שינויים קטנים שעושים את ההבדל בזוגיות

מאת: מערכת אתר הכרויות החצי השני

זוגיות דורשת השקעה ולפעמים אין לנו כוח להשקיע את כל כולנו ולהתמסר לזוגיות. אולי בהתחלה החיזור מענג, יש לנו מרץ, אנחנו בשיא ההתלהבות מהמשהו החדש והנפלא הזה שנכנס לחיינו, אך ככל שעובר הזמן והחיים נכנסים למן שגרה שוחקת, יש רעשי רקע מסביב שמפריעים לנו להתרכז ולתעל אנרגיות למען מערכת היחסים.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לעבוד בזוגיות פול טיים ג'וב. לעיתים מספיק לבצע שינוי גישה, להזיז סדר עדיפויות, ליהנות מהזמן הפנוי ועוד הרגלים טובים לחיי זוגיות בריאים. לפניכם מספר טיפים לתקופה שאחרי הכרויות אקדמאים באינטרנט.

מה בא קודם? העבודה או האהבה?
החיים הם אוסף של החלטות ובחירות וכל אחד מאיתנו עושה את הבחירה שלו בקצב שלו. אך בשל מחסור בזמן ועודף משימות, מומלץ לתת לזוגיות עדיפות גבוהה. מי שחושב שהוא "שיחק אותה" כי כבר יש לו פרטנר והם גרים ביחד ועכשיו הוא יכול להגשים את עצמו במחוזות אחרים, טועה ובגדול. הזנחה וזוגיות לא הולכים ביחד. חשוב מאוד לתת לזוגיות עדיפות גבוהה ולחשוב טוב לפני שעובדים שעות נוספות, ניגשים לתואר נוסף שידחה את התוכניות הזוגיות, מעדיפים לבלות עם חברים יותר מאשר עם בן הזוג וכך הלאה. כמובן שלהכל יש מקום והכל עניין של מינון נכון אבל אם הזוגיות נדחקת לשוליים, כדאי מאוד להזיז אותה בחזרה למרכז.

ליהנות מהרגע, כאן ועכשיו
אם תחשבו כל הזמן על מה יהיה בעתיד והאם גם בהמשך יהיה לכם כזה טוב ביחד או מתי הוא כבר יציע נישואים, יהיה לכם קשה ליהנות מהזוגיות בהווה ובמקום שתתענגו ותתרפקו על הרגע, תאכלו סרטים ותכניסו את עצמכם לחרדות מיותרות שיתכן ויפגעו בעתיד המשותף שלכם ביחד. נסו ליהנות מכאן ומהעכשיו ורק כשהרגע נכון: בדקו מול הפרטנר את יחסינו לאן.

נצלו את הזמן לבילוי משותף
זה לא כמו שהכרתם באתר הכרויות אקדמאים, אין צורך לקבוע דייט שבוע מראש ורק אם יש לכם שלוש שעות פנויות להיפגש. אפשר גם להיות ספונטאנים ולזרום יותר: חצי שעה כוס קפה, לקפוץ למשרד שלו להגיד שלום ולתת נשיקה, לשתות יחד קפה של בוקר או קפה של ערב, לצפות ביחד בטלוויזיה ולא בחדרים נפרדים. אתם אחראים לזמן שלכם ולבחירות שלכם: מפגשים קצרים יכולים להיות איכותיים לא פחות מפגישות ארוכות. זו לא הכמות שקובעת זוכרים? זו האיכות.

אכפתיות היא שם המשחק
לפרטנר חשוב מאוד לדעת שאכפת לכם ממנו גם אם לפעמים אתם בטוחים שהוא יודע כי שלשום הרי אמרתם לו כמה אתם אוהבים אותו, חשוב להדגיש עבורו את הנקודה הזאת שוב ושוב. אל תתקמצנו על מחמאות, גילויי חיבה, מילים כמו אני אוהב אותך, אכפת לי ממך, אתה חשוב לי, חיבוק בדרך לעבודה. אל תחכו כל הזמן שהפרטנר יעשה את הצעד הראשון, זו לא תחרות ולא משחקי כוחות של מי יותר רגיש ומי משקיע יותר, היו אתם אלה שיוזמים את הנשיקה הראשונה ובטוח תקבלו חיבוק ענקי בחזרה.

שימו את הביקורתיות בצד
אחרי שהתרגלנו לכל השיגעונות של הצד השני, נמאס לנו, לספוג ולהבליג ולקבל ומתחשק לנו לשנות אותו לפי הקריטריונים שלנו. הבעיה היא שלא תמיד זה עובד והפרטנר יכול להתנגד ואם יש דברים קטנים שאתם יכולים לעשות כדי להקל עליו: לעזור לו לרדת במשקל, לא להעיר כל פעם שהוא נוחר בלילה, להוריד במקומו את האסלה כי הוא תמיד שוכח או להציק רק פעם בשבוע ולא על בסיס יומי, זה יהיה נפלא ויעזור לכם לעבור כל יום ללא מריבות, בקלות ובנעימות.


0