חבר מעולם אחר, כיצד להתגבר על פערים בקשר הזוגי?

 אתר הכרויות
 
פעמים רבות אנחנו מחפשים פרטנר שמרקע דומה לשלנו, כדי שיהיו לנו תחומי עניין משותפים, חוויות זהות ותחושה שאנחנו עם האדם שמתאים לנו ביותר. אולם, לפעמים דווקא ההפך הוא הנכון, ניגודים נמשכים ואנחנו מוצאים את עצמנו מאוהבים ממישהו שלא חשבנו עליו כאפשרות רומנטית – הוא חושב אחרת, מתנהג אחרת, מגיע מסביבה אחרת, יש לו חברים שבחיים לא היו מסתדרים עם החברים שלנו והוא עצמו לא תמיד מבין אותנו כפי שהיינו רוצים שיבין. אבל למרות השוני הקיצוני, אנחנו מאוהבים וטוב לנו. איך בכל זאת מתגברים על הפערים ומחזקים את הקשר עם הפרטנר?
 
שונים, אבל דומים ראשית כל, מפסיקים לחפש מה שונה אצלו ומחפשים במה אתם דומים. אם התאהבתם זה בזו, כנראה בכל זאת יש נקודות דימיון ביניכם גם אם לא גלויות לגמרי או טרם עליתם עליהן. גם אם אתם טיפוסים שונים, נסו למצוא מה אתם בכל זאת אתם אוהבים לעשות ביחד או הסכימו להתנסות, כל אחד בתורו, בפעילות שחביבה על האחר.
 
מרעננים את הקשר אם כל הזמן תחשבו כמה אתם שונים, השוני עלול להפריע לכם ולהפוך למגבלה במקום ליתרון. שנו את הגישה וחשבו בצורה אחרת – איזה כיף שהפרטנר שונה מכם וכך יכול להעניק לכם פרספקטיבה אחרת על החיים. זכרו, בגלל שהוא שונה מכם הוא גם מעניין ומושך אתכם, הוא מחדש ומרענן לכם את כל מה שהכרתם וזה מה שהפוך את הקשר ביניכם לכל כך מיוחד.
 
סוד ההקשבה במקרים ואתם לא מסכימים עם בן הזוג שלכם ומתקשים לראות את העמדה שלו או להבין את דרך המחשבה שלו, אל תתפרצו עליו או תפסלו מיד את דבריו – הניחו לו להתבטא, חשבו על מה שהוא אומר ולאחר מכן הגיבו. אם תנהלו דיון ברוגע, תלמדו להעריך זה את הדעה של זו במקום לבטל אותה על הסף. לאחר מכן, תוכלו להגיע לפשרה.

יש כבוד אל תתנשאו על הפרטנר גם אם אתם באים מרקע סוציו אקונומי גבוה יותר או חשים שהמשפחה שלכם משכילה יותר או שהחברים שלכם אינטליגנטיים יותר, הרי שהדרך לכבוש את ליבו היא בוודאי לא לזלזל בו ובאנשים החשובים לו. הימנעו מלהעיר הערות עוקצניות או ללעוג, אתם יכולים כמובן להביע את דעתכם בכנות, אבל עשו זאת בצורה תרבותית ונעימה שלא תפגע ברגשותיו. 
 
דרכי מניעה אם יש דברים שאתם יודעים שמפריעים לכם אחד בשנייה, אל תחזרו לדון בהם שוב, במיוחד כשאתם בטוחים שזה ייגמר בוויכוח. חבל לבזבז אנרגיות, ערכו רשימה של נושאים שמומלץ להימנע מהם, אם זה פוליטיקה כי אתם אף פעם לא מסכימים זה עם זו ונמאס לכם כבר לנסות לשכנע או אם זה כל נושא אחר. אם אתם מצליחים לדון בנושאים המנוגדים בכיף וברוח טובה, אין צורך להימנע, אבל אם לא – למדו מניסיון העבר והפסיקו עם הוויכוחים המיותרים.
 
שילובים מנצחים זכרו, אתם לא בתחרות כאן למי יש השקפת עולם נכונה יותר או הדרך של מי מוצלחת יותר, שלבו מרכיבים זה מעולמה של זו – למשל, אם הוא שומר כשרות, דאגו שיהיה בבית כיור מחולק וסכו"ם נפרד, אם היא צמחונית אתה יכול לקנות בשר אבל שמור אותו במקום מוסתר יחסית במקרר. התחשבו ברצונות האחד של השנייה ותצליחו לקיים זוגיות מוצלחת.
 
  
כניסה לחברים וחברות
דואר אלקטרוני
סיסמא

למה אנחנו?
אתר הכרויות איכותי לאקדמאים, בעלי השכלה גבוהה ופרק ב' המעוניינים בקשר רציני
מעגל חברים אמין
התאמה דו כיוונית
ליווי וייעוץ מקצועי
כתבות שאולי יעניינו אותך

.015625