הכרות ללא פילטרים

 היכרויות

 

פגישה ראשונה היא כמו סיר לחץ. כל אחד מכם מעוניין להציג את עצמו בצורה הטובה ביותר ועם זאת, לדלות כל מידע אפשרי על הפרטנר. ככה אתם מוצאים את עצמכם בדייט מרתוני מתיש, בלי שבכלל הספקתם לנשום או לבחון את התנהלות הדברים מהצד. 

אתם יורים משפטי מחץ, שואלים שאלות בקצב מסחרר, כמעט ולא מחכים לתשובה וכבר מתחילים להריץ מחשבות בראש – מה הלאה. אם הדייט לא מוצא חן בעיניכם, חושבים מיד על אופציות מילוט מזירת הדייט ואם הדייט דווקא על הכיפאק, תוהים כיצד למשוך אותו קדימה לדייט שני.
 
אהבת אמת? תהיו עצמכם

אבל בכל הטירוף הזה, אתם לא תמיד עצמכם. כלומר, בשלב הזה, הדייט בוודאי כבר הספיק לגלות מה שמכם המלא, היכן אתם גרים, איפה למדתם, מה אתם עושים למחייתכם ועוד פרטים מזהים דוגמת ביוגרפיה ורזומה – אבל לרוב, הוא לא הצליח לחשוף מעבר לזה.

מה גם, שבדייט ראשון, אנחנו בדרך כלל בוחרים להציג דמות אידיאלית של עצמנו – שיקוף אטרקטיבי ומשופצר היטב, שרחוק יחסית מהמציאות. מעלימים פרטים, שעלולים להביך אותנו או מרסנים את חוסר הביטחון העצמי, שטבעי להכרות עם אדם זר ולעיתים עלולים להצטייר מלאכותיים ומאולצים. בפועל, אנחנו למעשה מנסים להתאים את עצמנו לדייט שמולנו ושוכחים שאין כמו האותנטיות. כי ככל שנהיה אמיתיים, נרגיש נח יותר עם עצמנו וגם כי בהמשך היחסים, הדייט יגלה כבר מי אנחנו באמת ועלול להאשים אתנו ברושם ראשוני מזוייף.
אז לכבוד חג הפורים, הכנו עבורכם מדרך להכרות אותנטית. גרדו את המסכות, היכונו לחשיפה ותרוויחו אהבת אמת או לפחות – מערכת יחסים כנה.
 
עצות להכרות אותנטית
 
היו שלמים עם עצמכם: נכון שלעבור תהליך השלמה עצמית זה לא משהו שקורה תוך יום, אבל נסו להגיע לדייט, כשאתם מוכנים לכנות טוטאלית עם האדם שמולכם. אל תכינו תוכנית גיבוי כגון – משפטים מרשימים לשלוף מהצד או דרכי פעולה אלטרנטיביות, שיחליפו את ההתנהגות הטבעית שלכם. חשבו יותר בסגנון של "זה מי שאני, אני מוכן להשתנות, אבל כרגע – זה מי שאני וככה אני רוצה שהפרטנר הפוטנציאלי יקבל אותי".

אל תשקרו, גם לא שקרים לבנים, אתם יכולים לבחור שלא לדבר על משהו שמציק או מביך אתכם, אבל אל תשקרו - כי על שקרים נתפסים בהמשך. אם יש משהו שאתם מעדיפים להדיר מהשיחה – הסבירו לפרטנר שכרגע לא נח או מתאים לכם לדבר על כך ואתם מקווים שבהמשך תרגישו אחרת, אבל אל תסחפו למערבולת של שקרים כי לרוב, שקר גורר אחריו עוד שקר וזו בדיוק הדרך המהירה לקשר לא אותנטי.
 
אל תספרו דברים שלא קרו לכם ואל תוסיפו תכונות שאין לכם. נכון, שבכתיבת כרטיס אינטרנטי השתדלתם לצאת הכי מדליקים והכי שווים שאפשר, אבל בדייט הכללים משתנים – מה שתגידו יתפרש אחרת, מילה היא מילה ובניגוד לכתיבה, הדיבור שלכם יסגיר חשש, חוסר ביטחון ועלול לחשוף דברים ששפצרתם ברזומה או באישיות שלכם.
כך למשל, אל תגידו לדייט, אני דווקא ספונטאני כשאתם ממש לא או תשקרו לו שבשנה הבאה אתם עושים דוקטורט. אלה דברים שאולי נשמעים טוב בכרטיס שלכם או דייט ראשון, אך עלולים ליצור אכזבה בהמשך הקשר. הודו באמת – הפרטנר יעריך את הכנות וגם כך תדעו אם הוא באמת מתאים לכם. כי אם מישהו מעקם את האף על פרט דומיננטי באישיות שלכם, הוא ככל הנראה לא האדם הנכון עבורכם.

אל תתחילו את הדייט כמו ראיון עבודה. אתם לא הבוס והפרטנר הוא לא מועמד לעבודה אצלכם. חשבו על משהו כנה להגיד, תודו שאתם לחוצים יחסית או התחילו בסיפור משעשע על עצמכם או בשיחה אקטואלית על משהו שמעסיק אתכם בימים האלה. כך תמנעו משיחה משעשעת על רזומה וביוגרפיה, הרי את הפרטים הבסיסיים גיליתם על הפרטנר כבר בהכרות באתר ולכן, אין צורך לחזור על כך שוב – אם משהו השתנה – תגלו זאת בהמשך. בכל מקרה, לא מדובר בפרטים הכי חשובים בבן אדם – יותר חשוב איזה טיפוס הוא ואם יש ביניכם כימיה ופחות אם הוא למד הנדסת ביו רפואה או הנדסת חשמל

בוודאי השקעתם לדייט - לבוש מסוגנן, איפור מוקפד, ביקור במספרה או התייעצות עם חברים מה ללבוש וכיצד לשבת כך שהפרופיל שלכם ייראה מצויין. אל תלבשו בגדים שהם לא אתם ואל תהיו לחוצים לשמור על הופעה מושלמת. אם הקשר ימשיך ביניכם, הפרטנר כבר יגלה כיצד אתם נראים בלי איפור או אם שיער סורר. נסו להראות טוב מכרגיל, אבל היו אתם. אם מתחשק לכם לאסוף את השיער, עשו זאת – אל תחשבו אם הוא יאהב את זה או לא – פשוט אספו את השיער כי זה נח לכם ומרגיש לכם טבעי. כחשים בנח, מקרינים נינוחות כובשת.
 
 

      

כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

1.953125E-02