותפת, נסיעה זוגית לחו"ל או חתונה.
כמובן שלא רק גברים, על אף הסטריאוטיפ הנלוז שהוצמד להם, מתנהגים כך – ישנן גם נשים שחוטאות בהתנהגות דומה ובכלל, האופי תלוי בבן אדם ולא במגדר שלו.
בנוסף, לא תמיד ניתן להצביע בתחילתו של קשר על סוג הפרטנר ולקטלג אותו כלא החלטי: יתכן מישהו או מישהי, שבתחילת הקשר יהיו מאוד מסורים וירדפו אחריכם ורגע לאחר מכן, כשהיחסים יתחילו להתמתן או להיכנס לשגרה מסוימת, ידירו את עצמם מחייכם בלי הסבר או סיבה.
 
 
 
כך או כך, פרטנר לא החלטי יוצר בעיה בקשר, במיוחד אם מי שמנהל אתו את מערכת היחסים הלא יציבה הוא דווקא טיפוס מאוד יציב, שמחפש יציבות ומעוניין להגדיר את מערכת היחסים או להתקדם צעד אחד קדימה. אז כיצד הופכים קשר בלתי אפשרי כזה לבריא ומצליח?
 
לכל פרטנר יש דד ליין
 
כל אחד, במיוחד אם הוא מאוהב ומסנוור מהקשר הרומנטי, מוכן לסבול שטויות ואפילו התנהגות מעצבנת, עד גבול מסויים. באיזשהו שלב, כבר לא מוכנים יותר להמתין בגשם לדייט שלא מגיע וכבר לא מאמינים לסיפורים שלו של "אני חולה", אלא יודעים שהוא פשוט פוחד להגיע, כי הוא פוחד להתמודד עם הקשר שלכם ואפילו חושש להתאהב בכם.
הציבו דד ליין, מוצהר או סמוי. הדד ליין יכול להיות ידוע רק לכם – אתם מחליטים עד כמה ועד מתי אתם מוכנים שהפרטנר הלא החלטי יהיה חלק מחייכם או דד ליין שיימסר לו חד וחלק – כולל סימון מובהק בלוח השנה. כמו למשל, אם אתה לא מגיע לחתונה של דודה שלי, אנחנו כבר לא יחד או אם חודש הבא לא עברנו לגור יחד, אני חותכת.
כמובן שאתם חייבים להיות שלמים עם ההחלטה ועקביים בדבריכם – אם כל פעם תדחו את הדד ליינים שהצבתם או לא תעמדו ביעדים של הקשר, הרי שהפרטנר יבין שאפשר לשחק עם הזמנים ויעשה כאוות נפשו.
זכרו, שיש גם השלכות לדד ליינים. נכון, שמצד אחד, פרטנרים לא החלטיים זקוקים פעמים רבות למישהו שיחליט עבורם והדד ליין הזה עוזר להם להחליט. מצד שני, ישנם פרטנרים שילחצו מאותו דד ליין או יכעסו על זה שהרמתם ידיים ופשוט ייעלמו מחייכם.
 
מה בנות רוצות
 
ישנם פרטנרים שחושבים שמי שהתאהב בהם בהכרח זכה באינטואיציות חזקות בכל הנוגע לפענוח האישיות שלהם. הם סבורים שאתם יודעים בידיוק מתי לא לצלצל, מתי לעזוב אותם במנוחה, מה מביע הפרצוף הכועס שלהם ועד כמה קשה להם – בלי שיספרו מילה.
לכם כמובן אין מושג קלוש מה עובר עליהם, כל מה שאתם יודעים זה שהם הבריזו מהדייט או לא קיבלו החלטה בנוגע לנסיעה לצימר בסוף השבוע.
אתם לא אמורים לכהן על תקן הפסיכולוגים האישיים של בני הזוג שלכם נון סטופ. באיזשהו שלב בקשר, הם יצטרכו לבקש עזרה מקצועית או לקחת את עצמם בידיים ולכן, כדאי שתסבירו להם מלכתחילה שאתם מוכנים לסלוח ולעשות מאמצים להבין אותם, אבל הם מצידם גם חייבים לקחת חלק פעיל במערכת היחסים הזאת.
 
 
כמו כן, אל תיתנו לעצמכם להיטלטל לפי מצבי הרוח שלכם, שימרו אתם על יציבות ויתכן, שכך תשפיעו עליהם להיות יציבי והחלטיים יותר. עם קצת מזל, תצליחו "לאלף" את הפרטנרים האלה ותרוויחו אהבה גדולה. וגם אם לא, אז זיכרו שכנראה קשר כזה עם פרטנר לא יציב בהחלטותיו פשוט לא מתאים לכם והיה גורם לכם לחוש לא מאושרים ולא מסופקים ולכן, טוב שחסכתם מעצמכם את עוגמת הנפש.
 

   


0